آموزش پیش شرط مقابله با زلزله است
5 دی 1395 ، دیدگاه 0

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آمل در ۵ دی سالروز زلزله بم ضمن گرامیداشت جان باختگان زلزله بم بر لزوم آموزش جهت مقابله با آسیب های ناشی از زلزله در زمان بروز آن تاکید کرد.

 جمشید نیک زاد در آستانه سالروز زلزله دلخراش سال ۹۲ بم  ضمن تسلیت به بازماندگان این حادثه بیان داشت: یکی از ساده ترین راه های مقابله با این حادثه طبیعی فراگیری آموزش های نحوه مقابله با زلزله در سطح عمومی است تا شهروندان نکات لازم در زمان بروز زلزله و بعد از آن را بدانند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آمل که در عملیات امداد رسانی زلزله بم در منطقه حادثه حضور داشت؛ با اشاره به زلزله خیز بودن کشور و استان و شهرستان آمل بر مقاوم سازی ساختمان ها تاکید کرد و بیان داشت: رعایت اصول ایمنی در مستحکم ساختن ساختمان ها میتواند میزان خسارات جانی و مالی این حادثه طبیعی را تقلیل دهد.

نیک زاد با بیان اینکه جمعیت هلال احمر آمادگی کامل جهت برگزاری دوره های آموزشی را دارد؛ گفت دوره های آموزشی این جمعیت به صورت رایگان در طول سال و برای تمامی گروه های سنی برگزار میشود.

 رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آمل در ادامه بیان کرد: با توجه به اینکه آمل یکی از شهرهای زلزله خیز هست مردم و مسولین باید با همکاری یکدیگر تلاش کنند تا از اثرات حوادث طبیعی آسیب کمتری ببینند. وضمن رعایت مسایل ایمنی در هنگام زلزله خونسردی خود را حفظ نموده تا بتوانند خود را از خطرات ناشی از زلزله حفظ نمایند.

وی تاکید کرد مردم توسط کارشناسان نقاط امن منازل خود را شناسایی کرده و در زمان بروز زلزله خونسردی خودشان را حفظ کنند و نسب به قطع شیر گاز و برق اقدام نمایند همچنین منازل و وسایل شان رو در مقابل هر گونه حوادث بیمه کنند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0