همایش تجلیل از بازنشستگان فرهنگی آمل برگزار شد+ عکس
23 آذر 1395 ، دیدگاه 0
مدیرکل آموزش وپرورش مازندران دراین همایش از اقدام شایسته مدیریت آموزش وپرورش شهرستان آمل در تجلیل از خدمات 30ساله فرهنگیان این شهرستان قدردانی کرد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : با حضور قاسمی مدیرکل آموزش وپرورش مازندران، منفرد فرماندار واحسانی معاون فرماندار، رییس واعضای شورای اسلامی شهر ودکترمرزبند مدیرآموزش وپرورش ومعاونان او، هیئت مدیره کانون بازنشستگان آموزش و پرورش آمل وخانواده های فرهنگیان بازنشسته درمجموعه پذیرایی چهارباغ آمل برگزار شد، 155 نفر از بازنشستگان فرهنگی آموزش و پرورش آمل در همایشی مورد تجلیل قرار گرفتند.

سید علی قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش مازندران  با اشاره به اینکه کرامت انسانی، برادری و برابری اصول مهمی هستند که باید در زندگی به آنها توجه شود گفت: خداوند در مورد کرامت انسانی توصیه زیادی داشته و انسان را نسبت به دیگر موجودات کرامت زیادی داده است.

وی با بیان اینکه نزد خداوند بهترین انسان‌ ها با تقواترین آنها هستند یادآور شد: لازم است تا انسان‌ها به هم مهر و عشق بورزند و انسان‌هایی که نقش رهبری انسان‌های دیگر را داشته و آنها را به انسانیت فراخواندند به خدا توجه داشتند هر چند انسان‌هایی که به خدا توجه دارند حتماً به انسانیت توجه دارند.

قاسمی دربخش دیگری از اقدام شایسته مدیریت آموزش وپرورش شهرستان آمل در تجلیل از خدمات 30ساله فرهنگیان این شهرستان قدردانی کرد وافزود: جامعه ای می تواند اسلامی وآرمانی باشد که هم درروابط اجتماعی وسایر بخش های آن ، مسایل انسانی توجه شود ودراین راه نقش معلمان وفرهنگیان برجسته وانکارناپذیر است.

وی با اشاره به اهمیت کرامت انسانی، گفت: معلمان همیشه مورد تکریم و تعظیم هستند و خود را موظف می‌ دانیم تا در حد توان به این قشر توجه داشته باشیم.

قاسمی با تأکید بر اینکه موظف هستیم تا هر دانش‌آموز محروم از تحصیل به امر تعلیم و تربیت بازگردد بیان داشت: امروزه صددرصد نوآموزان پیش ‌دبستانی را تحت حمایت خود داریم و تنها استان کشور هستیم که با 99.9 درصد نرخ بالاترین پوشش تحصیلی را به خود اختصاص دادیم.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اعلام اینکه هم‌ اکنون 120 مدرسه زیر 10 نفر دانش‌آموز در مازندران داریم  یادآور شد: 68 مدرسه نیز زیر 4 دانش‌آموز دارند.

احمد منفرد فرماندار ویژه آمل با بیان اینکه هیچ عنوانی بالاتر از معلم نداریم گفت: هرکسی را بخواهند در اوج معرفی کنند معلم را بیان می کنند همانطوریکه خداوند حق تعالی را معلم شناختیم.

وی تاکید کرد: معلم را با رسالت انبیا مقایسه می کنند چرا که شغل معلم شغل انبیا است و از معلمان در کلاس های درس، درس خوبی را یاد گرفتیم و معلم هیچ گاه بسنده نکرد آنچه را که می داند یاد دهد بلکه درس زندگی را هم یاد می داد.

فرماندار ویژه آمل عنوان داشت: معلم درس زندگی را به ما یاد داد و همه آنها گفتار بود بلکه بخش اعظم آن حرکت رفتاری بود و دانش آموزان الگوپذیری از حرکت و رفتار معلم دارند.

منفرد با بیان اینکه لفظ بازنشسته زیبنده معلم نیست ادامه داد: باید همه فکر کنیم که برای این جمله لفظ زیبایی را بیابیم که در خور مقام معلم باشد.

 عباس مرزبند مدیر آموزش وپرورش آمل با بیان اینکه معلم با تقدیم جان خود در امر تعلیم و تربیت تلاش می کند گفت: همه ما باید آن چیزی که در خور شان یک معلم بازنشسته است را تکریم کنیم.

وی افزود: عشق و علاقه به کار، صبر و بردباری، تشویق و ترغیب معلمان به اصرار به بایدهای جامعه داشته باشیم تا شایسته حداقل تقدیر باشند و همه ما دست بوس پیشکسوتان و معلمان هستیم که قطعا دید بلندتان برای ما شاغلین رهنمون خواهد بود .

مدیرآموزش و پرورش آمل بیان داشت: همه معلمان از زن ومرد در طول 30 سال زحمت بی شائبه با وقار و سنگین بودن، سخصیت و دقیق بودن، پاکدامن، با مروت، دیندار و دیگر امور به طور قطع و یقین آشنا به تربیت بودند که به شما خسته نباشید می گوئیم.

 مرزبند عنوان داشت: معلمان آنچه که جامعه از شما خواسته بود به درستی انجام دادید و جامعه هم آنچه که معلم مستحقق آن است را ادا کند. 

مرتضی ولائی رئیس هیئت مدیره کانون بازنشستگان آموزش و پرورش آمل گفت: همه ما با جان و دل درخدمت شما عزیزان هستیم و افتخار می کنیم خدمتگذار بازنشستگان فرهنگی باشیم.

 وی افزود: بیش از 4600 نفر عضو کانون بازنشستگان آموزش و پرورش آمل هستند و باید امکانات رفاهی را فراهم کنیم که نیازمند حمایت های مادی و معنوی مسئولین هستیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0