با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت؛
18 بهمن 1395 ، دیدگاه 0
خط جدید تولید قطعات خودروسازی در شرکت فولادین ذوب آمل افتتاح شد + عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : با حضور معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت، مدیرعامل شرکت ایران خودرو کشور، نمایندگان مردم آمل و قائمشهر در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه آمل، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران، مدیران استانی و شهرستانی و فعالان صنعتی، آیین افتتاح قطعات جدید تولیدی شرکت فولادین ذوب آمل (فذا) برگزار شد.

مهندس حسام اردشیرلاریجانی، مدیرعامل شرکت فولادین ذوب آمل اظهارداشت: شرکت فولادین ذوب آمل در 4 هکتار فعالیت می کند و 1500 نفر در آن مشغول هستند که متشکل از بخش های مختلفی می باشد.

وی تصریح کرد: دانشگاه علمی کاربردی داریم که در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد با 4 دانشکده فعالیت دارد و هدف از آن تامین نیروهای متخصص منطقه است و همچنین آزمایشگاه فذا را نیز داریم.

اردشیرلاریجانی بیان داشت: از جمله امکانات و ظرفیت های ما کوره های القایی، قوس الکتریکی، خطوط قالبگیری، دستگاههای ماهیچه گیری و دیگر امور است که مواد اولیه ما ذوب آماده و نمونه برداری شده و نتایج به آزمایشگاه می رود و در کنار آن دیگر مراحل صورت می گیرد.

مدیرعامل شرکت فولادین ذوب آمل ادامه داد: فرآیند ذوب ریزی داریم و عملیات نمونه گیری و خط تست صورت می گیرد و تمام قطعات ما بررسی شده و واحد ماشینکاری دیسک داریم و اصل محصولات ما برای خودروسازان است که از سال 86 با شرکت ایران خودرو همکاری می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: وعده می دهیم با راه اندازی طرح توسعه جدید 300 نفر به مجموعه اضافه شوند که اهداف طرح توسعه ما اشتغالزایی، صادرات، داخلی سازی قطعات و دیگر اهداف می باشد که ظرفیت تولید ما 85 هزارتن می شود.

اردشیرلاریجانی افزود: طرح دارای سرمایه گذاری 22 و نیم میلیون یورویی می باشد که بعنوان طرح مهر ماندگار سرمایه گذاری گردید و بخشی سرمایه گذاری و هزینه شد که برای تحقق مابقی آن تقاضا داریم همکاری های لازم انجام شود.

مدیرعامل شرکت فولادین ذوب آمل ادامه داد: از جمله چالش های ما برای عدم تحقق پروژه های توسعه در خصوص برق است که عدم صدور مجوز جهت استفاده از پست برق مازاد شهرک، عدم تخصیص مدار دوم به شرکت با توجه به نوع فعالیت آن و هزینه های بالا برای احداث پست اختصاصی را داریم و در کنار آن اجرایی نشدن فاز نهایی خرید ماشین آلات تکمیلی می باشد.

اردشیرلاریجانی تصریح کرد: امروز قطعات جدید تولیدی شامل کاسه چرخ عقب پژو 405، فلایول پژو 206، دیسک ترمز ساده عقب سمند، کاسه چرخ عقب پژو 206، دیسک ترمز هوا خنک پژو 405 و کپه یاتاقان پژو 405 xu7 رونمایی می شود.

وی ادامه داد: دکتر یوسفیان ملا، دکتر محمدپورعمران و دیگر عزیزان همکاری ها و حمایت های ارزنده ای صورت دادند که امیدواریم زمینه رفع چالش های موجود و تحقق زمینه های لازم برای توسعه فراهم شود.

دکتر محمد محمدپورعمران، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران افزود: در یکی از بهترین های واحدهای کشور در عرصه صنایع فلزی و تامین قطعات خودرو هستیم.

وی بیان داشت: از معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت خواهش می کنیم جلسه ای اختصاصی برای تامین مالی طرح توسعه این شرکت با حضور مدیریت بانک ملی کشور و مدیران مرتبط امر برگزار شود تا بتوانیم نسبت به گام های بعدی توسعه این شرکت گام برداریم.

حجت الاسلام والمسلمین سید جلیل مرتضوی، امام جمعه آمل تصریح کرد: وقتی 1500 نفر در یک مجموعه مشغول کار می شوند این نشانگر همراهی و اقدام ارزشمند مسبب کار است که از مدیران می خواهیم این حضور عملیاتی شده و مشکلات شرکت فولادین ذوب آمل رفع شود.

امام جمعه آمل خاطرنشان کرد: حاج آقا اردشیرلاریجانی از افراد مورد وثوق و انسانی بزرگوار هستند که خداوند متعال ایشان را برای دیگران خلق کرده است و آمدیم تشکری داشته باشیم.

مهندس حسن خیریانپور، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران گفت: اگر امروز شاهد اعتماد به نفس و شکوفایی استعدادها در همه عرصه ها هستیم به برکت انقلاب اسلامی است و اهتمام مدیریت عالی استان بر این راستا است تا در زمینه تولید، تقویت صنعت و کارآفرینی اقدامات شایسته ای صورت دهد.

وی بیان داشت: استان مازندران با پرداخت 953 فقره تسهیلات رونق تولید رتبه اول کشور را دارا است که 397 میلیارد تومان پرداخت شد و 196 جلسه ستاد تسهیل را در سطح استان و شهرستان ها داشتیم تا گره گشایی و حل مشکل شود که این استان ظرفیت ها و پتانسیل های ارزشمندی دارد و باید به نحوی از آن استفاده کنیم که اگر به فعلیت برسد توان آن را دارد کارکرد استان را ملی و فراملی کند.

دکتر محسن صالحی نیا، معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: مشکلات این مجموعه را رفع می کنیم و وعده می دهیم در اسرع وقت نسبت به حل آن اقدام کنیم.

وی بیان داشت: آنچه در توان ما باشد برای مجموعه صنعت استان مازندران خواهیم گذاشت تا روز به روز شاهد شکوفایی آن باشیم.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهارداشت: در بسته رونق تولید تسهیلاتی به میزان 14 هزار و 500 میلیارد تومان به 20 هزار واحد صنعتی، معدنی و کشاورزی داده شده است و همه استان ها خوب بودند اما مازندران رتبه برتر را در این خصوص دارد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0