با رونمایی از سه کتاب و تجلیل از فعالان بازیافت و پاکبانان نمونه؛
13 بهمن 1395 ، دیدگاه 0
اولین جشن بازیافت تفکیک زباله از مبدا در آمل برگزار شد+ عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : اولین جشن بازیافت تفکیک زباله از مبدا به همت سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل با حضور معاون استاندار مازندران و فرماندار ویژه آمل، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر، مدیران ادارات و مدیرعامل و خانواده بزرگ سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل برگزار شد.

محمد للهی، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل با بیان این که یکی از بزرگترین چالش ها در استان های شمالی و حتی کلانشهرها بحث زباله است، گفت: از نگاه ارزشمند شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر کمال قدردانی را داریم که فرصت برای مجموعه ما ایجاد شد تا برای انجام رسالت بهینه سازی محیط زیست شهری کوشا باشیم.

وی افزود: محیط پاک و پاکیزه شهری مهم است و با حضور پیمانکاران قوی که در شهر ما هستند حرفی برای گفتن داشته و نمره قابل قبولی داریم.

للهی ادامه داد: دهمین سالی است که شهر ما دارای فرآیند تفکیک زباله از مبدا است که آمل در میان شهرهای شمالی پیشرو می باشد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل بیان داشت: احداث ایستگاه های بازیافت را داشتیم که مشغول فعالیت بوده و حدود 10 درصد از شهروندان را داریم پوشش قرار می دهیم که میزان قابل توجهی از زباله تفکیک می شود.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم فعالیت های ارزنده و شایسته ای صورت داده و بتوانیم در حوزه کاری خود اثربخش باشیم.

احمد منفرد، معاون استاندار مازندران و فرماندار ویژه آمل در این مراسم با بیان این که در جشن فرهنگی و بنیادی هستیم افزود: بازیافت در دنیا بحث جاافتاده ای است که در کشور ما جایگاه خود را پیدا نکرد.

وی گفت: خوشبختانه بحث بازیافت در شهرستان آمل قدمت و دیرینه دارد که به آن افتخار می کنیم.

فرماندار ویژه آمل ادامه داد: در دنیا بازیافت بعنوان یک صنعت مطرح می باشد که زباله نه تهدید و معضل بلکه یک فرصت و گنجی ناشناخته است که هرچه بیشتر شناخته شود عایدات و دریافت بیشتری دارد.

وی تصریح کرد: مهندس امیرسلیمانی شهردار آمل نگاه ارزنده ای داشتند و با انتخاب مهندس للهی اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است.

فرماندار ویژه آمل اظهارداشت: بیش از 80 درصد زباله های ما قابل بازیافت است که بحث تفکیک باید مورد توجه باشد و وقتی فرهنگ سازی شود بازیافت توفیقات بیشتری پیدا می کند.

وی اظهارداشت: مسئله مکان اجرای طرح بازیافت آمل حل می شود تا شاهد طرح جدیدی از بازیافت زباله شهر باشیم که قرار است زمین 30 هکتاری در اختیار شهرداری قرار گیرد که کارهای مقدماتی واگذاری زمین صورت گرفت تا برای همیشه داستان عمارت را به فراموشی بسپاریم.

فردوس قربانی، نماینده شورای اسلامی شهر در سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل در این مراسم گفت: امروز شاهد حرکتی عظیم و خودجوش در بحث تفکیک زباله از مبدا هستیم که از همه عزیزان قدردانی می شود.

وی بیان داشت: فعالان حوزه پسماند و پاکبانان شب و روز در سطح شهر مشغول فعالیت هستند که با عشق به همنوع کارهای ارزنده ای انجام می دهند و کاری سختی و باارزش است.

قربانی ادامه داد: امیدواریم با همت همه شهروندان جشن کامل تفکیک زباله از مبدا را در شهر آمل برگزار کنیم که از حمایت های شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر و دیگر عزیزان به پاس حمایت های ارزنده از پاکبانان عزیز کمال قدردانی را داریم.

گفتنی است، در این مراسم از سه کتاب شعر در حوزه بازیافت با عناوین فریاد سطل زباله، ماب یعنی مصرف ناب و دفتری که با بازیافت عمر دوباره ای یافت با اشعاری از خانم هادیزاده و انتشار آقای کرمانیان رونمایی شد و از پاکبانان نمونه شهر آمل، پرسنل نمونه ایستگاه های بازیافت، طلایه داران حوزه بازیافت، شهروندان فعال در حوزه تفکیک زباله خشک از مبدا و دانش آموزان برتر در مسابقات اریگامی قدردانی شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0