3 نيروگاه کوچک تولید برق در آمل احداث می شود
6 دی 1395 ، دیدگاه 0
معاون فرماندار ویژه آمل : برای ساخت این 3 نیروگاه 60 میلیون دلار هزینه در برخواهد داشت که توسط بخش خصوصی تامین خواهد شد که جمعا 75 مگاواتی می باشد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : سید جعفر رسولی معاون برنامه ریزی فرمانداری ویژه آمل در جلسه بررسی ساخت نیروگاه برق مولد مقیاس کوچک در آمل گفت: اهمیت انرژی و منابع مختلف تهیه آن در حال حاضر جزء رویکردهای اصلی دولتها قرار دارد.

وی افزود: یکی از راه حل های مصرف بهینه و کاهش تلفات برق نزدیک نمودن نقاط تولید برق به مصرف به منظور تامین برق پایدارتر مشترکین کاهش خاموشی و تلفات، افزایش راندمان و بهره وری بالاتر اقتصادی و حفاظت از محیط زیست است.

معاون فرمانداری ویژه آمل اشاره کرد: لازمه این کار فعال شدن مشارکت بخش خصوصی در سرمایه گذاری برای احداث نیروگاه های پراکنده با هدف توجیه اقتصادی توسعه صنعت برق کشور خواهد بود.

رسولی از احداث 3 نيروگاه برق مولد مقياس كوچك در آمل خبرداد و عنوان داشت: كمك به كمبود توليد شبكه سراسری و جلوگيری از اعمال خاموشي ،کاهش تلفات شبكه فوق توزيع و توزيع، به تعويق انداختن توسعه پروژه های شبكه، افزايش مشاركت بخش خصوصي در توسعه زیرساختهای استان در راستای اصل 44 قانون اساسی، افزايش پايداری شبكه و تامين برق مستمر و مطمئن منطقه، تقويت پدافند غير عامل، جبران ضعف ولتاژ و بهبود ولتاژ برق مشتركين منطقه و ايجاد اشتغال مستقيم از اهداف مهم احداث نیروگاه می باشد

وی اظهارداشت: احداث چنین نیروگاهی برای کاهش آلایندگی محیط زیست می باشد که با احداث آن مردم دیگر در فصل تابستان با خاموشی پی درپی برق مواجه نخواهند شد و ضعف ولتاژ برق برطرف می شود.

وی گفت: باتوجه به ساخت وسازها و استفاده بیشتر مردم از برق همت همه مسئولان را طلب می کند که برای احداث نیروگاه هیچ اغماضی قبول نمی باشد و تا قبل از تابستان سال 96 باید راه اندازی و افتتاح شود.

وی تصریح کرد: برای ساخت این 3 نیروگاه 60 میلیون دلار هزینه در برخواهد داشت که توسط بخش خصوصی تامین خواهد شد که جمعا 75 مگاواتی می باشد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0