آزمون تکمیل ظرفیت پذیرش مراکز تخصصی حوزوی در آمل برگزار شد+عکس
4 دی 1395 ، دیدگاه 0

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : حجت الاسلام یوسف نورایی، مدیر مؤسسه آموزش عالی امام حسن عسکری(ع) آمل در جریان برگزاری آزمون تکمیل ظرفیت پذیرش مراکز تخصصی در آمل اظهارداشت: آزمون تکمیل ظرفیت پذیرش مراکز تخصصی حوزوی در روز جمعه سوم دی ماه در مؤسسه آموزش عالی امام حسن عسکری(ع) آمل برگزار شد.

وی با بیان این که مواد امتحانی آزمون در دو بخش عمومی و تخصصی صورت گرفته است، تصریح کرد: آزمون تکمیل ظرفیت در سه رشته مدرسی فقه و اصول، تفسیر و علوم قرآن و کلام مقارن با حضور داوطلبان رشته ها برگزار شده است.

حجت الاسلام نورایی از شرکت 49 متقاضی در آزمون تکمیل ظرفیت پذیرش مراکز تخصصی حوزوی در آمل خبرداد و افزود: 26 نفر در رشته مدرسی فقه و اصول، 20 نفر در رشته تفسیر و علوم قرآن و 3 نفر در رشته کلام مقارن در این آزمون شرکت کردند.

مدیر مؤسسه آموزش عالی امام حسن عسکری(ع) آمل خاطرنشان کرد: بعد از برگزاری آزمون شرکت کنندگانی که امتیاز مورد نظر را کسب می کنند در مصاحبه ورودی شرکت کرده و پس از موفقیت در آن می توانند به ادامه تحصیل در مؤسسه آموزش عالی امام حسن عسکری(ع) آمل بپردازند.

وی بیان داشت: در مرحله نخست پذیرش مراکز تخصصی حوزوی حدود 25 قبول شده در رشته مدرسی فقه و اصول و 5 قبول شده در رشته تفسیر و علوم قرآن داشتیم.

 مدیر مؤسسه آموزش عالی امام حسن عسکری(ع) آمل ادامه داد: پس از برگزاری مصاحبه ورودی 13 نفر در رشته مدرسی فقه و اصول و 5 نفر در رشته تفسیر و علوم قرآن پذیرفته شدند.

حجت الاسلام نورایی ادامه داد: مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام حسن عسکری(ع) آمل با حضور حدود 30 دانش پژوه مشغول فعالیت در جوار حوزه علمیه امام حسن عسکری(ع) آمل است.

مدیر مؤسسه آموزش عالی امام حسن عسکری(ع) آمل با اشاره به برنامه های آینده این مرکز اظهارداشت: راه اندازی رشته حقوق قضا از جمله برنامه ها است که پیگیری لازم در راستای افزایش این رشته به رشته های مؤسسه آموزش عالی امام حسن عسکری(ع) آمل دارد صورت می گیرد.

گفتنی است، مؤسسه آموزش عالی امام حسن عسکری(ع) آمل تحت اشراف حضرت آیت الله جوادی آملی در شهرستان آمل فعالیت دارد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0