برگزاری سی امین یادواره معلم شهید یوسف شالیکار با حضور وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی در آمل+ عکس
8 بهمن 1395 ، دیدگاه 0
وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی : حزب الله لبنان، انصارالله یمن و دیگر حرکت ها با بهره گیری از تفکر انقلاب اسلامی صورت می گیرد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : سید محمد حسینی، وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز در سی امین یادواره معلم شهید یوسف شالیکار که در مسجد حضرت ابوالفضل(ع) روستای تسکابن آمل برگزار شد اظهارداشت: تکریم شهدا یک توفیق الهی بوده و آیات فراوانی از قرآن کریم درباره مجاهدان فی سبیل الله است که در راه خداوند متعال به شهادت می رسند.

وی با بیان این که شهدا معامله ای کردند که خداوند منان مشتری و خریدار آنان است، تصریح کرد: شهدا کالای جان خود را آوردند که به مقام والایی دست پیدا کردند.

حسینی با اشاره به این که گذشت از جان کار دشواری است، ادامه داد: خداوند متعال خریدار این گونه مردان الهی است و در ازای آن پاداش گرانقدر بهشت را نصیب شهدا می کند.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی با ببان این که شهید از موقعیت بسیار ارزشمندی برخوردار است، خاطرنشان کرد: اگر خداوند متعال وعده ای داد تخلفی در آن قرار ندارد که شهدا معامله ای سراسر سود صورت دادند.

حسینی تصریح کرد: کسانی که به شهادت می رسند به فوز عظیمی دست پیدا کردند و شهید همواره الهام بخش و مکتب شهادت مکتب خوبی ها و فضایل اخلاقی است.

وی بیان داشت: شهدا اسوه، الگو و نمونه هستند که دوام و بقای انقلاب اسلامی نیلزمند بهره گیری از روحیه شهادت طلبی است و ضرورت دارد قدردان این بزرگواران باشیم.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به حماسه ماندگار مردم آمل تصریح کرد: حماسه ششم بهمن در تاریخ کشور ما بعنوان یک روز افتخارآفرین ثبت شد و مردم ما از انقلاب خود دفاع کردند که باید این فرهنگ و تفکر به نسل جوان جامعه منتقل شود.

وی اظهارداشت: موقعیت ایران در منطقه بسیار ممتاز است که دشمنان نتوانستند در کشورهای مختلف به اهداف خود دست پیدا کنند و تفکر و روحیه انقلاب اسلامی در جای جای کشورهای منطقه وجود دارد.

حسینی خاطرنشان کرد: حزب الله لبنان، انصارالله یمن و دیگر حرکت ها با بهره گیری از تفکر انقلاب اسلامی صورت می گیرد که انقلاب اسلامی محدود به ایران نشده است و دشمنان نمی توانند اهداف و برنامه های خود را به مرحله اجرایی درآورند و این حرکت آغاز شد و تا ظهور حضرت حجت ادامه دارد.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان داشت: بسیاری از انقلاب ها در سال های اولیه از مسیر خود منحرف شدند اما انقلاب اسلامی یک انقلاب الهی و به نام خدا است.

وی با بیان این که ما در حدی نیستیم بتوانیم در مقام شهدا بیانی داشته باشیم، گفت: امام علی(ع) می فرمایند شهدا برترین انسان ها بعد از اوصیا هستند که این عزیزان جایگاه والایی دارند و به خانواده شهدا به سبب تربیت چنین فرزندانی تبریک می گوییم که خانواده های این عزیزان از مقام والایی برخوردار هستند.

حسینی ادامه داد: اگر امروز سربلند هستیم به سبب استمرار راه شهادت است و مردم این خطه پیشگام و طلایه دار ایثار، فداکاری و شهادت هستند که شهدای مدافع حرم را داریم و نشان می دهد مردم حساسیت دارند و می دانند اگر در عراق و سوریه با تکفیری ها مقابله نشود فردا باید در داخل کشور در برابر آنان ایستادگی کنیم.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: اگر انقلاب اسلامی زنده بوده به سبب بهره گیری از فرهنگ شهادت است که باید یاد شهدا را در کشور زنده نگه داریم.

حسینی بیان داشت: شور، نشاط و وجد ارزنده ای در شهدا بود که خاطرات بسیاری در حوزه شهدا وجود دارد و باید گفته و نوشته شود که مقام معظم رهبری نیز عنایت ویژه ای به راویان و نویسندگان حوزه دفاع مقدس دارند که باید این روحیه را برای همیشه زنده نگه داشته باشیم.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این که منفعت طلبی و حزب گرایی مدیران سبب آسیب کشور می شود، گفت: نیاز است از منافع شخصی و حزبی دوری کرده و فرهنگ شهدا را استمرار بخشیم و امروز جهاد اکبر داریم که از جهاد اصغر به مراتب سخت تر و دشوارتر است.

وی ادامه داد: شهدا زنده جاوید و شفیع ما هستند که رشادت های والایی از سوی این عزیزان صورت گرفته است و ضرورت دارد وظیفه خطیر خود را به خوبی انجام دهیم.

حسینی با بیان این که شهید یوسف شالیکار معلمی نمونه و دلسوز بودند، گفت: معلم نقاش جان های آماده و نقش پذیر است که در لوح سفید دانش آموزان مطالبی قرار می دهد تا براساس فطرت پاک و وحی الهی باشد که اگر معلمان به وظیفه خود به خوبی عمل کنند آینده درخشانی در انتظار آن جامعه خواهد بود.

وی بیان داشت: شهدا از ولایت و امامت و مکتب اهل بیت پاسداری و صیانت کردند و ما هم باید این تکلیف را به خوبی صورت دهیم که ضرورت دارد نسبت به شهدا معرفت پیدا کنیم.

وی با بیان این که برگزاری مراسم شهدا می تواند تلنگری برای همه باشد، اظهارداشت: کسانی که راه و رسم بیگانگان را سرلوحه خود قرار می دهند می خواهند شبیه آنان شوند.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: اگر در جامعه ناهنجاری، طلاق و اعتیاد وجود دارد همه ما تکلیف داریم که باید نظارت همگانی و امربه معروف و نهی از منکر مورد توجه قرار گیرد و نیاز است در جامعه اسلامی مسامحه کاری را کنار بگذاریم.

حسینی افزود: مقام معظم رهبری سیاست های اقتصادی را ابلاغ کردند که مدیران بیش از مردم وظیفه دارند اما همین مردم هستند که مدیران را انتخاب می کنند.

وی تصریح کرد: اگر اوضاع اقتصادی در کشور خوب نیست خود ما هم دخیل هستیم و هر نقطه ای مردم در صحنه بودند واکنش آنان در اصلاح امور اثربخش بوده است.

حسینی با بیان این که امروز انقلاب اسلامی نقطه امید همه آزادی خواهان دنیا شده است، گفت: ما وامدار شهدا هستیم و ضرورت دارد همان راه را ادامه دهیم و با محافظه کاری نمی توانیم کشور را پیش بریم.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بر دوش نیروهای متدین و انقلابی بود و استمرار آن نیز با این عزیزان است که در شرایط کنونی گاهی هر روز با عملیات مواجه هستیم و اگر در برابر هر مسئله ای از آرمان امام و شهدا دفاع نکنیم دشمنان کار خود را صورت می دهند و باید مراقبت لازم داشته باشیم.

حسینی اظهارداشت: نیاز است نسل جوان جامعه را بیش از پیش در مسیر قرار داده و این عزیزان را با فرهنگ شهادت آشنا کنیم که جامعه اسلامی باید بیدار و هوشیار باشد تا تخطی از آرمان ها و ارزش ها صورت نگیرد.

وی بیان داشت: غرب به این باور رسید باید در جنگ نرم به تدریج کار خود را پیش برد تا فکر و اندیشه اسلام ناب در کشور وجود نداشته باشد که باید هوشیار باشیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0