تحویل 90 واحد مسکونی به خانوارهای دو عضو معلول تحت پوشش بهزیستی استان
20 دی 1395 ، دیدگاه 0
معاون مشارکتهای مردمی و مراکز غیردولتی بهزیستی مازندران : خیرین استان مازندران از جمله خیرین شهرستان آمل سهم زیادی در ساخت و تامین مسکن مددجویان تحت پوشش بهزیستی دارند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : جلسه شورای مشارکتهای مردمی بهزیستی با حضور معاون مشارکتهای مردمی و مراکز غیردولتی بهزیستی مازندران، معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آمل، ربیس اداره بهزیستی شهرستان آمل، اعضای مجمع خیرین شهرستان آمل و جمعی از مسولین ادارات و نهادهای شهرستان آمل برگزار شد.

نورالدین علاالدینی معاون مشارکتهای مردمی و مراکز غیردولتی بهزیستی مازندران با اشاره به تامین مسکن خانواده های دارای دو عضو و بیشتر از دوعضو معلول گفت: برای اولین بار در کشور فرصتی در دولت تدبیر و امید، برای تامین مسکن خانواده های دارای چند عضو معلول بوجود آمده است که ما باید تمام ظرفیتها و پتانسیلهای دولتی و غیردولتی موجود را در جهت استفاده بهینه از این فرصت به کار گیریم تا بتوانیم گامی در راستای ساخت مسکن مددجویان برداریم.

وی با اشاره به اینکه مشارکتهای مردمی و کمکهای نقدی و غیرنقدی خیرین در راستای تامین مسکن، توانمندسازی و اشتغال زایی جامعه هدف بهزیستی است، اظهار داشت: خیرین استان مازندران از جمله خیرین شهرستان آمل سهم زیادی در ساخت و تامین مسکن مددجویان تحت پوشش بهزیستی دارند.

علاالدینی اظهار داشت: تهیه زمین و سهم آورده اولیه از موضوعات مهم و اساسی در ساخت مسکن خانواده های دارای چند عضو معلول است که در دولت یازدهم این دو مقوله اساسی تامین شده است.

معاون مشارکتهای مردمی و مراکز غیردولتی بهزیستی مازندران حضور و مشارکت مجمع خیرین، شهرداری و اداراتی همچون بنیاد مسکن، راه و شهرسازی، اوقاف، هلال احمر و بنیاد مستضعفان در ساخت و تامین مسکن جامعه هدف بهزیستی را ارزشمند دانست و تصریح کرد: تاکنون بیش از ۹۰ واحد مسکونی به خانوارهای دو عضو معلول تحت پوشش بهزیستی استان تحویل داده شد.

وحید حسین زاده ریس بهزیستی آمل گفت: در شهرستان آمل 31 خانواده دومعلول شهری و21 خانواده دو معلول روستایی هستند که فاقد مسکن هستند و در صورت تامین زمین و سهم اولیه آورده مددجویان برای شهر به مقدار32 میلیون وام بلاعوض وبرای روستا 18میلیون وام بلاعوض پرداخت میگردد.

وی افزود: در همین راستا زمینی به مقدار 1200متر توسط مسکن و شهرسازی تحویل انجمن خیرین مسکن ساز استان گردید تا مقدمات کار مهیا شود این مقدار زمین برای معلولین شهری مورد استفاده قرار می گیرد.

احمد منفرد معاون استاندار وفرماندار ویژه آمل بر حضور  و مساعدت خیرین بر کمک به معلولین تاکید داشت ومصوب نمود که مجمع خیرین با همکاری دیگر خیران سهم آورده اولیه مسکن را بصورت نقدی وغیر نقدی ارایه نمایند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0