تنديس امير سرلشكر شهيد مسعود منفرد نياكی در آمل رونمایی شد+ عکس
29 دی 1395 ، دیدگاه 0
معاون هماهنگی نيروی زمينی ارتش جمهوری اسلامی : نبرد جانانه شهیدان منفرد نیاکی، صیاد شیرازی، بابایی، شیرودی و دیگر عزیزان در برابر دشمن برای ما الگو و اسوه است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین :  با حضور معاون هماهنگی نيروی زمينی ارتش جمهوری اسلامی، معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران، فرماندار ویژه آمل، شهردار و اعضای شورای شهر آمل، خانواده شهید منفرد نیاکی، مدیران، فرماندهان نظامی و انتظامی و دیگر مهمانان تنديس امير سرلشكر شهيد مسعود منفرد نياکی در آمل رونمایی شد.

امير سرتيپ علی جهانشاهی، معاون هماهنگی نيروی زمينی ارتش جمهوری اسلامی با قدردانی از تلاش شورای اسلامی شهر و شهرداری آمل در جهت پاسداشت خون شهدا گفت: شهیدان با نثار خون های پاک خود زمینه استقلال، آزادی و امنیت را برایمان به ارمغان آوردند و ناامیدی را نصیب دشمنان کردند.

 وی افزود: شهدا و رزمندگان عهدی که با خدای خود بستند وفا کردند و به شهادت رسیدند و عده ای نیز در انتظار شهادت هستند و به ندای رهبر لبیک گفته و در دفاع از دین، انقلاب و کشور مردانه در مقابل دشمنان ایستادگی کردند.

معاون هماهنگی نيروی زمينی ارتش جمهوری اسلامی با اشاره به این که شهیدان نزد خداوند متعال از درجه والایی برخوردار هستند، بیان داشت: وعده ای که خداوند متعال در قرآن، تورات و زبور آورده است که معامله خوبی را خداوند متعال با شهدا انجام می دهد و امیدواریم که در قیامت شفیع ما باشند.

جهانشاهی تصریح کرد: اگر شهدا و مجاهدان در راه خدا نبودند ملت زور را قبول می کرد و اگر مجاهدت های رهبر کبیر انقلاب و شهدا نبود نمی توانستیم در برابر طاغوت ایستادگی داشته تا به پیروزی برسیم.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که فرمودند امروز فضیلت زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست، تصریح کرد: اقدام شورای اسلامی شهر، شهرداری و فرمانداری آمل در نصب تندیس اميرسرلشكر شهيد مسعود منفرد نياكی به مفهوم زنده نگه داشتن نام و یاد این بزرگوار است.

 جهانشاهی با تاکید بر این که باید نام امیران و سرداران دفاع مقدس همیشه زنده بماند ، گفت: در برابر دشمن به صورت محکمی ایستادگی داریم و خار چشم دشمن می شود و این رویکردی است که در طول هشت سال دفاع مقدس داشتیم و نتوانستند به اهداف و خواسته های خود دست پیدا کنند.

 معاون هماهنگی نيروی زمينی ارتش جمهوری اسلامی اظهارداشت: درحال حاضر به لطف خداوند منان  و با رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری در آمادگی کامل توسط نیروهای سپاهی، ارتشی و بسیجی هستیم و دشمن نه تنها نمی تواند تهدید کند بلکه فکر تهدید را هم نمی تواند در فکر خود جای دهد.

جهانشاهي افزود: درسی که در دوران مقدس توسط شهدایی مانند منفرد نیاکی و دیگر دلاورمردان به دشمن داده است آنها زخم خورده هستند و باید آمادگی کامل داشته باشیم و نبرد جانانه شهیدان منفرد نیاکی، صیاد شیرازی، بابایی، شیرودی و دیگر عزیزان در برابر دشمن برای ما الگو و اسوه است.

 وی با اشاره به رشادت های شهید منفرد نیاکی در دوران هشت سال دفاع مقدس گفت: این شهید بزرگوار توانست همه مدارج نظامی را با موفقیت طی کند و در پیروزی انقلاب و هشت سال دفاع مقدس درکنار دیگر شهیدان اثربخش ترین افراد بودند که ایشان در عملیات های طریق القدس، فتح المبین، بیت المقدس، والفجر و رمضان که فرماندهی لشکر ۹۲ زرهی خوزستان را برعهده داشتند خوش درخشیدند و امروز بعنوان یک الگوی تمام عیار برای نظامیان هستند.

علیرضا یونسی، معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران با بیان این که امير سرلشكر شهيد مسعود منفرد نياكی بعنوان یک نظامی کار بلد بودند، گفت: ایشان توانست با استفاده از معرفت الهی و داشتن دانایی نظامی فرمانده لشکری شود که در خط مقدم جبهه بود و خالصانه نبرد کرده است.

وی افزود: این هنر انقلاب اسلامی است که توانست انسانهای شایسته را تربیت کند و با وجود اینکه سالها از زن و فرزند دور بود اما عشق به نظام و ملت را در سر داشت و مردانه جنگید و به شهادت رسید.

  معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران ادامه داد: احسنت به این خانواده و مردم آمل که چنین انسانهایی را در دامن خود پرورش دادند و امروز بعنوان اسوه و الگو برای همه هستند.

یونسی از تلاش شورای اسلامی شهر و شهرداری آمل در جهت اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت و رونمایی از تندیس امير سرلشكر شهيد مسعود منفرد نياكی قدردانی و تشکر کرد.

 اسدالله تورنگ، رییس شورای اسلامی شهر آمل با بیان این که امروز شهرستان آمل به خود می بالد که چنین فرزندانی دارد، گفت: امیر منفرد نیاکی انسانی با تدبیر و باگذشت و سردار جهان اسلام بودند.

 وی با اشاره به رشادت های شهید منفرد نیاکی در دوران هشت سال دفاع مقدس افزود: ایشان در دوران  دفاع مقدس خدمات بسیاری از خود داشتند که بعد از چند سال از شهادت ایشان مرام و حرکات شهید منفرد نیاکی بعنوان الگو در جامعه مطرح می شود.

رییس شورای اسلامی شهر آمل تصریح کرد: حق شهید بیش از این ها است که توسط شورای اسلامی شهر و شهرداری بلواری بطول 8 کیلومتر به نام ایشان نامگذار شد و امروز شاهد رونمایی از تندیس این شهید بزرگوار هستیم.

احمد امیرسلیمانی، شهردار آمل با بیان این که اگر توجه شهدا نباشد هیچ فعالیت و اقدامی صورت نمی گیرد، افزود: باید قدردان شهدا باشیم که به عزت آنها امنیت و آرامش در کشور داریم و با اين كار می توان ستاره‌های پرفروغ هشت سال دفاع مقدس را برای مردم شهرستان نمایان كرد.

وی افزود:  اين تنديس از جنس بتن گلاسه با پتيه برنز با وزن 450 كيلو در ارتفاع 4 متر و با هزينه بالغ بر 47 ميليون تومان در ورودی بلوار منفرد بعد پل سردار شهيد اسماعيلی نصب و رونمايی شد.     

    

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0