به همت انجمن صنفی کارگران ساختمانی شهرستان آمل؛
16 بهمن 1395 ، دیدگاه 0
جشن انقلاب و همایش بزرگ کارگری در آمل برگزار شد+ عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : جشن انقلاب و همایش بزرگ کارگری همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی و به همت انجمن صنفی کارگران ساختمانی شهرستان آمل، با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران، امام جمعه آمل، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آمل ، مدیران ادارات شهرستان آمل، فعالان حوزه کارگری، رییس و اعضای هیئت مدیره انجمن صنفی کارگران ساختمانی آمل و کارگران عزیز و خانواده هایشان در سالن اجتماعات شهید رجایی آمل برگزار شد.

مسلم مکاری، رییس انجمن صنفی کارگران ساختمانی آمل در این مراسم با گرامی داشت دهه فجر انقلاب و خیرمقدم گویی به مهمانان اظهارداشت: این انجمن در سال 89 با تعداد 71 نفر تاسیس شد اما الان 6 هزار عضو داریم که از این تعداد 3200 نفر بیمه شده و بیش از 2 هزار نفر در صف انتظار بیمه هستند.

وی با بیان این که در استان مازندران 23 انجمن ثبتی داریم که توانستند اثربخشی لازم را داشته باشند، گفت: مازندران پایلوت کشوری کلاس های آموزش ایمنی است که برای 2400 نفر در آمل آموزش داشتیم و این امر در راستای کاهش حوادث ناشی از کار اثربخش بود.

مکاری با بیان این که 13 عضو هیئت مدیره انجمن صنفی کارگران ساختمانی آمل همیشه پای کار بودند، افزود: تقاضا داریم مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در مورد بیمه شهرهای آمل و بابل قدم های شایسته ای بردارند که متضررترین شهرها در بحث بیمه هستیم.

بازرس کانون انجمن صنفی کارگران ساختمانی کشور خاطرنشان کرد: جامعه کارگری از نخستین اقشار پیوسته به انقلاب اسلامی بودند و در طول هشت سال دفاع مقدس این امر را ثابت کرده و شهدای بسیاری را تقدیم کردند و این عزیزان با کمترین حقوق اما مانند کوه ایستاده و بعنوان سربازی مشغول خدمت هستند.

کامران اصغری، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در این مراسم با گرامی داشت دهه فجر انقلاب اسلامی تصریح کرد: آقای مکاری رییس انجمن صنفی کارگران ساختمانی آمل همت کردند و این جلسه ارزنده را برگزار کردند تا بتوانیم هم اندیشی برای رفع موانع موجود کارگران داشته باشیم.

وی بیان داشت: انجمن های صنفی برای شکل گیری موانع بسیاری را پشت سر گذاشته و بعد از آن تلاش های ارزنده ای صورت می دهند که در آینده تعداد 6 هزار عضو انجمن صنفی کارگران ساختمانی آمل بیشتر خواهد شد که پیگیر هستیم از طریق نمایندگان مردم مازندران در مجلس شورای اسلامی و کانون انجمن صنفی استان در انتهای سال 95 یا سال 96 سهمیه بیمه بیشتری را دریافت کنیم.

اصغری ادامه داد: انتظار ما این است که در استان مازندران 123 انجمن و کانون قوی داریم سهمیه بیمه بیشتری داشته باشیم و مشکلاتی وجود دارد که نمایندگان مجلس استان واقف بوده و پیگیری لازم را دارند و 46 درصد از صنعت مازندران در آمل است که باید در راستای رفع مشکلات موجود کوشا باشیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران اظهارداشت: 23450 مورد بازرسی از کارگاه ها داشتیم که هدف از این کار پیشگیری از حوادث و افزایش ضریب رشد ایمنی بوده که بیشتری حوادث در کارگاه های ساختمانی است و ضرورت دارد به امر آموزش و پیشگیری توجه کنیم و حدود 20 هزار نفر ساعت آموزش انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: انجمن مشاوران حفاظت فنی و انجمن شرکتهای خدماتی را ایجاد کردیم و داریم به صورت تخصصی فعالیت می کنیم که این انجمن ها ظرفیت بالایی درون خود دارند که باید از آن استفاده شود و شرکت تعاونی مصرف هم می شود راه اندازی کرد که نباید ظرفیت ها را نادیده بگیریم.

اصغری با اشاره به ایجاد سند راهبردی کاهش حوادث ساختمانی و اخذ 40 هزار سهمیه بیمه در استان و ضرورت افزایش این آمار افزود: بیمه تامین اجتماعی بیشتری دغدغه کارگران ساختمانی است و امیدواریم بتوانیم در این خصوص گام های شایسته ای برداریم و در راستای کاهش شدت حادثه ها و آمار حوادث منجر به فوت کوشا باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین سید جلیل مرتضوی، امام جمعه آمل در این مراسم با گرامی داشت سی و هشتمین دهه فجر انقلاب اسلامی بیان داشت: خداوند سبحان کار و تلاش را دوست دارد و در نگاه پیامبر گرامی اسلام نیز بدترین افراد کسانی هستند تن پروری را پیشه خود می کنند.

وی تصریح کرد: نگاه به کار و تلاش مقدس و عبادتی ارزنده است که ضرورت دارد توجه ویژه ای به معیشت خانواده داشته باشیم که عملی گرانقدر بوده و خانواده، زن و فرزند مورد احترام است و باید به فکر همدیگر باشیم تا بتوانیم رضایتمندی را فراهم کنیم.

امام جمعه آمل ادامه داد: انقلاب اسلامی به انسان ها هویت و عزت داده و برای خود زندگی کردن را معنا بخشیده و برخواسته از مردم و برای مردم است که دوام و قوام انقلاب اسلامی نیز به سبب وجود همین مردم می باشد.

حجت الاسلام والمسلمین مرتضوی خاطرنشان کرد: انسانی که می خواهد عزیز و بزرگ شود باید کار و تلاش را سرلوحه امور خود قرار داده و اهتمام شایسته ای در این راستا داشته باشد.

گفتنی است، این مراسم همراه با اجرای موسیقی و برنامه های شاد بود که با استقبال کارگران عزیز، خانواده هایشان و مهمانان همراه شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0