تنديس امير سرلشكر شهيد مسعود منفرد نياكي درآمل رونمائی می شود
28 دی 1395 ، دیدگاه 0
شهردار آمل : اين تنديس از جنس بتن گلاسه با پتيه برنز با وزن 450 كيلو در ارتفاع 4 متر و با هزينه بالغ بر 47 ميليون تومان در ورودي بلوار منفرد بعد پل سردار شهيد اسماعيلي نصب و رونمايي خواهد شد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : احمد اميرسليماني شهردار آمل از رو نمايي تنديس اميرسرلشكر شهيد مسعود منفرد نياكي با حضور امير سرتيپ علي جهانشاهي معاون هماهنگي نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي خبر داد و افزود : اميرسرلشكر منفرد نياكي از اسطوره هاي ديار علويان در هشت سال دفاع مقدس بوده اند .

وي گفت : امیر سرلشکر مسعود منفرد نیاکی در دوم خرداد ماه سال 1308 در شهرستان آمل چشم به جهان گشود. او در سال 1331 با علاقه در دانشکده افسری استخدام و پس از گذراندن دوره سه ساله دانشکده، به درجه ستوان دومی نایل و با انتخاب رسته زرهی مشغول به خدمت شد.

شهردار آمل بيان داشت : در سال ۱۳۵۹ به سمت فرمانده لشکر ۸۸ زرهی زاهدان و در سال ۱۳۶۰ به سمت فرمانده لشکر ۹۲ زرهی اهواز منصوب گردید. وی در مسئولیت‌های فرماندهی در عملیات‌های طریق المقدس، فتح المبین، بیت المقدس، والفجر و رمضان خدمت نموده و در سمت فرماندهی لشکر ۹۲ زرهی خوزستان و فرمانده قرارگاه فتح در جنگ ایران و عراق حضور داشته است. منفرد نیاکی، به واسطه لیاقت و شجاعت وافر خود طی حکمی از سوی امیر سپهبد علی صیاد شیرازی به جانشینی فرمانده نیروی زمینی ارتش در جنوب منصوب گردید و در طراحی عملیاتهای رزمی در جنوب ایران نقش مؤثری ایفا نمود. در دوم دی ماه ۱۳۶۳ با حکم مقام معظم رهبري (رئیس جمهور وقت ایران) به ستاد مشترک ارتش منتقل و به عنوان جانشین اداره سوم ارتش مشغول به کار شد. و در ادامه به سمت جانشین اداره سوم سماجا منصوب گردید و در تاریخ ۱۳۶۴/۵/۶ به درجه رفيع شهادت نائل گشت.

وي با بیان اینکه اگر توجه شهدا نباشد هیچ فعالیت و اقدامی صورت نمی گیرد، افزود: باید قدردان شهدا باشیم چرا که به عزت آنها امنیت و آرامش را در کشور داریم و با اين كار مي توان ستاره‌های پرفروغ هشت سال دفاع مقدس را برای مردم شهرستان نمایان كرد.

احمد اميرسليماني در ادامه افزود :  اين تنديس از جنس بتن گلاسه با پتيه برنز با وزن 450 كيلو در ارتفاع 4 متر و با هزينه بالغ بر 47 ميليون تومان در ورودي بلوار منفرد بعد پل سردار شهيد اسماعيلي نصب و رونمايي خواهد شد .                                     

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0