امید بخش بودن مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران برای مازندران وکشور
4 بهمن 1395 ، دیدگاه 0
نماینده ولی فقیه درمازندران : افتتاح هرچه سریعتر مرکز بین‌المللی توسعه تجارت برنج ایران در آمل، دل مشغولی ها ونگرانی های کشاورزان برای تولید وزمان برداشت برنج توسط این مرکز معتبر انشاله برداشته شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : نماینده ولی فقیه در مازندران، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران، امام جمعه آمل، فرماندار ویژه شهرستان و روسای ادارات ذیربط، مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران در آمل را بازدید و از نزدیک در جریان مراحل ساخت این طرح مهم قرار گرفتند.   

آیت‌الله نورالله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به اینکه وجود یک مرکز دائمی که دغدغه شالیکاران مازندرانی را پس از برداشت برنج کم کند نبوده است گفت: اینکه مرکزی همانند مرکز بین المللی تجارت وپایانه برنج ایران در شهرستان آمل بتواند دریک جای متمرکز وقدرتمندی همه فرآیند فروش برنج را به صورت هدفمند ساماندهی کند، بی نظیر وانصافا شایسته بهترین تشکر وقدردانی از این مجموعه دارد.

وی افزود: خدمت بزرگ شما دراین مرکزاین هست که در سطح ملی و بین المللی متوجه وجود چنین مرکزی در مازندران وآمل عزیز می شوند که دراین شهرستان چنین افرادی وسرمایه گذاران متعهد ودلسوزی بدور از مادیات ودنیاطلبی امروزه پای کار آمدند و کار بزرگی را درحال انجام دادن هستند.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری افزود: برنج در مازندران با رنج وزحمت کشاورزان سخت کوش استان تولید وهرسال در زمان برداشت، آنان با دغدغه فراوان درفروش و نگرانی های بسیار بابت واردات بی رویه برنج مواجه هستند وبا وجود آنکه تولید این محصول درمازندران انجام، اما متاسفانه سیاستگداری ها ، قیمت گذاری، تنظیم بازار و واردات آن در تهران، اصفهان ومشهد وجاهای دیگر صورت می گیرد.

نماینده ولی فقیه درمازندران گفت، امروز واقعا برای بنده افتخار بزرگی بوده که از نزدیک شاهد اجرای یک پروژه بزرگی در آمل که منفعت آن برای کشاورزان زحمت کش استان هست، احساس غرور می کنم وبه اعضای هیات مدیره وسرمایه گذاران مرکزبین المللی تجارت وپایانه صادراتی برنج ایران درشهرستان آمل خدا قوت می گویم،چنین پروژه‌ای که قطعا کاری عادی و معمولی نیست  و نیاز به خرد جمعی و کاردسته‌جمعی دارد، که این خدمت شما عزیران، فواید اقتصادی، سیاسی و انسانی را به همراه خواهد داشت.

آیت اله طبرسی یادآورشد: ازاینکه بنده از این فکر مهمی به شما اعضای هیات مدیره این مرکز شده، حمایت وافتخارمی کنم که پشتیبانی از اقدام خوب شما داشته باشم، چرا که شعاع کاری شما فراتر از استان، کشور وحتی برون مرزی خواهد بود و امیدواریم با افتتاح هرچه سریعتر مرکز بین‌المللی توسعه تجارت برنج ایران در آمل، دل مشغولی ها ونگرانی های کشاورزان برای تولید وزمان برداشت برنج توسط این مرکز معتبر انشاله برداشته شود.

 حجت الاسلام والمسلمین سید جلیل مرتضوی امام جمعه آمل گفت، حمایت های آیت الله طبرسی و دکترمحمدپورعمران مایه دلگرمی وامید برای تولیدکنندگان به خصوص اعضای هیات مدیره وسهامداران مرکز بین‌المللی تجارت وپایانه صادرات برنج آمل خواهد شد.

حجت الاسلام مرتضوی افزود، امید زیادی داریم که انشاله با همین روحیه ای خوب وهمت بالایی که سهامداران این مرکز دارند، در خردادماه سال96 شاهد افتتاح این مرکز مهم باشیم.

راه‌اندازی مرکز بین‌المللی تجارت برنج مازندران در آمل علاوه بر تنظیم بازار برای پژوهش‌محوری برنج ایران موثر است

دکتر محمد محمدپور عمران رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با بیان  اینکه برنج هویت مازندران است که نه تنها اقتصاد و تولید بلکه فرهنگ و میراث فرهنگی این استان محسوب می‌شود، افزود: کشاورزان  بعد از برداشت برنج تلاطم و دوندگی ‌هایی برای فروش محصول خود دارند.

محمدپور با اشاره به اینکه با توجه به ساخت چنین مرکزی امیدواریم بعد از برداشت برنج، تجارت آن را به عنوان حرف اول در کشور داشته باشیم، عنوان کرد: تاکنون چنین مرکزی برای تنظیم بازار و پژوهش‌محوری نه تنها در مازندران بلکه در داخل کشور نداشتیم.

وی اضافه کرد: این مرکز حاصل کار زحمات این سهامداران است و اگر صدها حوزه فعالیتی در گوشه کنار استان باشد با چنین مجموعه‌ای شکل نمی‌گیرد.

محمدپور خاطرنشان کرد: سهامداران مرکز بین‌المللی تجارت برنج تاکنون نقش بزرگی از این کار را پیش برده‌اند اما هنوز بخش‌هایی است که با اتحاد، وحدت، هم‌افزایی و هم‌رایی و صداقت به عنوان یک اعتبار پابرجا به اتمام رساند.

مجوز اولیه برای راه اندازی تالار بورس برنج کشور درآمل اخذ شد

اسماعیل یزدان پناه، مدیرعامل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران، از اخذ مجوزهای اولیه برای راه اندازی تالار اصلی بورس برنج کشور در این محل این پایانه همزمان با افتتاح آن در خردادماه سال 96خبردادوبا بیان اینکه ساخت مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران در شهرستان آمل تاکنون حدود90درصد پیشرفت فیزیکی داشته افزود: این مرکز در زمینی به مساحت بیش از 170هزارمتر مربع در حال ساخت است که 50هزار مترمربع آن انبار برنج و 6هزار متر مربع نیز واحدهای تجاری و خدماتی و سالن معاملات و پنجره واحد برای صادرات اختصاص داده شده است.

مدیرعامل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران ادامه داد: تاکنون بیش از 50میلیارد تومان توسط 428سهامدار این مرکز برای ساخت آن هزینه شده و با بهره برداری از فاز نخست آن علاوه براشتغالزایی حدود دو هزار نفر، سالانه حدود 350هزار تن برنج و در فاز نهایی تا 700هزار تن برنج تولیدی مازندران ظرفیت نگهداری، خرید، فروش و صادرات وجود دارد.

مدیر عامل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران، با بیان اینکه تولید برنج در مازندران، میراث آبا و اجدادی مردم این استان هست و باید از آن به درستی مراقبت و پشتیبانی کرد، افزود: اگر از این زمان به فکر ساماندهی نباشیم و نسل بعدی راغب به کشاورزی نباشد، سبب می شود تا زمین های ما به فروش برسد و انگیزه کشت دوباره کم شود که این امر برخلاف اقتصاد مقاومتی است که در سال جاری رهبر معظم انقلاب نیز به آن تاکید فراوانی داشتند.

یزدان پناه ادامه داد: برنج در بازار ما متاسفانه متولی ندارد و این مرکز به دنبال ارتباط مستقیم با کشاورز، بازار و فعالان این عرصه است تا ساماندهی لازم را صورت داده و زمینه ای برای اقتصاد مقاومتی و امنیت غذایی باشد ونخستین هدف ما بعد از فاز اول، ایجاد سهامی عام است تا تمام کشاورزان عضو و سهامدار مرکز شده و در تجارت برنج سود ببرند.کشاورزی سموم و هایپر مارکت به منظور اشتغال‌زایی ‌هزار و 500 نفر برنامه‌ریزی شده است.

استقبال آیت اله جوادی آملی از پایانه برنج

وی ادامه داد: مسئولان ارشد کشوری تاکنون ازاین مرکز بازدید کردند وحتی طرح ساخت این پایانه به آیت‌الله جوادی آملی نشان داده و مورد استقبال ایشان نیزقرار گرفته است

مدیر عامل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران از همراهی همه مسئولان استانی وشهرستانی دراجرای این پروژه کلان ملی قدردانی کرد وگفت، که از ابتدای آغاز این پروژه تاکنون اداره صنعت و معدن آمل با پشتوانه ورهنمودهای سازمان صنعت استان همراه این پروژه بوده، وامیدواریم با هدف بزرگی که این  مرکز در بخش برنج استان دارد، پرچم برنج ایران توسط مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران  درآمل درسطح درخاورمیانه همیشه بالا باشد.

در پایان احمد منفرد معاون استاندار و فرماندار ویژه آمل نیز گفت: وحدت و انسجام مایه توفیق است و می‌تواند سرلوحه رویه کاری مسئولان امر باشد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0