آمادگی ورود شهرداری آمل برای اتمام پروژه ورزشی نیمه کاره امت آباد
11 بهمن 1395 ، دیدگاه 0
مدیرکل ورزش و جوانان مازندران : در بعضی از پروژه ها که اعتبارات محدود است داریم با شهرداری کار می کنیم و فروش مجموعه از اختیارات ما نیست و منوط به تصمیم هیات دولت می باشد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : حبیب حسین زادگان، مدیرکل ورزش و جوانان مازندران در جلسه تعیین تکلیف پروژه ورزشی نیمه کاره امت آباد آمل با بیان این که نیت همه عزیزان خیر است، گفت: با درک درست از وضغیت آسیب های اجتماعی به دنبال خدمت هستید که بسیار ارزشمند است.

وی با اشاره به این که ما هم نگاه اقتصادی در پروژه امت آباد نداریم اما معذوریت های قانونی در این مسیر قرار دارد، بیان داشت: در بعضی از پروژه ها که اعتبارات محدود است داریم با شهرداری کار می کنیم و فروش مجموعه از اختیارات ما نیست و منوط به تصمیم هیات دولت می باشد.

حسین زادگان اظهارداشت: برای اجاره طویل المدت پروژه ورزشی نیمه کاره امت آباد به شهرداری آمل براساس ماده 27 تشکیل پرونده دادیم تا در این پروژه ورود پیدا کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران از وجود 110 پروژه نیمه کاره ورزشی در مازندران خبرداد و تصریح کرد: این پروژه ها از 5 تا 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و همه مسیرها را برای پروژه امت آباد می رویم.

علی اصغر میرزایی، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران در این جلسه بیان داشت: آسیب های اجتماعی دغدغه همه مردم و مسئولین است که مقام معظم رهبری نیز تاکید بر ساماندهی این آسیب ها دارند که باید از ظرفیت های بومی و محلی استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: سرمایه ملی در منطقه امت آباد هزینه شد و باید در راستای بهره برداری از آن اقدام شایسته ای صورت گیرد و تعیین تکلیف نهایی انجام شود.

احمد منفرد، فرماندار ویژه آمل در این جلسه گفت: امت آباد یکی از مناطق ویژه مورد توجه سکونتگاههای غیررسمی است که خوشبختانه اقدامات خوبی در راستای محرومیت زدایی صورت گرفته است و امکانات مختلف در آنجا قرار داده و از ناهنجاری های اجتماعی کاسته شده است که از همه دستگاههای مرتبط و به خصوص شهرداری قدردانی داریم.

معاون استاندار مازندران ادامه داد: سالن ورزشی در منطقه امت آباد بنا گردید و دنبال این بودیم هرچه زودتر به بهره برداری برسد که اعتبارات موجود تکافوی این پروژه را نداد و پیگیر شدیم تا شهرداری ورود پیدا کند.

وی تصریح کرد: دو حالت قرار دارد تا سند ملکی مجموعه به شهرداری آمل واگذار شود و یا تصمیم بگیریم بهره برداری از این پروژه را برای مدت معینی به شهرداری واگذار کنیم.

منفرد افزود: نیاز است به این پروژه با اهمیت ویژه ای توجه کنیم که اگر امروز به بهره برداری برسد برای سلامت و صیانت از نوجوانان و جوانان منطقه اثربخشی بسیاری دارد.

احمد امیرسلیمانی شهردار آمل در این جلسه اظهارداشت: مجموعه شورای اسلامی و شهرداری آمل آمادگی دارد تا این مجموعه ورزشی را بهره برداری کند که سابقه چنین اقدامی موجود است و پیشنهاد می دهیم شهرداری با همان شکل مجموعه را خریداری کند و هزینه خرید هم در این شهر هزینه شود.

وی ادامه داد: نگاه اقتصادی به این پروژه نداریم و زمین این پروژه برای مسکن و شهرسازی که دولتی است و برای آماده سازی تا این مرحله براساس نظر کارشناس اقدام می کنیم که تعهد می دهیم دوماهه پروژه را تحویل دهیم.

خسرو ابراهیم زاده نایب رییس شورای اسلامی شهر آمل در این جلسه اظهارداشت: در منطقه امت آباد اقدامات خوبی از نظیر ترمیم و روکش آسفالت منطقه، احداث 24 حلقه چاه، دیوارکشی، رنگ آمیزی، ساماندهی نهر داخل منطقه، کمک در احداث پایگاه بسیج، خرید سه باب منزل برای احداث خانه محله، به کارگیری تعدادی از اهالی منطقه در شهرداری آمل و دیگر اقدامات صورت گرفته است.

وی با بیان این که آسیب این منطقه به کل شهر برمی گردد که ضرورت دارد گام های شایسته ای برداریم، گفت: احداث سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری آمل نیز می تواند در روند توسعه کارهای ما اثرگذار باشد.

ابراهیم زاده تصریح کرد: امت آباد یک منطقه اختصاصی است و وعده می دهیم در روز 9 اردیبهشت و همزمان با روز شوراها این سالن را افتتاح کنیم.

گفتنی است، در این جلسه مقرر گردید اداره کل ورزش و جوانان مازندران تمهیدات لازم را صورت دهد تا شهرداری آمل براساس اجاره طویل المدت ماده 27 در پروژه نیمه کاره ورزشی امت آباد ورود پیدا کند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0