ضرورت حمایت از تولید داخلی / اهمیتی به حوزه پژوهش در کشور داده نمی شود
26 آذر 1395 ، دیدگاه 0
ضرورت حمایت از تولید داخلی / اهمیتی به حوزه پژوهش در کشور داده نمی شود

حجت‌الاسلام سید جعفر رضایی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته ضمن تبریک ولادت پیامبر اکرم(ص) هفته وحدت به جهان اسلام، گفت: دشمنان اسلام برای ضربه زدن به اسلام و ایجاد تفرقه جنگ‌ها و خونریزی‌ها را توسط گروه‌های تکفیری سعی کردند تا چهره جهان اسلام مخدوش کنند که همواره نقشه دشمنان نقش برآب شده و در این عرصه نیز با وحدت و همگرایی جهان اسلام و ایران ناامید شدند.

امام‌جمعه شهرستان رامسر با اشاره به 27 آذر و شهادت شهید مفتح که از ابتدای انقلاب به روز وحدت حوزه و دانشگاه نامگذاری شد، تصریح کرد: هنوز نتوانستیم در حوزه و دانشگاه به وحدت کامل برسیم و فرهیختگان وحدت حوزه و دانشگاه را فقط تبادل متون درسی می‌دانند بلکه ایجاد مبانی مشترک حوزه و دانشگاه می‌باشد و باید روش‌های علمی و پژوهشی را همسان کرد.

وی افزود: هرچه فاصله حوزه علمیه و دانشگاه بیشتر باشد، آنچه موجب خسران می‌شود دامنگیر مردم جامعه خواهد شد.

رضایی با اشاره به روز گذشته که روز پژوهش بود، خاطرنشان کرد: محافل علمی، صداوسیما و... به هیچ عنوان  توجه نکردند و کشور ما برای حوزه پژوهشی اهمیت قائل نیست.

وی با اشاره به اینکه رهبر انقلاب بارها به مجامع علمی دانش‌بنیان و تربیت نخبگان تاکید کردند، گفت: بازخور قابل توجه پژوهشی نمی‌بینییم، حال یا پژوهشگر کم است و یا بودجه پژوهشی یا برای پژوهش‌های پژوهشگران خریدار نداریم! که این موضوع مهم باید بررسی شود.

وی افزود: روز پژوهش فقط در تقویم وجود دارد و اگر هم در حوزه عمل نیز اتفاقی بیافتد، در حد نیاز جامعه نیست و نیاز آن را برطرف نمی‌کند و دستگاه‌های اجرایی را وادار به حرکت نمی‌کند.

خطیب نمازجمعه در ادامه گفت: با تاکید بسیار زیاد مقام معظم رهبری و تاکید بر تولیدات داخلی تا دولت بتواند روی پای خود بایستد، اما شاهد این هستیم که دولت قرارداد ساخت 8 کشتی به شرکت خارجی داده در حالی که شرکت‌های کشتی‌ساز داخلی بزرگی در کشور داریم.

وی افزود: این عمل مخالف چرخیدن چرخ اقتصاد مقاومتی و بی‌اهمیت جلوه دادن شرکت‌های دانش بنیان داخلی است، درصورتی که به سازمان های داخلی تاکید بر خرید محصولات داخلی می‌شود.


امام جمعه رامسر با اشاره به آزادسازی حلب این اتفاق را به همه رزمندگان تبریک گفت و افزود: آزادی حلب حقیقت معلوم اما پنهان برای برخی بود که مشخص شد و ایران با آزادسازی حلب با سربلندی در مقابل قدرت‌های دنیا قرار گرفت.


رضایی به برگزاری چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم یاس در رامسر اشاره کرد و گفت: این کار بسیار فرهنگی بود که به دبیر جشنواره و همچنین فرهنگ دوستان تبریک عرض می‌کنیم و امیدواریم با همکاری و حمایت های همه‌جانبه مسؤولان شهرستان بتوانیم شاهد برگزاری هرساله این جشنواره‌ در رامسر باشیم و امیدواریم نام جشنواره نیز به جشنواره بین‌المللی فیلم رامسر تغییر نام پیدا کند./ فارس

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0