ترویج اخلاق اسلامی در جامعه ضرورت دارد / لزوم رفع دغدغه های فعالان حوزه حمل و نقل
26 آذر 1395 ، دیدگاه 0
حجت الاسلام مرتضوی با اشاره به روز حمل و نقل اظهارداشت: این عزیزان شغل پرخطری دارند که باید نگاه ویژه ای به آنان صورت گیرد و نیاز است کار درستی برای این عزیزان انجام شود و اگر روزی کار خود را انجام ندهند زندگی مردم با مشکل مواجه می شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین، حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی، امام جمعه آمل در خطبه های نمازجمعه آمل افزود: تقوا، پرهیزکاری و دوری از گناه بهترین عمل در پیشگاه خداوند متعال است.

وی با اشاره به سالروز میلاد پیامبر اکرم و امام صادق(ع) اظهارداشت: حضرت محمد(ص) مظهر عطوفت و مهربانی هستند که ضرورت دارد سیره نبوی را در برنامه های زندگی خود قرار دهیم که برکات ارزنده ای در آن وجود دارد.

امام جمعه آمل خاطرنشان کرد: اتحاد و همدلی برکات و دستاوردهای ارزشمندی دارد که باید اتحاد خود را گسترش داده و از تفرقه دوری کنیم.

حجت الاسلام مرتضوی ادامه داد: ترویج فرهنگ انفاق و نیکوکاری نیز از جمله امور والایی است که جامعه امروز به آن نیاز دارد و باید کمک به نیازمندان داشته باشیم.

وی با بیان این که در روز 9 دی یادواره شهدای روحانی مازندران و آمل و مراسم بصیرت افزایی در مصلی نمازجمعه برگزار می شود، گفت: از حضور آحاد مردم عزیز جهت شرکت در این مراسم دعوت می شود تا بتوانیم عهد و پیمانی با آرمان های امام، شهدا و رهبری داشته باشیم.

حجت الاسلام مرتضوی با اشاره به روز حمل و نقل اظهارداشت: این عزیزان شغل پرخطری دارند که باید نگاه ویژه ای به آنان صورت گیرد و نیاز است کار درستی برای این عزیزان انجام شود و اگر روزی کار خود را انجام ندهند زندگی مردم با مشکل مواجه می شود.

امام جمعه آمل خاطرنشان کرد: اگر ما جشن را در نگاه اسلامی برگزار کنیم خوشایند است اما نباید به دنبال پایکوبی باشیم که ضرورت دارد اصول لازم را با شادی معقول داشته باشیم.

وی افزود: جشن های دینی باید بزرگ داشته شود و مانند ماههای محرم و صفر برنامه های ارزنده ای را صورت دهیم.

امام جمعه آمل ادامه داد: ضرورت دارد روحانیت جوانان را مدیریت و هدایت کنند و تلاش شود برنامه ها با اتحاد و نحوی شایسته برگزار کنیم و نیاز است از ظرفیت نسل جوان استفاده شود.

حجت الاسلام مرتضوی با بیان این که جامعه از بی اخلاقی رنج می برد، گفت: ضرورت دارد اخلاق اسلامی را به بهترین نحو ممکن در جامعه محقق کنیم و باید از پیامبر اکرم و اهل بیت معصومین درس بگیریم.

وی تصریح کرد: در حلب سوریه شاهد یک انقلاب و کار بزرگی بودیم که پیروزی صورت گرفته است و امروز پی به فرمایشات مقام معطم رهبری می بریم که استقامت و صبوری بسیار ارزشمند است.

امام جمعه آمل تصریح کرد: پیروزی نهایی برای ملت سوریه است که به برکت شهدای مدافع حرم و عنایت حضرت حق رقم می خورد و خاری برای ایادی استکباری می ماند.

حجت الاسلام مرتضوی افزود: پدر و مادر جایگاه والایی دارند که باید به این مرتبه توجه ویژه ای داشته باشیم و زمینه ساز عاقبت بخیری می شود.

وی تصریح کرد: بهره گیری از اخلاق اسلامی سبب کاهش طلاق می شود که خانواده ها باید فرزندان را تشویق و ترغیب کنند.

امام جمعه آمل در پایان خاطرنشان کرد: ضرورت دارد گوش بفرمان مقام معظم رهبری باشیم که سبب پیروزی برای نظام اسلامی می شود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0