اعزام چهارمین کاروان راهیان نور دانش آموزی آمل به جنوب کشور
21 آذر 1395 ، دیدگاه 0
مدیر آموزش وپرورش آمل : در این مرحله از اعزام 3 دستگاه اتوبوس با حدود 120 دانش آموز به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس جنوب کشور اعزام می شوند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : با  حضور مدیر و معاونین آموزش و پرورش آمل، جانشین فرماندهی سپاه ناحیه آمل، مدیران مدارس و خانواده های دانش آموزان، چهارمین کاروان راهیان نور دانش آموزان آمل از حسینیه ثازالله سپاه ناحیه آمل به جنوب کشور اعزام شد.

عباس مرزبند مدیر آموزش و پرورش آمل با بیان اینکه حضور شما دانش آموزان در مناطق عملیاتی جنوب کشور تجدید میثاق با آرمانهای شهدا می باشد گفت: این سفر شما دانش آموزان یک سفر معنوی و روحانی می باشد که باید از لحظه لحظه های آن استفاده شود.

وی افزود: در مسیر زندگی یاد همه کسانی باشیم که برای امنیت و آرامش جامعه جانشان را نثار کردند و امروز علیرغم همه تهدیدها در پناه امام زمان و رهبری مقام معظم رهبری در آرامش و آسایش هستیم.

وی اظهار کرد: حضور دانش ‌آموزان در مناطق عملیاتی، علاوه بر آشنایی آنان با فضای معنوی شهید و شهادت، یک نوع آمادگی در مقابله با جنگ نرم دشمن است.

مدیر آموزش و پرورش آمل تاکید کرد: سفر به مناطق عملیاتی در قالب راهیان نور حرکتی ارزشمند است که انقلاب و نظام را در مقابل دشمنان بیمه می‌کند.

مرزبند اشاره کرد: حضور دانش آموزان در این سفر دغدغه بعضی از مدیران و خانواده ها خواهد بود که این عزیزان از درس و کتاب غافل می شود در حالی که این سفر درسی به آنها خواهد داد که در زندگی از آن بهره مند خواهند شد.

وی تاکید کرد: در این سفر شاهد رشادت های مردانی خواهید بود که در طول هشت سال دفاع مقدس باتمام مسائل و مشکلات در مقابل دشمنان به بهترین نحو ممکن ایستادگی کردند.

وی هدف از اعزام این کاروان را معرفی الگوها و اسطوره‌های دوران دفاع مقدس، ایجاد پیوند عاطفی بین نسل‌های سوم و چهارم انقلاب با نسل اول انقلاب و همچنین ترویج و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در بین دانش‌آموزان عنوان و تصریح کرد: اعزام کاروان ‌های دانش‌ آموزی به مناطق جنگی از جمله برنامه‌ های منظم سپاه با همکاری آموزش و پرورش است که با قوت انجام می‌شود.

مدیر آموزش و پرورش آمل با بیان اینکه آشنایی جوانان با فرهنگ ایثار و شهادت موجب بصیرت‌افزایی آنان در برابر توطئه‌های دشمن در قالب جنگ نرم است، خاطر نشان کرد: با توجه به تهاجم فرهنگی دشمنان و اثرات مخرب فضای مجازی و ماهواره بر روی باورها و اعتقادات نسل جوان، امروز وظیفه ما سرمایه‌گذاری بیشتر برای تقویت باورهای نسل جوان و ایجاد فضایی سالم در مقابل ابزارهای دشمنان است.

مرزبند ادامه داد: در این مرحله از اعزام 3 دستگاه اتوبوس با حدود 120 دانش آموز به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس جنوب کشور اعزام می شوند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0