دستگيری کلاهبردار ميلياردی، سارق حرفه ای داخل خودرو، عامل افیونی و کشف 3 تن ذغال تهيه شده از چوب قاچاق
14 بهمن 1395 ، دیدگاه 0
فرمانده انتظامی شهرستان آمل : متهم تاکنون به 12 میلیارد ریال کلاهبرداری از شهروندان اعتراف کرد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : سرهنگ ولی الله گنجیان مقدم فرمانده انتظامي شهرستان آمل از دستگیری کلاهبرداري که با استفاده از چک های جعلی 12ميلياردریال از شهروندان کلاهبرداری کرده بود ،خبر داد واظهار داشت: درپی مراجعه چند نفر از شهروندان به مراکز انتظامی و مرجوعه ای قضائی مبنی بر کلاهبرداری از تعدادی از کسبه و بازاریان با استفاده از چک های بی هویت و جعلی توسط فردی ناشناس موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان آمل، افزود: ماموران با بررسی های همه جانبه و تحقیقات گسترده پلیسی و اطلاعاتی موفق شدند متهم را شناسایی کنند.

گنجیان خاطرنشان کرد: با هماهنگی مرجع قضائی ، متهم را که با دریافت دسته چک های جعلی و یا خرید چک های سفید از برخی افراد، با معرفی خود به عنوان فردی متمول اقدام به کلاهبرداری از آنان می کرد در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شد.

سرهنگ گنجیان با اشاره به این که متهم تاکنون به 12 میلیارد ریال کلاهبرداری از شهروندان اعتراف کرد،گفت: متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان آمل در خاتمه با بیان این که کلاهبرداران معمولاً با ظاهري آراسته و فريبنده و جعل عناوین همواره با بيان افتخارات فردي و نشان دادن اعمال مديريت خود سعي در جلب اعتماد افراد مي‌كنند،از شهروندان خواست: در معاملات با افراد ناشنانس تامل کرده و در صورت مواجهه با افراد مشکوک سریعا مراتب را به مرکز فوریت های پلیسی 110 اعلام کنند.

فرمانده انتظامي شهرستان آمل از دستگيري سارق محتويات داخل خودرو و کشف 18 فقره سرقت در اين شهرستان خبر داد.

سرهنگ ولي الله گنجيان مقدم گفت: در پي وقوع چندين فقره سرقت محتويات داخل خودرو در سطح شهرستان آمل، دستگيري عامل يا عاملان سرقت در دستور کار ماموران پليس آگاهي این فرماندهی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان آمل،افزود: ماموران با يکسري اقدامات اطلاعاتي موفق به شناسايي متهم شده و در عملياتي غافلگيرانه وي را در مخفیگاهش دستگير کردند.

سرهنگ گنجیان ادامه داد: متهم در بازجويي ها و تحقيقات به عمل آمده ، به 18 فقره سرقت قطعات خودرو از جمله باطري ، ضبط و پخش خودرو و ...  اعتراف کرده و پس از تشکيل پرونده جهت سير مراحل قانوني تحويل مرجع قضايي شد.

فرمانده انتظامي شهرستان آمل در پايان از شهروندان خواست: از پارك خودرو در نقاط خلوت بپرهيزند و وسايل نقليه خود را به وسايل بازدارنده مانند دزدگير و وسايل هشدار دهنده مجهز کنند و در صورت برخورد با هر گونه مورد مشكوك سريعاً موضوع را با شماره تلفن 110 به پليس اطلاع دهند.

فرمانده انتظامي شهرستان آمل ، از شناسايي و دستگيري عامل افيوني و کشف يک کيلو و 480 گرم ترياک در اين شهرستان خبر داد خبرداد.

سرهنگ ولي الله گنجيان مقدم گفت: به منظور ارتقاي امنيت اجتماعي با هدف پاکسازي و دستگيري عوامل تهيه و توزيع مواد مخدر،ماموران کلانتري 12 موفق به شناسايي يکي از عاملان تهيه وتوزيع مواد مخدر دراين شهرستان شدند .

فرمانده انتظامي شهرستان آمل افزود: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتي در عملياتي غافلگيرانه،متهم را در حين حمل مواد مخدر با يک دستگاه خودروي پرايد دستگير کردند.

سرهنگ گنجيان درادامه خاطر نشان کرد: در بازرسي از خودروي اين عامل افيوني که با تهيه مواد مخدر از استان گلستان قصد توزيع آن در شهرستان آمل را داشت يک کيلو و480 گرم ترياک کشف شد.

گنجيان مقدم در ادامه گفت: متهم پس از تشکيل پرونده به مرجع قضائي معرفي و موضوع در دست بررسي است.

فرمانده انتظامي شهرستان آمل در پايان اعتياد را منشا بسياري از جرائم دانست و خاطرنشان كرد: جرائم متاثر از اعتياد از جمله سرقت،طلاق، ، افسردگي و سرخوردگي، فروپاشي خانواده ها، ضرر و زيان مالي به جامعه و ...، تنها بخشي از پيامدهاي اين پديده شوم است.

فرمانده انتظامي شهرستان آمل از کشف 3 تن ذغال، تهيه شده از چوب هاي جنگلي قاچاق در يکي از روستاهاي اين شهرستان خبر داد.

سرهنگ ولي الله گنجيان گفت: در پي تحقيقات پليسي مبني بر قطع انواع درختان از مراتع جنگلي و قاچاق چوب توسط يکي از سودجويان ، موضوع در دستور کار ماموران انتظامي اين شهرستان قرار گرفت.

فرمانده انتظامي شهرستان آمل افزود: ماموران پس از انجام عمليات شناسايي ضمن هماهنگي با مرجع قضائي، با همکاري ماموران اداره منابع طبيعي شهرستان ، متهم را در عملياتي غافلگيرانه دستگير کردند.

سرهنگ گنجيان در ادامه خاطرنشان کرد: در بازرسي از منزل اين متهم در يکي از روستاهاي اين شهرستان 58 کيسه ذغال به وزن تقريبي 3 هزار کيلو کشف شد .

فرمانده انتظامي آمل تصريح کرد: متهم پس از تشکيل پرونده به مرجع قضائي معرفي و ذغال هاي کشف شده به اداره منابع طبيعي شهرستان تحويل شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0