آموزش و آگاه سازی نقش مهمی در پیشگیری از آسیبهای اجتماعی و اعتیاد دارد
25 دی 1395 ، دیدگاه 0

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : وحید حسین زاده رییس اداره بهزیستی شهرستان آمل درهشتمین جلسه کمیته فرهنگی و پیشگیری از اعتیاد با حضور اعضای کمیته گفت: عملکرد و حضور اعضای کمیته فرهنگی و پیشگیری از اعتیاد در سطح شهرستان کم رنگ بوده و جلسات ماهیانه کمیته فرهنگی و پیشگیری از اعتیاد شهرستان باید خروجی لازم را داشته باشند تا بتوان به نتایج مناسبی دست پیدا کنیم.

حسین زاده اظهار داشت : آموزش و آگاه سازی در زمینه آسیبهای اجتماعی و اعتیاد، عوارضات، علایم و نشانه های ناشی از آنها در بین اقشار مختلف جامعه از جمله نوجوانان و جوانان دو مقوله مهم و اساسی هستند که نقش مهمی در پیشگیری از آسیبهای اجتماعی و اعتیاد در شهرستان دارند.

حسین زاده با تاکید بر پیشگیری از آسیبهای اجتماعی و اعتیاد، افزود: بهزیستی به عنوان دبیر کمیته فرهنگی و پیشگیری از اعتیاد شهرستان با همکاری همه نهادهای عضو کمیته، تمام تلاش خود را به کار گرفته اند تا جامعه بویژه نوجوانان و جوانان را در برابر آسیبهای و اعتیاد مصون نماید.

 وی گفت: با توجه به گسترش و تنوع موادمخدر سنتی و صنعتی، باید بسترسازیهای لازم در جامعه جهت پیشگیری از اعتیاد و آسیبهای اجتماعی صورت بگیرد تا از هزینه در بخش درمان اعتیاد و آسیبهای کم و در بخش پیشگیری از آنها هزینه کرد.

حسین زاده بیان کرد که باید بصورت فصلی در میادین اصلی و پرتردد چادرهای اطلاع رسانی و آگاه سازی از اعتیاد و آسیبهای اجتماعی با حضور کارشناسان اعضای کمیته فرهنگی و پیشگیری از اعتیاد شهرستان برگزار گردد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0