تيم ملي فوتسال به جام جهاني صعود كرد
9 خرداد 1391 ، دیدگاه 0
تيم ملي فوتسال ايران با غلبه بر ازبكستان ضمن صعود به جمع 4 تيم پاياني جواز حضور در جام جهاني تايلند را هم كسب كرد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، تيم ملي فوتسال ايران در مرحله يك چهارم نهايي رقابت‌هاي جام ملت‌هاي آسيا از ساعت 16 امروز (سه‌شنبه) برابر ازبكستان قرار گرفت و موفق شد با كسب پيروزي 6 بر 3 برابر اين تيم بتواند در جمع چهار تيم قرار گيرد و به جام جهاني صعود كند.

تيم ملي فوتسال ايران همچون سه بازي قبلي‌اش با لباس يكدست سفيد و تركيب اصلي وارد ميدان شد كه در اين تركيب وحيد شمسايي، محمد طاهري، علي‌اصغر حسن‌زاده، محمد كشاورز و مصطفي نظري حضور داشتند.

دو تيم در دقايق ابتدايي بازي به محك همديگر پرداختند و هرچند موقعيت‌هاي متعددي به دست آوردند اما در گلزني ناموفق بودند تا اينكه حميد احمدي در دقيقه 5 روي ضد حمله و پاس وحيد شمسايي گل اول را به ثمر رساند. اين بازيكن جوان در ادامه باز هم خوش درخشيد و با حركت تند و تيز احمد اسماعيل‌پور را در موقعيت گلزني قرار داد تا گل دوم ايران به دست آيد. ايران در ثانيه‌هاي پاياني نيمه اول نيز توسط اصغر حسن‌زاده به گل دست يافت و به اين ترتيب تيم فوتسال كشورمان با نتيجه 3 بر صفر در نيمه اول به رختكن رفت.

اما در نيمه دوم ازبك‌ها بازي را بهتر از ايران شروع كردند در شرايطي كه تنها يك دقيقه از نيمه دوم گذشته بود اولين گل‌شان را به ثمر رساندند. شاگردان علي صانعي اما پاسخ اين گل را بسيار زود دادند و محمد طاهري با زدن يك شوت سركش بازي را 4 بر يك به سود ايران كرد.

بازيكنان ازبكستان باز هم در اواسط نيمه دوم باز هم به گل رسيدند كه اين بار مصطفي نظري مقصر اصلي اين گل بود و در صورت دفع درست توپ اين گل به ثمر نمي‌رسيد.

در ادامه نيز حسين طيبي به قصد پاس به توپ ضربه زد كه توپ در ميانه راه به بازيكن حريف برخورد كرده و وارد دروازه شد تا ايران با نتيجه 6 بر 3 از حريف پيش بيفتد.

دروازه‌بان ازبكستان در دقايق پاياني بازي جلو آمد و حريف از سيستم 5 نفره براي جبران گل‌هاي خورده استفاده كرد اما بازيكنان ايران از اين موقعيت استفاده كردند و گل ششم ايران را به ثمر رساندند. در ثانيه‌هاي پاياني بازي نيز ازبك‌ها يك بار ديگر روي اشتباه علي‌اصغر حسن‌زاده به گل سوم دست پيدا كردند.

از اتفاق‌هاي ويژه اين بازي مي‌توان به حضور بازيكنان جواني مثل حميد احمدي، حسين طيبي و احمد اسماعيل پور در بيشتر دقايق بازي اشاره كرد كه اين حضور با درخشش آن‌ها نيز همراه بود. در اين بازي همچنين اگر درخشش دروازه‌بان ازبكستان نبود ايران با اختلاف گل بيشتري بازي را مي‌برد.

يك بازي ديگر نيز امروز به صورت همزمان با بازي ايران انجام شد و در آن لبنان و تايلند به مصاف هم رفتند كه در پايان اين تايلند بود كه با نتيجه 5 بر 2 به برتري رسيد و حريف ايران در مرحله نيمه نهايي مسابقه‌ها شد.

امروز دو بازي ديگر نيز برگزار مي‌شود و ژاپن با قرقيزستان و كويت با استراليا از ساعت 19 رودرروي هم قرار مي‌گيرند.

به گزارش ايسنا تيم ملي فوتسال ايران فردا (چهارشنبه) از ساعت 16 در سالن الوصل امارات بازي مرحله نيمه نهايي را انجام خواهد داد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0