بازدید معاون وزیر جهاد کشاورزی از غرفه مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران +عکس
17 دی 1395 ، دیدگاه 0
معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی : حق شمال است چنین مرکزی را داشته باشد چرا که مازندران را به برنج می شناسند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : مهندس محمدعلی طهماسبی معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی بهمراه مهندس حیدر پور رئیس سازمان و معاونین جهاد کشاورزی  مازندران و مدیر و معاونین جهادکشاورزی شهرستان آمل ضمن حضور در غرفه مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران با مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره این مرکز دیدار و گفتگو کردند.

سید اسماعیل یزدان پناه مدیرعامل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران ضمن خوش آمد گویی اظهارداشت: این مجموعه با داشتن 427 سهامدار در زمینی به مساحت بیش از 170 هزار مترمربع در حال ساخت است که 50 هزار مترمربع آن انبار برنج و 6 هزار متر مربع نیز واحدهای تجاری و خدماتی و سالن معاملات و پنجره واحد برای صادرات است.

مدیرعامل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران گفت: با بهره برداری از فاز نخست این پایانه سالانه برای حدود 350 هزار تن برنج و در فاز نهایی تا 700 هزار تن برنج تولیدی مازندران ظرفیت نگهداری، خرید، فروش و صادرات در این مرکز وجود دارد.

یزدان پناه ساماندهی بازار فروش و عرضه برنج، برند سازی و اطمینان خاطر برای مصرف کننده جهت خرید برنج سالم و بدون ناخالصی و نیز جلوگیری از واردات برنج و ظرفیت برای صادرات این محصول را از اهداف مهم ساخت مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادراتی برنج در آمل برشمرد.

وی گفت: برنج ملی و مرغوب ما با استقبال بسیاری در خارج از کشور مواجه است که با صادرات برنج می توانیم تولید پایدار را تضمین کنیم و خوداتکایی در محصول برنج را صورت دهیم که باید آینده نگری داشته باشیم تا انگیزه سودآوری برای کشاورزان تقویت شود.

مدیرعامل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران در این دیدار ضمن قدردانی از همراهی مهندس حیدرپور رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران، مهندس محمدعلی طهماسبی معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی را جهت بازدید از این مرکز دعوت نمود که مورد استقبال قرار گرفت.

مهندس محمدعلی طهماسبی معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی ضمن قدردانی از مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران جهت ساخت چنین مجموعه ای گفت: قطعا کار شما بسیار باارزش می باشد و نیاز به خداقوت گفتن دارد.

وی افزود: حق شمال است چنین مرکزی را داشته باشد چرا که مازندران  را به برنج می شناسند و برنج جزو کالای اصلی مردم مازندران است.

 معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی ضمن دعوت برای بازدید از این مجموعه اشاره کرد: بسیار خوشحال خواهم شد که این مجموعه را از نزدیک مورد بازدید خود قرار دهم تا بتوانیم زمینه همکاری و تنظیم بازار را داشته باشیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0