رقابت قرآنی خانواده ناجای مازندران در آمل + عکس
23 دی 1395 ، دیدگاه 0
در این آزمون که همزمان با سراسر کشور در سطح فرماندهی انتظامی شهرهای استان برگزار می شود، بیش از 2هزار نفر از پرسنل، کادر، وظیفه و خانواده های آنان شرکت کردند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : رییس عقدتی سیاسی فرماندهی انتظامی مازندران در حاشیه این آزمون در گفت و گو با خبرنگار ایرناگفت: در این آزمون که همزمان با سراسر کشور در سطح فرماندهی انتظامی شهرهای استان برگزار می شود، بیش از 2هزار نفر از پرسنل، کادر، وظیفه و خانواده های آنان شرکت کردند.

حجت الاسلام "علی نوری" افزود: شرکت کنندگان در آزمون حفظ قرآن امسال در یک تا 30 جزء قرآن کریم شرکت کردند.

وی ادامه داد: در این آزمون طرح سراسری سراسری حفظ قرآن کریم پس از برگزاری آزمون شفاهی به افرادی که امتیاز لازم را آوردند ، گواهینامه حفظ اعطا شد.

حجت الاسلام نوری با اشاره به اینکه پرسنل ناجا و خانواده های آنان در این آزمون سراسری به مقام نخست دست یافتند، اضافه کرد: پرسنل ناجا و خانواده زیرپوشش فرماندهی انتظامی آمل هم در سه سال گذشته در سطح استان مقام نخست را کسب کردند.

** 4هزار حافظ قرآن خانواده ناجا مازندران

رییس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی مازندران ادامه داد: طرح سراسری حفظ قرآن کریم ناجا بنا بر فرمان رهبر معظم انقلاب مبنی بر تربیت 10میلیون حافظ قرآن کریم و پیشبرد اهداف معنوی و نورانی قرآن در نیروی انتظامی هر سال برگزار می شود که آزمون امسال حدود هفتمین مرحله طرح در مازندران محسوب می شود.

حجت الاسلام نوری اضافه کرد: از سال گذشته تاکنون بیش از 4هزار نفر از پرسنل وظیفه و خانواده های آنان موفق به حفظ یک تا 30جزء قرآن کریم کریم شدند.

**محفل انس با قرآن در سطح کلانتری های استان

رییس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی مازندران به تشکیل 120کلاس حفظ و مفاهیم قرآن درسطح این فرماندهی در استان اشاره کرد و ادامه داد: امسال و به مناسبت گرامیداشت دهه مبارکه فجر محافل انس باقرآن در سطح کلانتری ها و پاسگاه های انتظامی مازندران برگزار می شود.

** راه سعادت جامعه عمل به آموزه های قرآنی

 حجت الاسلام نوری گفت: قرآن هدایت‌کننده انسان به سمت خیرات و نیکی‌ها و جلوگیری از ناهنجاری‌های اجتماعی است که باید در سطح کل جامعه تعمیم داده شود.

وی ادامه داد: باید تلاش کنیم تا نیروهای قرآنی به‌عنوان سرمایه‌های ارزشمند در تمام نهادها و سازمان‌ها و در کل جامعه رشد و نمو یابند چراکه سعادت جامعه ما در عمل به قرآن و دستورات الهی است.

وی گفت: قرآن کریم بهترین وسیله در جهت شکوفایی و ارتقای فرهنگ دینی و اسلامی جامعه است که از مسئله و دغدغه مهم جامعه امروزی ما است که باید برای رشد فعالیت‌های قرآنی در همه نهادها و جامعه تلاش کنیم.

رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی  انتظامی مازندران یادآورشد: هرزمانی که به قرآن کریم مراجعه کرده و تعالیم ارزشمند آن را سرلوحه زندگی خود قرار دهیم می‌توانیم به عزت دست پیدا کنیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0