280 دانش آموز پسر آملی راهی مناطق عملیاتی جنوب کشور شدند
17 بهمن 1395 ، دیدگاه 0
با حضور امام جمعه آمل، فرماندار ویژه آمل، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر آمل، جانشین فرماندهی سپاه آمل، مدیر ومعاونین آموزش وپرورش آمل ، دانش آموزان آملی با بدرقه راهی مناطق عملیاتی جنوب کشور شدند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : حجت الاسلام والمسلمین سید جلیل مرتضوی امام جمعه آمل با بیان اینکه اعزام این دانش آموزان به مناطق جنگی یک فرصت استثایی در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خواهد بود گفت: امام عزیزمان سنگرهای رزمندگان در دوران دفاع مقدس را بعنوان مسجد تشبیه کردند و فرمودند تمام سنگرها مسجد هستند.

 وی افزود: امروز به برکت خون های پاک شهدا که بر سفره آنها نشستیم و از امنیت کامل برخوردار هستیم باید قدردان شهدا، جانبازان، ایثارگران و خانواده های آن عزیزان باشیم.

امام جمعه آمل بیان داشت: مقام معظم رهبری راهیان نور را یک موهبت الهی دانستند که واگذاری این امر را به بسیج واگذار کردند تا بتوانند با برنامه ریزی و با حضور همه اقشار جامعه بخصوص دانش آموزان نگاه همه عوض شود.

 مرتضوی با تاکید بر اینکه دانش آموزان قدردان زحمات پدر و مادران خودشان باشند عنوان داشت: اکثریت شهدا از دانش آموزان بودند که در دامن چنین پدران و مادرانی پرورش یافته و به درجه شهادت نائل شدند و با بوسیدن دستان پدر و مادران تان قدردان زحمات آنها باشید.

 وی تصریح کرد: در جامعه امروز که دشمن از هر سوی بنیان خانواده را مورد هدف قرارداده است نقش آموزش و پرورش در جهت باروری استعدادهای درخشان برای شکوفایی کشورمان بسیار موثر است.

امام جمعه آمل افزود: آشنایی دانش آموزان با ایثار و رشادت های رزمندگان اسلام در طول دوران دفاع مقدس و نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت طلبی در جامعه از مهمترین اهداف اردوهای راهیان نور دانش آموزی است.

وی اظهارداشت: امیدواریم دانش آموزان عزیز ما در بازدید و زیارت از مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس، ضمن آشنایی با جان فشانی ها و رشادت های رزمندگان اسلام، ایثارگری های این مردان خدایی را الگوی خود برای حفظ و پاسداری از نظام و انقلاب اسلامی قرار دهند.

 عباس مرزبند، مدیر آموزش و پرورش آمل گفت: 280 دانش آموز پسر درقالب راهیان نور با 7 دستگاه اتوبوس جهت بازدید از مناطق عملیاتی شلمچه، خرمشهر و اروند کنار بمدت سه روز اعزام شدند.

وی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و انتقال آن به نسل جوان را مهمترین هدف اردوی راهیان نور اعلام کرد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0