دربازدید نماینده ولی فقیه درمازندران مطرح شد؛
3 بهمن 1395 ، دیدگاه 0
شهرک صنفی بنکداران شهرستان آمل بسترساز شکوفایی اقتصاد مقاومتی

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : نماینده ولی فقیه درمازندران  ، رئیس سازمان صنعت ، معدن وتجارت مازندران ، امام جمعه آمل و دیگر مسئولین، شهرک صنفی بنکداران شهرستان آمل را بازدید واز نزدیک در جریان مراحل ساخت این طرح مهم قرار گرفتند.   

آیت اله نوراله طبرسی در جمع اعضای شهرک صنفی بنکداران شهرستان آمل بر فراهم شدن جدی زیرساخت های لازم برای دعوت وحمایت از سرمایه گذاری هدفمند در استان تاکید کرد وگفت: اگر درمازندران کارهایی صورت گیرد که زیرساخت های سرمایه گذاری فراهم وتقویت شود، می توانیم زمینه حضور سرمایه گذاران برای ایجاد طرح های خدمات رسان برای مردم ونیز اشتغال جوانان استان فراهم کرد.

آیت اله طبرسی با اشاره به اینکه امنیت غذایی که امروز در کشور داریم از رشد خوبی درسالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی برخوردار بوده است، افزود: البته هنوز برخی مشکلات بر سرراه تولید وصادرات دراستان وجود دارد، که مشکلات عمده تولید کنندگان وصادرکنندگان، درخواست برخورداری از تسهیلات با کارمزد کم و نیز حذف برخی محدودیت های قانونی است.

شاهد یک پروژه عظیم و نمونه در سطح استان مازندران هستیم که این اقدام قطعا در تاریخ خواهد ماند

وی یادآورشد: اگر همه ما ازبنده تا استاندارمازندران گرفته ودیگر مسئولان دستگاه های اجرایی که باید پای کارباشند واز نزدیک به درد و دل وخواسته های بحق تولیدکنندگان وسرمایه گذاران گوش کنند وبنشیندند که همین اقدام باعث افزایش انگیزه کاری در آنان خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران ادامه داد: شاهد یک پروژه عظیم و نمونه در سطح استان مازندران هستیم که این اقدام قطعا در تاریخ خواهد ماند و حقیقتا هدف این شرکت خدمت رسانی و ایجاد فرصت های شغلی برای مردم شهر آمل است.

وی ادامه داد:این  تصمیم می تواند به نوعی الگویی برای دیگر استان ها باشد و همه ی ما از شما به پاس زحمات و تلاش های فراوانتان تشکر می کنیم

وی افزود: سرمایه گذاری یک امری پسندیده و ارزشمند است زیرا سرمایه گذار این دل و جرات را دارد تا کاری مهیا کند که چند نفر از کنار او به رزق و روزی خود برسند

امام جمعه ساری با بیان اینکه بنده پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری در راستای اقتصاد مقاومتی برای رسیدگی به مشکلاتی که رییس صنعت،تجارت و معادن استان مازندران در رابطه با بنکداران آمل به این مکان آمده ام،اظهار داشت، با اهداف و برنامه های این شرکت موافقم و صحبت های لازم را با استاندار مازندران برای حل مشکلات این مجموعه انجام خواهم داد.

** ایجاد شهرک صنفی بنکداران در شهرستان آمل اقدامی ارزشمند ورو به جلومی باشد

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت مازندران هم دراین نشست گفت، که از ابتدای امسال تاکنون حدود 3هزار نفر دراین استان با افتتاح واحدهای جدید صنعتی، معدنی وبخش صنفی مشغول به کار شدند.

محمد محمدپور عمران افزود: حدود دو هزار و200نفر از این تعداد مربوط راه اندازی واحدهای تولیدی وخدماتی بخش اصناف استان بوده است.

وی از اختصاص حدود 700میلیارد تومان تسهیلات در قالب بخش حمایت از تولید وبرون رفت از رکورد واحدهای تولیدی وصنعتی استان خبر داد واضافه کرد: که تاکنون بیش از نیمی از تسهیلات اختصاص داده شده به مازندران با همکاری بانک ها به واحدهای تولیدی وصنعتی دارای اولویت استان پرداخت شده وبقیه نیز درمراحل تکمیل پرونده ها در بانک ها قرار دارند.

رییس سازمان صنعت ومعدن وتجارت مازندران همچنین به بیان اینکه اکنون حدود 18هزار واحد صنفی در شهرستان آمل مشغول به فعالیت هستند، ادامه داد:  این شهرستان اکنون به عنوان یکی از شهرستانهای پیشرو در بخش اصناف وواحدهای تولیدی وصنعتی در استان است.

محمدپور با اشاره به اینکه ایجاد شهرک صنفی بنکداران در شهرستان آمل توسط این صنف را اقدامی ارزشمند ورو به جلو دانست وگفت: ایجاد شهرک های جدید صنفی براساس مصوبه دولت، مبنی بر خروج واحدهای آلاینده و صنفی به بیرون از شهرها درحال انجام است وشهرستان آمل با ایجاد شهرک های صنفی بنکداران، میوه وتره بار و پایانه صادراتی برنج در استان پیشگام شده است.

وی درخصوص درخواست های هیئت مدیره صنف بنکداران آمل برای تسریع بخشیدن به مراحل پایانی شهرک صنفی بنکداران این شهرستان اضافه کرد: تسهیلات مورد نیاز این شهرک با پیگیری های مورد نیازبا بانک های استان تامین خواهد شد تا هرچه سریعتر شرایط افتتاح این مجموعه حداقل برای سال آینده فراهم شود.

اختصاص اعتبار لازم برای تکمیل شهرک صنفی موادغذایی مازندران دربنکداران آمل

مدیرعامل شهرک صنفی بنکداران شهرستان آمل هم در این نشست گفت، که برای تکمیل وبهره برداری این شهرک که نخستین مجموعه تخصصی درمازندران است، به حدود 5میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

محمدرضا خرمانی افزود: تاکنون بیش از 90 درصد مراحل اجرای این شهرک که شامل ایجاد حجره های وامکانات رفاهی وزیرساخت های آن، با صرف هزینه بیش از 40میلیارد تومان به پایان رسیده است.

وی با بیان اینکه ساخت این شهرک از سال 87 وبا مصوبه دولت مبنی برخروج صنوف به خارج از شهر آغاز شده است، اضافه کرد: این شهرک در زمینی به مساحت 93 هزار متر مربع که در 70هزار مترمربع آن تاکنون بیش از 100واحد هر کدام به مساحت 300متر ساخته شده واکنون برخی کارهای جزیی وتجهیزات آن باقی مانده است.

وی با بیان اینکه برای تکمیل باقی مانده این شهرک به حدود 8میلیارد تومان اعتبار دیگر نیاز است، اضافه کرد: حدود 3میلیارد تومان از محل اختصاص اعتبارهای سهامداران شهرک تامین شده و 5میلیارد باقی مانده نیاز هست که درقالب تسهیلات بانکی از سوی سازمان صنعت، معدن وتجارت استان وشهرستان کمک شود تا بتوانیم این طرح مهم را تا فروردین ماه سال آینده افتتاح کنیم.

مدیرعامل شهرک صنفی بنکداران ( موادغذایی) شهرستان آمل با اشاره به اینکه بسیار خوشحال هستیم که یک کار تیمی از صنوف بنکداران این شهرستان برای تجمیع در یک مکان همکاری ومنجربه نتیجه شده است، گفت: همانظور که اجرای این طرح مهم طبق مصوبه هیئت وزیران مبنی بر خروج صنوف آلاینده از سطح شهر بوده، با حمایت های لازم از سوی سازمان صنعت ومعدن استان وشهرستان ونیز بانک ها تکمیل این شهرک را هرچه زودتر شاهد  تا  پذیرای حضور اکثر اعضای این صنف باشیم.

خرمانی همچنین به برخی درخواست های این مجموعه از جمله حذف یا بخشش مالیاتی ، متمرکز شدن همه صنوف بنکداران زیرپوشش شهرک وپیگیری در اختصاص اعتبار5میلیاردتومانی از سوی سازمان صنعت ومعدن وتجارت مازندران اشاره کرد وگفت: این شهرک این آمادگی را دارد با تامین اعتبار مورد نیاز برای تکمیل شهرک بنکداران وافتتاح آن تا فروردین ماه سال آینده زمینه اشتغال حدود 500نفر در این شهرک وحدود 2000هزار نفر در مجموعه های دیگر این شهر فراهم شود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0