اجرای طرح آگاه سازی پیشگیری از معلولیتهای ناشی از اختلالات ژنتیک در مدارس آمل
11 دی 1395 ، دیدگاه 0

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : وحید حسین زاده رییس اداره بهزیستی شهرستان آمل با بیان اینکه در راستای افزایش و بهبود کیفیت و ایمنی خدمات و مراقبتهای جامع و یکپارچه سلامت این طرح در مدارس در حال اجرا است، افزود: حساس سازی و افزایش سطح آگاهی دانش آموزان در خصوص پیشگیری از معلولیتهای ناشی از اختلالات ژنتیکی، ارتقای سطح سلامت جامعه و ترویج فرهنگ مشاوره ژنتیک از اهداف این طرح بوده است.

وی اضافه کرد: این اقدام مبتنی بر یافته های علمی با اولویت خدمات ارتقای سلامت و پیشگیری و بر اساس تفاهم نامه همکاری سازمان بهزیستی کشور و وزارت آموزش و پرورش، برنامه آگاهسازی پیشگیری از معلولیتهای ناشی از اختلالات ژنتیک و طرح پرسشگری آگاهسازی پیشگیری از معلولیتهای ناشی از اختلالات ژنتیک همزمان با سراسر کشور برای ۴۰۰ نفر از دانش آموزان دختر مدارس کلاس دهم شهرستان آمل از اواسط آذرماه سال جاری آغاز شد.

رییس اداره بهزیستی شهرستان آمل اظهار داشت: این طرح در مدت ۱۶ جلسه برای چهار دبیرستان دخترانه عصمتیه، آیت اله حایری، شیوا و ولیعصر (۴ جلسه برای هر مدرسه) آموزشهای لازم را بمنظور پیشگیری از معلولیتهای ناشی از اختلالات ژنتیک به دانش آموزان کلاس دهم ارایه می دهد.

حسین زاده گفت: در این طرح مباحثی از قبیل مشاوره ژنتیک، دانستنی های دوران بارداری، پیشگیری از مشکلات و اختلالات عضلانی و اسکلتی و پیشگیری از عقب ماندگی ذهنی به دانش آموزان ارایه می شود.

وی افزود: در ادامه این برنامه و در مرحله دوم طرح، پرسشگری آگاه سازی پیشگیری از  معلولیتهای ناشی از اختلالات ژنتیک اجرا خواهد شد.

حسین زاده تصریح کرد: در این طرح که با همکاری آموزش و پرورش شهرستان اجرا می شود ابتدا جلسات توجیهی برای مسولان آموزش و پرورش و مدیران مدارس برگزار شده و در نهایت طرح موردنظر اجرایی شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0