جشن گلریزان انجمن خیریه خاتم الانبیاء شهرستان آمل برگزار شد +عکس
10 دی 1395 ، دیدگاه 0
جشن گلریزان انجمن خیریه خاتم الانبیاء (ص) آمل با حضور خیرین و نیکوکاران، اعضای شورای اسلامی شهر آمل و هیئت مدیره مجمع خیرین شهرستان آمل برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین :  جشن گلریزان انجمن خیریه خاتم الانبیاء (ص) آمل با حضور خیرین و نیکوکاران، اعضای شورای اسلامی شهر آمل و هیئت مدیره مجمع خیرین شهرستان آمل برگزار شد.

حجت الاسلام غلامرضا کاوه استاد حوزه و دانشگاه با قدردانی از همت والای هیئت مدیره انجمن در دستگیری از نیازمندان منطقه گفت: یکی از برجسته ترین و اصلی ترین فضائل اخلاقی و انسانی که در قرآن و سیره ائمه اطهار سفارش شده است دستگیری از نیازمندان می باشد.

 وی افزود: در سیره ائمه معصومین علاوه بر اینکه خودشان در دستگیری نیازمندان وکارهای خیر پیشقدم بودند مردم را به این امر خطیر هدایت و راهنمایی می کردند.

 وی اشاره کرد: اگر امامان ما کریم هستند و هر کدام براساس زمان ومکان لقب آنها برجسته بود به واسطه توجه به محرومین و نیازمندان بود که نمونه بارز آن مولای متقیان حضرت علی که زمامدار امور مسلمین بودند و در شب به تک تک خانه نیازمندان سرکسی می کردند.

 حجت الاسلام کاوه اشاره کرد: یکی از ویژگی های متقین و اهل تقوا گشاده رویی و دستگیری از نیازمندان درمواقع تنگ دستی می باشد و هر موقع خدا به ما توفیق داد از این کار غفلت نکنیم.

 امام جمعه موقت شهرستان محمودآباد عنوان داشت: خیلی ها هستند که با هدایت انجمن خیریه خاتم الانبیا در این حرکت خیر قدم گذاشتند که قطعا مورد توجه خداوند قرار خواهند گرفت وسنگ بنایی بنام خودشان گذاشتند.

 

وی تاکید کرد: در انفاق و بخشش و هر کارخیری که قرار است صورت گیرد بدست خودمان و درقید حیات صورت گیرد که ثواب آن بیشتر از زمانی است که ما نباشیم و آن کار خیر صورت گیرد.

وی اضافه کرد: انجام کارهای خیر تاثیر و لذتی دارد که هیچ شیرینی بالاتر ازآن نیست و قطع و یقین بدانید هر قدمی که در این مسیر برداشته می شود مورد توجه رب العالمین قرار خواهد گرفت.

حجت الاسلام کاوه تصریح کرد: انجمن خیریه خاتم الانبیا در جهت رسیدگی به محرومین منطقه حرکت می کند و از محل پرداختی توسط خیرین هزینه می کند.

 مسعود نیکپور مدیرعامل انجمن خیرین شهرستان آمل با بیان اینکه آسیب های اجتماعی در جامعه علت و معلولی دارد گفت: یکی از اهداف انجمن که در اساسنامه آن ذکرشده است کمک این انجمن مختص به افرادهای خاصی نمی باشد و توجه ما به کرامت انسانی است.

 وی با اشاره به اینکه تمام نهادها وانجمن و شورای شهر و شهرداری می توانند در کم کردن آسیب های اجتماعی درکنار هم باشند افزود: همراه و همدل بودن می تواند بسیاری از مشکلات را حل کند و نباید به صرف اینکه کار ما فقط ساخت وساز و نظارت برکارهای عمرانی می باشد از آسیب های اجتماعی غافل باشیم.

 مدیرعامل انجمن خیرین شهرستان آمل با قدرانی از همت والای خیرین در دستگیری از نیازمندان جامعه بیان داشت: حرکت زیبا وخداپسندانه انجمن خیریه خاتم الانبیا در یکی از محله های شهر این پیام را دارد که همه عزیزان همت کنند و درتمام محله نسبت به راه اندازی چنین انجمنی تلاش کنند.

 نیکپور با اشاره به راه اندازی بیمارستان شیمی درمانی شهرستان آمل گفت: برای احداث این بیمارستان  و ارژانس تاکنون بیش از یک و نیم میلیاردتومان هزینه شد که بیماران سرطانی بتوانند از این بیمارستان بصورت رایگان مداوا وشیمی درمانی شوند.

 وی به دیگر اقدامات مجمع خیرین شهرستان از قبیل پیگیری ساخت بیمارستان پرتو درمانی ، ساخت سرای کرامت برای سالمندان ، نگهداری بچه های بی سرپرست ، رسیدگی به وضعیت دانش آموزان و دانشجویان بی بضاعت ، همکاری با بهزیستی و کمیته امداد ، خرید دستگاه های فوق تخصصی جهت نصب دربیمارستانهای 17 شهریور وامام رضا و دیگر امور را عنوان داشتند.

 وی در پایان اشاره کرد: همه این تلاش ها بخاطر این است تا یک شهر سالم و خوب داشته باشیم.

در پایان این مراسم قاسم علی حیدری رئیس هیئت مدیره انجمن خیریه خاتم الانبیا به بیان عملکرد این انجمن اشاره داشتند و گفت: این انجمن از سال 87 تاسیس و تنها انجمنی در کشور هستیم که دارای مجوز هستیم و تاکنون بیش از 300 خانوار را تحت پوشش این انجمن قرار دادیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0