2809 سنداجاره موقوفات شهرستان آمل بروزرسانی شد
12 بهمن 1395 ، دیدگاه 0

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : حجت الاسلام محمدهادی بهرامی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آمل با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون 2 هزار و 809 سند اجاره موقوفات در شهرستان آمل بروزرسانی و تنظیم اولیه شد اظهار کرد: نظر مراجع تقلید و علما بر واقعی سازی نرخ اجاره موقوفات است.

 وی با بیان اینکه نرخ بسیاری از موقوفات واقعی نیست و بسیار ناچیز است، بیان کرد: بعضی از متصرفان موقوفات با اوقاف رابطه استیجاری ندارند که اوقاف با شناسایی این افراد اقدام به تنظیم قرارداد اجاره می کند.

 رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آمل افزود: تنظیم قرارداد اجاره موقوفات و بروزرسانی آنها موجب اجرای امینانه نیت واقف می شود.

بهرامی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون 2 هزار و 809 سند اجاره در آمل بروزرسانی و تنظیم اولیه شد، ادامه داد: دریافت عواید موقوفات و اجرای آن وظیفه شرعی و قانونی اوقاف است.

وی با بیان اینکه بعضی از مستاجران موقوفات تاکنون رابطه استیجاری با اوقاف نداشتند که با آنها قرارداد اجاره منعقد شد، افزود: بعضی از اسناد اجاره برای سالهای گذشته بود که با افزایش کمی بروزرسانی شد.

این مسئول در پایان از همه کسانی که در ملک وقفی قرار دارند درخواست کرد نسبت به پرداخت اجاره موقوفات اقدام کنند. 

 

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0