آیین اختتامیه چهارمین نمایشگاه تخصصی صنعت دام و طیور در آمل برگزار شد +عکس
22 آذر 1395 ، دیدگاه 0
مدیریت جهادکشاورزی شهرستان آمل : در تقویم برنامه های مدیریت جهاد کشاورزی آمل گنجانده شده ‌نمایشگاه تخصصی گل و گیاه، مبلمان شهری وتجهیزات کشآوری، نمایشگاه تخصصی آبزیان(آبزی پروری)، جشنواره عسل، جشنواره گیلاس و جشنواره برنج می باشد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : آیین اختتامیه چهارمین نمایشگاه تخصصی صنعت دام و طیور در آمل و با حضور مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل، مدیرعامل اتحادیه مرغداران مازندران و مدعوین در محل نمایشگاه های تخصصی آمل برگزار شد.

حسین اسلامی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل با قدردانی از برگزارکنندگان این نمایشگاه گفت: استان مازندران با توجه به شرایط اقلیمی مناسب و پوشش جنگلها و مراتع و وجود رطوبت مناسب شرایط خوبی برای صنعت دامپروری خصوصاً فعالیت بخش طیور می باشد که سهم تقریبی 35% در تولیدات طیور کشور این استان را از اقبال خوبی برای توسعه این صنعت برخوردار نموده است.

وی افزود: شهرستان آمل هم با داشتن اولین رتبه فعالیت بخش طیور گوشتی و تخمگذار و دارا بودن زیربخشهای دیگر فعالیت دام و طیور در 3 رتبه اول مورد توجه فعالین این بخش بوده است.

اسلامی یادآورشد: با این رویکرد هم چنین وجود تولیدکنندگان برتر استان و کشور و حتی در عرصه های بین المللی نظیر شرکت کاله، خزر الکتریک، ارس بازار و آمل جوجه در این شهرستان مدیران دستگاههای متولی را بر آن داشت تا با همکاری شرکت میثاق فریوران (مجری نمایشگاه تخصصی) چهارمین نمایشگاه دام و طیور آمل را با هم اندیشی در جلسات کارشناسی با حضور سازمان جهاد کشاورزی و ادارات وابسته و پیوسته تشکلهای مرتبط (اتحادیه مرغداران گوشتی و انجمن صنفی مرغداران و تعاونی دامداران وحدت آمل) از تاریخ 16 تا 19 آذر 95 برگزار نماید.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان آمل ادامه داد: باتوجه به استقبال خوب تولیدکنندگان جشنواره‌های دیگر که در تقویم برنامه های مدیریت جهاد کشاورزی آمل گنجانده شده ‌نمایشگاه تخصصی گل و گیاه، مبلمان شهری وتجهیزات کشآوری، نمایشگاه تخصصی آبزیان(آبزی پروری)، جشنواره عسل، جشنواره گیلاس و جشنواره برنج می باشد.

 محمود ابراهیمی دبیر چهارمین نمایشگاه تخصصی صنعت دام و طیور در آمل گفت: علیرغم برگزاری نمایشگاه دام و طیور در مهرماه در قائمشهر، آبان ماه در تهران این نمایشگاه از استقبال خوبی برخوردار بوده بنحوی که تعداد 27 شرکت در فضایی به مساحت 3 هزار متر مربع حضور یافته اند.

وی افزود: از نکات برجسته آن تشکیل جلسه هم اندیشی و کارگاه آموزشی در حاشیه نمایشگاه نظیر تشکیل اولین جلسه هم اندیشی اجرایی شدن دستورالعمل کاهش وزن و سن کشتار با حضور مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی کشور و مدیران ارشد استانی دستگاههای متولی و تعاونی ها و کارشناسان شهرستانی بوده که با حضور فرماندار ویژه آمل و معاون استاندار افتتاحیه رسمی در روز اول صورت گرفت.

دبیر چهارمین نمایشگاه تخصصی صنعت دام و طیور در آمل اضافه کرد: برگزاری دوره آموزشی با عنوان اصول بهداشت شیر و آشنایی با خوراک و جایگاه دام با همکاری شرکت کاله و تعاونی دامداران وحدت آمل و تدریس مهندس صلحی از کارشناسان شرکت کاله و آقای دکتر خورشیدی عضو هیئت علمی دانشگاه در روز دام نمایشگاه ، برگزاری دوره آموزشی اصول پیشگیری و کنترل بیماریهای ویروسی طیور با تدریس آقای دکتر غفوری (کارشناس سازمان دامپزشکی کشور) در روز سوم از عوامل تاثیرگذار در برگزاری باشکوه تر این نمایشگاه بوده است.

در پایان طی مراسمی از همه دارندگان غرفه ها با حضور مدیر جهاد کشاورزی و مدیر نمایشگاه تقدیر بعمل آمد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0