حمایت از صنایع دستی تولید شده توسط مددجویان بهزیستی
4 بهمن 1395 ، دیدگاه 0

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : نورالدین علاالدینی معاون مشارکتها و مراکز غیردولتی بهزیستی مازندران در جلسه شورای مشارکتهای مردمی با محوریت احداث بازارچه های دایمی برای زنان سرپرست خانوار اداره بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره)  درفرمانداری ویژه آمل برگزار شد  با بیان اینکه صنایع دستی تولید شده توسط مددجویان تحت پوشش بهزیستی زیبا و متنوع اما دارای ماهیتی یکسان می باشند، اظهار داشت : این ماهیت یکسان صنایع دستی تولیدی مددجویان تحت پوشش بهزیستی باعث می شود که بازارچه های دایمی کارایی اقتصادی و اثرگذاری بلندمدت لازم را نداشته باشند، بنابراین باید غرفه های ایجاد شده در بازارچه های دایمی باید بصورت ساختاری مورد استفاده قرار گیرند تا از این طریق بتوان از لحاظ اقتصادی و بلندمدت مددجویان تحت پوشش بهزیستی را مورد حمایت قرار داد.

وی بیان کرد :  به تعداد واحدها و غرفه هایی که در این بازارچه به مددجویان بهزیستی تعلق خواهد گرفت، بهزیستی مازندران اعتبار آن را برای ساخت تامین خواهد کرد.

احمد منفرد  فرماندار ویژه آمل اظهار داشت :  به جای اینکه مددجویان تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد از جمله زنان سرپرست خانوار بصورت دایم و ماهیانه مستمری دریافت کنند، باید شرایطی را ایجاد کرد تا آنها بتوانند در زنحیره اشتغال، تولید و کارآفرینی توانمند گشته و نقشی موثر در فرایند تولید و توسعه کشور داشته باشند.

منفرد بیان داشت :  در ملاقاتهای عمومی با مردم در تمامی روزهای هفته و به طور خاص در روز سه شنبه صورت می پذیرد، عمده مشکلاتی که آنها بیان می کنند مشکلات اقتصادی، معیشتی و بیکاری است که اکثر این افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی همچون بهزیستی و کمیته امداد هستند، بنابراین با احداث بازارچه های دایمی برای جامعه هدف تحت پوشش این دو نهاد می توان تا حدی این مشکل را حل کرد.

 منفرد ادامه داد :  شهرداری زمینی به متراژ حدودا ۵۰۰ مترمربع واقع در روبروی پارک دهکده طلاایی برای احداث این بازارچه اختصاص داده است.

مریم جمشیدی مدیر کل امور زنان استانداری مازندران گفت : ظرفیتها و توانمندیهای زنان از جمله زنان سرپرست خانوار در زمینه اشتغال بالاست که متاسفانه تاکنون توجه چندانی به این ظرفیتها و توانمندیها نشده است.

وی ادامه داد : با احداث بازارچه های دایمی می توان فضایی مناسب برای به بالفعل رساندن این توانمندیها و ظرفیتهای زنان سرپرست خانوار در زمینه های مختلف از جمله محصولات ارگانیک، صنایع دستی و فرش مازندران گامی موثر برداشت.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0