فتنه هرگز تمام نمی‌شود بلکه تغییر شکل می‌دهد
10 دی 1395 ، دیدگاه 0

حجت‌الاسلام سیدجعفر رضایی در خطبه‌های نمازجمعه این شهرستان با اشاره به اینکه هفت سال از فتنه 88 و حماسه 9 دی گذشت، اظهار کرد: حماسه 9 دی روز بصیرت و تجدید میثاق با ولایت بود، روز پرافتخاری که براساس آمار همان روز بیش از 40 میلیون مردم حضور بی‌سابقه داشتند.

امام‌جمعه شهرستان رامسر با بیان اینکه مردم با تحمل جنگ، تحریم، بی‌وفایی مسؤولان نسبت به خودشان، اما نتوانستند دست روی دست بگذارند و اشک رهبرشان را ببینند، افزود: بر همین اساس روز 9 دی روز مبارزه، تجلی و فریاد محرومین بر علیه اشرافیت و دنیازدگی را رقم زدند.

رضایی خاطرنشان کرد: بسیاری افراد بعد از دوران دفاع مقدس سعی کردند در کشور واژه‌ها را تغییر دهند و به بهانه پاس داشتن فارسی ارزش‌ها را از جامعه محو کنند، درصورتی که کلماتی مانند انقلاب، فتنه و محرومین بار ارزشی و معنوی دارند خواستند با جایگزین کلماتی چون تغییر و دگرگونی، حادثه و همچنین قشر آسیب‌پذیر از بار ارزشی آنها کم کرده و از کلام دور کنند.

*حماسه 9 دی، روز پیچیدن نطفه فتنه بود 

وی با بیان اینکه 9 دی روز درهم پیچیدن نطفه فتنه است، افزود: در مقابل فتنه‌ای که دشمنان در خارج از کشور طراحی کرده و عده‌ای جاهل و بی‌خبر آن را همراهی می‌کردند، مردم با راهنمایی‌های رهبر فرزانه انقلاب متوجه پشت‌پرده افکار پلید موجود شدند و برای حفظ و حراست از انقلاب بار دیگر ایستادگی کرده و با آرمان‌های انقلاب، امام و رهبری تجدید عهد کردند.

امام جمعه رامسر با اشاره به سران فتنه و اینکه عده‌ای به خارج کردن سران فتنه از حصر تمایل دارند، گفت: اگر آنها از حصر خارج شوند دوباره آشوب‌گران به آشوب دامن می‌زنند و جاسوسان دشمنان سکوت نخواهند کرد و اگر هم طبق قوانین برخی کشورها که مجازات فتنه‌گران علیه امنیت ملی اعدام است، مجازات شوند باز هم به بهانه آن آشوب دیگری به‌پا خواهند کرد.

*فتنه هرگز تمام نمی‌شود بلکه تغییر شکل می‌دهد

خطیب نمازجمعه رامسر با تأکید بر اینکه مردم بیدار باشند که فتنه تمام نشده است و فقط شکل فتنه تغییر می‌کند، اظهار کرد: همواره نظام، انقلاب، مسیر انتخابی و پیمان بسته شده با امام و رهبری پرخطر است و علیه آن همیشه برنامه‌ریزی می‌شود، و فقط آگاهی و تحلیل درست ما از اقدامات دشمن ما را از فتنه دور خواهد کرد.

رضایی در پایان گفت: ملت ایران اسلامی در 9 دی به تمام دنیا ثابت کرد که دیگر نخواهد گذاشت قطره اشکی از سر بی‌وفایی دوستان و یا از سر بی‌بصیرتی خواص گوشه چشمان رهبر جمع شود و با حضور همه‌جانبه به این پیمان عهد بستند./فارس

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0