برگزاری نمایشگاه تخصصی گل و گیاه، مبلمان شهری و ادوات کشاورزی در آمل
4 دی 1395 ، دیدگاه 0
مدیر جهادکشاورزی شهرستان آمل : امروزه صنعت توليد گل و گياهان زينتی به يکی از سود آورترين صنايع جهان تبديل شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : سید حسین اسلامی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل در جلسه هماهنگی برگزاری نمایشگاه گل و گیاه در فرمانداری ویژه آمل با بیان اینکه شهرستان آمل به جهت داشتن توانمندی های فراوان در عرصه گل و گیاه در کشور زبانزد می باشد گفت: امروزه صنعت توليد گل و گياهان زينتی به يکی از سود آورترين صنايع جهان تبديل شده است.

وی با بیان اینکه بیش از 547 بهره برداری گل و گیاه در شهرستان آمل وجود دارد افزود: خوشبختانه وجود گلخانه های مدرن با داشتن تجهیزات روز در این شهرستان توانستند نسبت به صدور گل و گیاه در کشورهای خاورمیانه اقدام کنند و برای کشور ارزآوری داشته باشند.

اسلامی بیان داشت: با توجه به نقش انکارناپذیر این صنعت در توسعه اشتغال و همچنین با عنایت به وجود فارغ التحصیلان دانشگاهی در این بخش، می توان از فناوری های روز به منظور توسعه، ترویج و تقویت اشتغال پایدار و سودآوری در این صنعت جهانی استفاده کرد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل عنوان داشت: یکی از اهداف نمایشگاه تخصصی افزايش ميزان و كيفيت توليدات گل و گياه داخل كشور و آشنا شدن توليدكنندگان با علم روز است چرا كه با اين اقدام توليدات داخل كشور به توليدات صادراتی نزديك می ‌شوند.

اسلامی اظهارداشت: برپایی این نمایشگاه فرصتی خواهد بود تا فعالان این بخش بتوانند با ارایه محصولات و خدمات خود درآمدزایی و سودآفرینی در این صنعت پر سود جهانی را افزایش دهند و همچنین اطلاعات تخصصی و علمی را در اختیار بازدید کنندگان و علاقمندان قرار دهند.

وی تاکید کرد: نمایشگاه تخصصی گل و گیاه، مبلمان شهری و ادوات کشاورزی درآمل به عنوان دومین نمایشگاه تخصصی این مدیریت قرار دارد که برگزارخواهد شد و خوشبختانه اولین نمایشگاه تخصصی صنعت دام و طیور با موفقیت برگزارشد که مورد استقبال قرار گرفت.

اسلامی تصریح کرد: شهرستان آمل با داشتن قابلیت های فراوان تولید کنندگان  گل و گیاه در نمایشگاه تخصصی کشور حضوری فعال دارد و برگزاری این گونه نمایشگاهها استفاده از نظرات و تفکرات در جهت ایجاد شهری پویا می باشد.

 وی همچنین ار برپایی نمایشگاههای تخصصی از قبیل شیلات و آبزیان، برنج، عسل، گیلاس و دیگر امور در طول سال خبرداد.

 حسین احسانی معاون فرمانداری ویژه آمل با بیان اینکه آمل از لحاظ فضای سبز شهری از رتبه خوبی در استان و کشور مطرح می باشد گفت: نمایشگاه مهمترین مکان برای ترویج کار و تشویق و ترغیب بازدیدگان در جهت حفظ فضای سبز می باشد.

 وی تاکید کرد: باتوجه به توانمندی و ظرفیت های شهرستان در امر گل و گیاه می تواند به عنوان مرکز گل و گیاه مازندران قرارگیرد و این مهم با مشارکت و همدلی همگان صورت خواهد پذیرفت و برپائی این نمایشگاه باید در خور و شان آن برگزار شود.

مهندس محبوبه علیزاده مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری آمل گفت: این سازمان از هر فرصتی برای ترویج فرهنگ استفاده از گیاهان آپارتمانی استفاده می کند چرا که زندگی ماشینی امروزه شهری تنها در سایه وجود گیاهان و فضای سبز قابل تحمل است.

 وی با استقبال از حضور در نمایشگاه تخصصی گل و گیاه آمل ادامه داد: نمایشگاه تخصصی می باشد و باید ازاین فرصت استفاده کنیم تا بتوانیم در قالب کلاس های آموزشی تجربیات خود را دراختیار بازدید کنندگان قرار دهیم.

 مهندس چنگیز فروزان رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان آمل در ادامه جلسه یادآورشد: مرکز نمایشگاه تخصصی شهرستان آمل به عنوان دومین مرکز نمایشگاه تخصصی مازندران می باشد که تاکنون توانسته با برپائی نمایشگاههای متعدد مخاطبیان زیادی ازاین نمایشگاهها بازدید داشته باشند.

وی اشاره کرد: 40 درصد صنعت مازندران در شهرستان آمل مستقر می باشد که 62 درصد صادرات مازندران از طریق آمل صورت می گیرد و برپائی اینگونه نمایشگاهها قطعا می تواند در گسترش صادرات نقش موثری داشته باشد.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0