اعزام 360 دانش آموز آملی به مناطق عملیاتی جنوب کشور
6 بهمن 1395 ، دیدگاه 0
مدیر آموزش و پرورش شهرستان آمل : این کاروان ها در قالب 360 نفر دانش آموز دختر با 9 دستگاه اتوبوس از مناطق عملیاتی جنوب و همچنین از یادمان های دوران دفاع مقدس این منطقه عملیاتی بازدید می‌کنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : عباس مرزبند مدیر آموزش و پرورش شهرستان آمل در مراسم اعزام چهارمین کاروان دانش آموزان دختر به مناطق جنگی گفت: این کاروان ها در قالب 360 نفر دانش آموز دختر با 9 دستگاه اتوبوس از مناطق عملیاتی جنوب و همچنین از یادمان های دوران دفاع مقدس این منطقه عملیاتی بازدید می‌کنند.

وی افزود: در اردوهای راهیان نور بیش از پیش با ایستادگی ‌ها و مقاومت‌ های دلیرانه فرزندان این آب و خاک آشنا و با الگوگیری از شهیدان، در راه اعتلای نظام جمهوری اسلامی ایران و مقابله با دشمن استوارتر گام برمی‌دارند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان آمل  ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ، تشریح ارزش‌های دفاع مقدس و آمادگی دفاعی دانش‌آموزان برای مقابله با جنگ نرم دشمن از اهداف اصلی اعزام کاروان‌های راهیان نور دانش‌آموزی به مناطق عملیاتی دوران دفاع ‌مقدس در جنوب کشور عنوان کرد.

مرزبند با اشاره به لزوم زنده نگه ‌داشتن نام و یاد شهداء گفت: همه ما نیاز به فرهنگ جهاد و شهادت داریم که یقینا این مهم باعث استحکام پایه ‌های انقلاب اسلامی شده ‌و حرکت عظیم فرهنگی کاروان راهیان ‌نور نیز با هدف آشنایی نسل امروز با ارزش‌های دفاع مقدس انجام می‌گیرد.

وی  ضمن تقدیر از ناحیه مقاومت بسیج شهرستان آمل در اعزام دانش آموزان  از مهمترین اهداف اعزام دانش آموزان را آشنایی آنها با دستاوردهای دوران دفاع مقدس و استفاده از فضای معنوی مناطق جنگی دانست و افزود: بی شک امروز بیش از هر زمان به زنده نگه داشتن یاد شهدا و ارزشهای انقلاب اسلامی نیازمندیم.

مدیر آموزش وپرورش شهرستان آمل  ادامه داد: با توجه به اینکه این نسل آشنایی چندانی با دوران دفاع مقدس ندارند در طول مسیر از خاطرات و صحبتهای راویان پیشکسوت که در دوران دفاع مقدس حضور داشته اند بهره مند می شوند.

مرزبند اشاره کرد: اردوهای راهیان نور یک برنامه تفریحی نیست بلکه الگو گرفتن از سیره عملی شهدا و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است که برای حفظ و حراست از نهضت انقلاب اسلامی از جان خویش گذشتند.

وی در پایان به دانش آموزان توصیه کرد از این برنامه معنوی و بصیرت افزایی بیشترین بهره مندی را داشته باشند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0