دوئل و دربی های حساس در روز تسویه حساب چند نفر/برانکو در فکر فرار
29 دی 1395 ، دیدگاه 0
روز دوم از هفته هفدهم رقابت های لیگ برتر در شرایطی برگزار خواهد شد که چند دربی و دوئل های حساس را شاهد خواهیم بود. برانکو هم به فکر استفاده از تساوی تراکتورسازی است.

هفته هفدهم رقابت‌های لیگ برتر با برگزاری ۵ بازی دنبال خواهد شد که در حساس ترین این بازی ها پرسپولیس در اهواز به دیدار فولاد خواهد رفت و ذوب آهن در تهران با سایپا دیدار می‌کند.

امروز رسما شاهد دو دربی در تبریز و مشهد خواهیم بود که حساسیت این بازی ها را هم نمی‌شود دست کم گرفت.

* سپاهان - نفت تهران؛ همسایه‌های زخم خورده
هر دو تیم سپاهان و نفت تهران هفته گذشته خود را مغبون اشتباهات داوری می دانند که به ضرر آنها بوده و مربیان این دو تیم خود را از داوران طلبکار می دانند. سپاهان و نفت که هر دو با ۲۳ امتیاز در جدول همسایه هستند، مقابل هم کار ساده‌ای در پیش ندارند. این دو تیم که جایگاه فعلی شان در جدول را در شان خود نمی‌دانند، در تلاش هستند تا کسب امتیازات کامل این بازی شرایط شان در جدول را هم سر و سامان بخشند.

وجه اشتراک هر دو تیم این است که عملکرد مربیان شان خیلی مورد تایید مدیران باشگاه نیست. حتی در این میان می‌توان گفت وضعیت ویسی تا حدودی هم متزلزل است و چه بسا در صورت کسب نتیجه‌ای به جز پیروزی در این بازی، او موقعیت خود را روی نیمکت داغ طلایی پوشان نصف جهان از دست بدهد. 

* سیاه جامگان - پدیده؛ دربی با طعم دوستی
اولین دربی امروز را دو تیم مشهدی حاضر در لیگ برتر انجام می‌دهند. سیاه جامگان با خداداد عزیزی در یک سو و پدیده با رضا مهاجری در سوی دیگر این میدان قرار دارند. ویژگی جالب این دربی در این است که هر دو تیم از مربیان و حداکثر نیروهای بومی استفاده می کنند.

سیاه جامگان و پدیده هم در جدول با یکدیگر همسایه هستند. با این تفاوت که وضعیت پدیده به لطف سه امتیاز برتری نسبت به حریف خود تا حدودی بهتر است. خداداد عزیزی می‌داند سه امتیاز این بازی خانگی می‌تواند آنها را تا حدود زیادی از معرض خطر سقوط به لیگ پایین تر حفظ کند. 

از سوی دیگر رضا مهاجری هم که به خوبی می‌داند انتظار مدیران باشگاه از جایگاه این تیم بیشتر از آنچیزی است که در آن قرار دارند، برای پیروزی در این بازی انگیزه‌های مضاعفی دارد.

* گسترش - ماشین سازی؛ «ف - کاف» ها اینبار در دربی تبریز
از جالب ترین بازی های هفته هفدهم، دربی تبریز است. جایی که فرهاد کاظمی و فراز کمالوند لیگ را چرخیدند تا به در دربی تبریز به مصاف هم بروند. گسترشی‌ها که انصافا تیمی بهتر نشان داده‌اند و حتی جایگاه این تیم در جدول هم نشان دهنده سر و سامان فنی است که این تیم دارد، با نگاه به چنگ زدن به رده‌های بالاتر جدول در این دیدار از تیم هشمهری‌اش میزبانی می‌کند.

کار تیم ماشین سازی در این بازی و به طور کلی در این فصل بسیار سخت است. این تیم که هزینه‌های زیادی را در ابتدای فصل متحمل شد، مدتهاست به تنهایی در انتهای جدول قرار دارد و فاصله امتیازی این تیم با تیم های بالاتر آنقدر هست که حتی در صورت پیروزی در یکی دو بازی متوالی هم نتواند از انتهای جدول کنده شود. 

تنها نقطه امیدواری ماشین سازان برای فرار از سقوط، حضور یک مربی کارکشته و کاربلد مثل فرهاد کاظمی روی نیمکت این تیم است. 

* فولاد - پرسپولیس؛ دوئل سروش و ساسان
عزم برانکو و پرسپولیس برای قهرمانی در این فصل جزم است و آنها حتی در روزهایی که خوب هم نبودند موفق شدند حریفان شان را با پیروزی پشت سر بگذارند و این مشخصه تیم هایی است که شایستگی قهرمانی را دارند.

اما برانکو به خوبی می‌داند برای پیروز شدن در این بازی اصلا کار ساده‌ای ندارد. پیروزی برابر فولاد اوج گرفته و با انگیزه در اهواز کار ساده‌ای برای سرخ پوشان تهران نیست. به خصوص که برانکو هنوز نتوانسته معمای سمت چپ دفاعی تیمش را پر کند.

این بازی را شاید بتوان بیشتر تحت تاثیر حضور ساسان انصاری در خط حمله فولاد و سروش رفیعی در خط میانی پرسپولیس دانست. انگیزه‌های متقابل این دو بازیکن تاثیر گذار در جدال با تیم‌های سابق شان که از آنها کم لطفی دیده‌اند، می‌تواند بر جذابیت‌های این بازی بیفزاید.

پرسپولیسی‌ها برای حفظ صدر نشینی شان در لیگ محکوم به پیروزی هستند و فولادی‌ها هم که رفته رفته خود را به رده های بالای جدول نزدیک کرده‌اند، می‌دانند سه امتیاز این بازی تا چه اندازه می‌تواند در سیر صعودی این تیم تاثیر مثبت داشته باشد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0