نخستین جشنواره تئاتر فجر مازندران در آمل برگزار می شود
19 دی 1395 ، دیدگاه 0
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل : آمل توانست در کنار شهرهایی همچون مشهد، شیراز، بوشهر، تبریز و یزد میزبان تئاتر فجر باشد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : نشست خبری نخستین جشنواره تئاتر فجر استان مازندران در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آمل و با حضور اصحاب رسانه و ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

محمد محمدی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آمل اظهارداشت: این اتفاق خوب و بزرگ فرهنگی که نخستین بار در استان مازندران به میزبانی شهرستان آمل می باشد آغاز فصل جدیدی در تئاتر شهرستان آمل و استان است.

وی با بیان اینکه میزبانی تئاتر شهر در شهرستان ها با در نظر گرفتن آیتم هایی از جمله سطح بالای هنر آن شهر، مرکز استان بودن و کلان شهر بودن و... می باشد، ادامه داد: آمل توانست در کنار شهرهایی همچون مشهد، شیراز، بوشهر، تبریز و یزد میزبان تئاتر فجر باشد.

محمدی در ادامه از حمایت همه جانبه اصحاب رسانه شهرستان آمل، مدیر کل فرهنگ و ارشاد مازندران، فرماندار ویژه آمل، شهردار آمل و سازمان های وابسته شهرداری آمل، صدای و سیمای استان مازندران که پوشش مراسم را بر عهده دارد و دیگر عزیزان تقدیر تشکر به عمل آورد.

 محمدی از حمایت ویژه دکتر طاهری پور مدیرعامل هلدینگ اکسین که حمایت مالی و اسپانسری جشنواره را برعهده گرفتند تقدیر و تشکر ویژه به عمل آورد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل با بیان اینکه 20 دی میزبان تئاتر فجر هستیم، ادامه داد: این اتفاق بزرگ نیازمند حمایت همه جانبه جامعه خبری و مسئولین شهری ایت تا به نحو احسن و بدون مشکل خاصی برگزار شود.

 محمدی با بیان اینکه حداقل خروجی میزبانی این جشنواره تبادل گروه و تجربه با کلان شهرها می باشد، اذعان داشت: ما با میزبانی تئاتر فجر و حضور گروه های تئاتری کلان شهرها در آمل به خوبی می توانیم از تجربه ها در جهت ارتقای تئاتر آمل و استان مازندران استفاده کنیم و آنچه را که خود در آن مسلط هستیم به دیگر گروه ها دیکته کنیم.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل  ضمن اشاره به تلاش های شبانه روزی کارکنان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آمل، افزود: کارکنان این اداره برای میزبانی هر چه بهتر شهر آمل شبانه روز در حال تلاش هستند و بعضی از اعضای تدارکات حتی تا سه صبح هم در مجتمع امام خمینی در حال کوشش و فعالیت می باشند.

 قائم مقام جشنواره تئاتر فجر آمل محل اجرا چهار گروه تئاتر در شهر آمل را در مجتمع امام خمینی(ره) اعلام کرد.

 محمدی ادامه داد: با نامه نگاری هایی که با وزارت فرهنگ و ارشاد انجام دادیم مراسم افتتاحیه را که هم زمان با وفات حضرت معصومه(س) می باشد را لغو کردیم که مورد موافقت قرار گرفت و تمرکز خود را برای برگزاری با شکوه تر مراسم اختتامیه در سالن اجتماعات دانشگاه شمال با حضور مقامات وزارت فرهنگ و ارشاد گذاشتیم.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل خاطرنشان کرد: از جمله برنامه های شاخص مراسم اختتامیه جشنواره تئاتر فجر بزرگداشت استاد داوود رشیدی و بزگداشت اساتید مازندان استاد مهشید روحانی از آمل، استاد متین از تنکابن و استاد جان لو از بهشهر می باشد.

 محمدی با بیان اینکه از جمله دلایل میزبانی آمل اجراهای خوب تئاتری های آمل در کشور می باشد، ادامه داد: گروه های بزرگ تئاتری کشور دیگر با تئاتر آمل غریبه نیستند و به خوبی تئاتر آمل را میشناسند و امروز آمل به خوبی می تواند مرکز تئاتر مازندران باشد و به شهرهای دیگر استان و حتی کشور خوراک فرهنگی تزریق کند.

محمدی، خانم سحر مشرفی را به عنوان دبیر جشنواره تئاتر فجر که جز افتخار آفرینان بازیگری استان مازندران می باشند معرفی کردند و این اتفاق را به فال نیک گرفتند تا بانوان استان مازندران در سالهای آینده حضوری فعال و چشم گیری در عرصه هنر داشته باشد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل با بیان اینکه سه کار از استان مازندران در جشنواره تئاتر فجر حضور دارد که هر سه کار از آمل است، بیان داشت: قطعا تیاتر شهر یکی از بهترین مجتمع و سالن های استان و حتی کشور خواهد بود که امیدواریم فازهای اول تا سوم این پروژه به زودی آغاز و سرانجام گیرد.

سحر مشرفی دبیر جشنواره تئاتر فجر شهرستان آمل با بیان اینکه در مجتمع امام خمینی(ره) برای هر شهر غرفه ای را در نظر گرفته ایم، افزود: برای معرفی تئاتر شهرهای استان مازندران غرفه هایی را در نظر داریم که هر شهر به خوبی بتواند تاریخچه تئاتر و هنر خود را به حاضرین معرفی کند.

مشرفی گروه های اجرا کننده در آمل را جزو گروه های برتر کشوری دانست و ادامه داد: این گروه ها در جشنواره های بین المللی حضور داشته و در کشور های اروپایی اجراهای خوبی داشتند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0