سی و سومین سالگرد شهادت بسیجی شهید قربانعلی مسافر برگزار شد
2 بهمن 1395 ، دیدگاه 0
فرمانده سپاه ناحیه نور : امروزه شهدای مدافع حرم اهل بیت درس‌آموخته مکتب عاشورا و معصومان هستند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : حسین محمودی فرمانده سپاه ناحیه نور در سی و سومین سالگرد شهادت بسیجی شهید قربانعلی مسافر در مسجد امام حسین(ع) روستای فولادکلا بخش چمستان، اظهار کرد: با مطالعه تاریخ در می‌یابیم که افراد زیادی در رکاب امامان معصوم بودند ولی با عدم بصیرت راه را از بیراهه تشخیص ندادند.

وی افزود: برخی افراد در طول تاریخ به واسطه کینه‌توزی سر فرزند پیامبر اسلام را از تن جدا کرده و به شادی و سرور مشغول شدند.

فرمانده سپاه ناحیه نور با اعلام اینکه با در بیانات اهل بیت، ادعیه و کلام بزرگان راه را از بیراهه تشخیص داده و برای رستگاری خود و دیگران تلاش کنیم، تصریح کرد: غفلت از بزرگترین آسیب‌هایی است که راه جبرانی ندارد و از دلایل مهم آن عدم شناخت درست دین و معارف دینی است.

این مسؤول با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران با خون شهدا بیمه است و نباید مسؤولان در این انقلاب به بیراهه روند، یادآور شد: باید ما ادامه‌دهنده راه شهدا باشیم تا آنها دست‌مان را بگیرند و به مسیر صحیح هدایت کنند.

محمودی با اعلام اینکه انقلاب اسلامی در مسیری به پیروزی رسید که ادامه‌دهنده نهضت عاشورا و معارف دین بود، افزود: پایبندی به اسلام و تعالیم دینی باعث حیرت همگان شد.

وی با اشاره به اینکه در نیمه دوم قرن بیستم با پیروزی انقلاب اسلامی تکاپوی بزرگی در دنیا ایجاد شد، ادامه داد: پایه‌گذار این انقلاب مرد الهی بود که با اتکا به خداوند، وحدت کلمه و همراهی مردم باعث حیرت عظیم در نظام سلطه شد.

فرمانده سپاه ناحیه نور اظهار کرد: امام امت در روزگاری پیروزی انقلاب اسلامی را رقم زد که هیچ کس فکر ایجاد انقلاب را نمی‌کرد که با گستردگی زیاد در غرب آسیا باعث سرنگونی نظام شاهنشاهی شود.

این مسؤول با اعلام اینکه با پیروزی انقلاب اسلامی دین اسلام احیا شد، گفت: امام خمینی(ره) زمانی صحبت از فروپاشی کمونیست‌ها و شوروی را اعلام کرد که احدی جرأت بیان این جملات را نداشت البته آن امام اعلام کردند که در آینده نزدیک صدای شکسته شدن استخوان کمونیست‌ها را می‌شنوم که این مهم نشان از آینده‌نگری مردی الهی داشت.

محمودی با بیان اینکه امروزه پیام رهبر انقلاب اسلامی به جوانان اروپا اقدام بسیار بزرگ و ماندگار است، یادآور شد: این آینده‌نگری و بصیرت از افرادی بر میآید که ارتباط با امام حاضر و ناظر دارند.

وی با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران الهی بوده و با گذشت 38 سال از پایه‌گذاری آن روز به روز بر ابهت و اقتدار آن افزوده می‌شود، تصریح کرد: با نگاه به تاریخ می‌بینیم تمام انقلاب‌ها بعد از گذشت زمان به فروپاشی منجر شدند که یکی از مهمترین دلایل آن غفلت بود.

فرمانده سپاه ناحیه نور با اعلام اینکه اقتدار انقلاب اسلامی باعث کوری چشم اجانب و استکبار شده است، ادامه داد: دشمنان هر چه تلاش می‌کنند مردم را از صحنه خارج کنند موفق نمی‌شوند زیرا هیچ زمانی استکبار موفق نشد تا مردم را از آرمان‌های انقلاب اسلامی و شهدا دور سازد البته با گذشت سال‌های زیادی از جنگ تحمیلی امروزه یادواره‌های شهدا و مجالس شهیدان پر شورتر از هر زمانی است.

این مسؤول با بیان اینکه امام امت به دنبال صدور انقلاب بوده و فکر ایجاد انقلاب جهانی را داشت، ادامه داد: این روزها شاهد صدور انقلاب به دورترین نقاط آفریقا و دوردست‌ترین مناطق دنیا هستیم و بیداری اسلامی باعث خروش مظلومان مقابل ظالمان شده است.

محمودی با اشاره به اینکه امروزه شهدای مدافع حرم اهل بیت درس‌آموخته مکتب عاشورا و معصومان هستند، اظهار کرد: جوانان مدافع حرم باعث عزت ایران اسلامی بوده و در راه دفاع حریم معصومان جان خود را به کف گرفته‌اند.

وی بیان کرد: رهبر انقلاب اسلامی می‌فرمایند بسیج برای دشمنان بیم‌آفرین و برای دوستان امیدآفرین است هر چند باید بیانات رهبر انقلاب اسلامی در زمینه استحکام درونی نظام، اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، نفوذ، حرکت انقلابی و استکبارستیزی از سوی مسؤولان و مردم بسیار جدی گرفته شود.

محمودی با اشاره به بیانات خداوند در قرآن مبنی بر اینکه خدا سرنوشت قومی را تغییر نمی‌دهد مگر آنکه آنها به دست خود سرنوشت‌شان را تغییر دهند، گفت: مردم و مسؤولان باید با اطاعت از مقام ولایت‌فقیه و گوش سپردن به فرمایشات معظم‌له راه صحیح را گم نکنند و در راه رستگاری و سعادتمندی تلاش داشته باشند.

بسیجی شهید قربانعلی مسافر سال ۱۳۴۶ در خانواده‌ای معتقد و مذهبی اهل روستای فولادکلا از بخش چمستان شهرستان نور متولد شد و و با توجه به سن کم خود در سال 1362 با گذراندن سن 16 سالگی به ندای امام امت برای مبارزه با دشمنان بعثی لبیک گفت و از طریق سپاه پاسداران شهرستان نور راهی جبهه‌های غرب کشور و استان سنندج شد.

این بسیجی شهید با اعزام به منطقه جنگی مریوان، محور جانوران، روستای طینال بر اثر کمین و تأمین جاده در یکی از روزهای پایانی دی ماه سال ۱۳۶۲ شهد شیرین شهادت نوشید.

در بخشی از وصیت‌نامه این شهید بزرگوار آمده است: پدر عزیزم می‌دانم که بزرگ کردن یک فرزند چقدر سخت است و رنج‌کشیدی تا یک فرزند بزرگ کنی و مادرم می‌دانم چه شب‌ها سر گهواره من بیدار بودی تا این‌که گریه نکنم و آرزو داشتی من به شما خدمت کنم و چه آرزویی از این بالاتر که فرزندت را در راه خداوند بدهید، صد آفرین بر تو ای پدر و مادرم که با این همه کاری که کردید و من باید شما را کمک می‌کردم ولی گفته‌اید برو به جبهه و با این حرف شما یک روحیه دیگری به من دادید و با دلی پاک و مشتاقانه به سوی جبهه حرکت کردم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0