افتتاح ساختمان توانبخشی و کلنگ زنی سالن چند منظوره ورزشی دانش آموزان با نیازهای ویژه زنده یاد امیررضا دادگر +عکس
20 آذر 1395 ، دیدگاه 0
فرماندار ویژه آمل : مهندس دادگر در نظر داشتند یک مکان نمونه ای احداث کنند تا تعدادی از فرزندانی که توان مالی ندارند را تحت پوشش خود قرار دهند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : شاید انسانهایی باشند که اموال فراوانی دارند و هرگز نخواهند توانست که این اموال را در کارهای خیر هزینه کنند و در این میان افرادی همانند مهندس بزرگمهر دادگر خیر نیک اندیش و نیکوکار آملی وجود دارند که علاوه بر اهتمام والا در صنعت و تولید کشور با شرکت توانمند و نمونه دوشه هراز در امر مدرسه سازی و کارهای خیر نیز اهتمام فراوانی دارند.

چند سال قبل بود که دبستان دخترانه با نیازهای ویژه زنده یاد امیررضا دادگر افتتاح و به بهره برداری رسید و هستند کسانی که مدرسه را می سازند و تحویل می دهند و دیگر کاری به آن ندارند ولی خیر نیکوکارآملی مهندس بزرگمهر دادگر علاوه برساخت مدرسه در تمام امور آن نظارت مستقیم دارد تا نیازی اگر وجود داشته باشند مرتفع کند و در حقیقت این مکان را به عنوان خانه دوم خود می داند.

شاهد افتتاح ساختمان توانبخشی و کلنگ زنی سالن چند منظوره ورزشی دانش آموزان با نیازهای ویژه زنده یاد امیررضا دادگر با حضور فرماندار ویژه آمل، مدیر آموزش و پرورش استثنایی مازندران، مدیر و معاونین آموزش و پرورش آمل، رئیس هیئت مدیره خیرین مدرسه ساز آمل، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر، مسئولین، ورزشکاران و اولیای دانش آموزان بودیم.

دانش آموزی با هدایت معلم مدرسه پشت تربیون قرار می گیرد و با لکنت زبان مطالبی را بیان می کند که اشک از چشمان حضار و مهندس دادگرجاری می شود که در بخشی از صحبت هایش آمده است ما برق چشمانتان را از شادی کودکانه خود در مدرسه دیده ایم، ما نوای قلبتان را که از شدّت شوق به بلندای صدای عشق شده بود شنیده ایم، نیّت شما را نیز می دانیم، شما خیّر مدرسه ساز نیستید، شما معمار محبّت و دوستی هستید، شما سازنده بلند ترین برج های عاطفه و امید هستید ما توان تشکّر و قدردانی از شما را نداریم، آری نیّت شما خداپسندانه بود و خدا شما را قدرت داد تا وسیله ای باشید برای مهربانی، نگاه پر مهر خداوند بر دستان شما افتاد و آن دست ها بانی مدرسه شد، آری این دستان باید همچنان مهربان بمانند دستان پر مهر شما را بوسه باران می کنیم و تا عمر داریم قدردان شماییم.

در این مراسم احمد منفرد فرماندار ویژه آمل  با قدردانی از همت والای مهندس بزرگمهر دادگر در احداث ساختمان توانبخشی و کلنگ زنی سالن چند منظوره ورزشی زنده یاد امیررضا دادگر گفت: مهندس دادگر در نظر داشتند یک مکان نمونه ای احداث کنند تا تعدادی از فرزندانی که توان مالی ندارند را تحت پوشش خود قرار دهند.

وی افزود: مجموعه اداری شهرستان باید امکانات لازم را برای دعوت و استقبال از اقدام های خیرخواهانه خیرین شهرستان در بخش های مختلف فراهم و از پیچ و خم های اداری که باعث ناامید شدن خیرین می شود، صرف نظر کنند.

منفرد ادامه داد: شهرستان آمل در سال های اخیر با همراهی و حضور پررنگ خیرین شهرستان در بخش های مختلف خدمات ارزشمند و شایسته ای به شهروندان کم توان مالی و نیازمند داده و به دنبال فراهم کردن همایشی برای تجلیل از اقدامات بزرگ آنان هستیم.

عباس مرزبند مدیر آموزش و پرورش آمل گفت: همت بلند خیرین مدرسه ساز آملی در سال های اخیر باعث شده تا برخی کمبودهای ناشی از فضاهای نامناسب آموزشی و نیز تجهیزات مورد نیاز مدارس برطرف شود.

مرزبند افزود: اقدامات خیرخواهانه خیرین در جامعه بویژه خدمت بی منت آنها به دانش آموزان شهرستان ستودنی است و باید آنها به واسطه این عمل خیرشان به همه مردم معرفی شوند تا الگو قرار گیرند.

مدیر آموزش و پرورش آمل با تجلیل از اقدامات خیرین مدرسه ساز در ساخت مدرسه در آمل بیان داشت: مهندس دادگر خیر با اندیشه های نو و یکی از سرمایه گذاران خوب هستند که علاوه بر ساخت مدرسه در تمام امور مدرسه نظارت مستقیم دارند که عمل ایشان در کشور نمونه است.

وی عنوان داشت: به طور قطع و یقین دم، قدم و هرآنچه که مهندس دادگر برای این شهر و به یاد فرزندشان مرحوم زنده یاد امیررضا دادگر انجام می دهند نزد خداوند محفوظ خواهد بود و این کار را برای همیشه برای خودشان به یادگار خواهند گذاشت که جزو باقیات و صالحات است.

مهندس بزرگمهر دادگر در آیین افتتاح این مرکز گفت: همه مراحل ساخت و تجهیز ساختمان 450 مترمربعی توانبخشی آمل  شامل مشاوره ، گفتار درمانی ، کاردرمانی وفیزوتراپ را با 1 میلیارد و200 میلیون ریال هزینه ساخته و تحویل مدرسه دادیم.

وی افزود: همزمان با آیین افتتاحیه این مرکز، ساخت سالن چند منظوره ورزشی با نیازهای ویژه زنده یاد امیررضا دادگر، ویژه دانش آموزان دختر با نیازهای ویژه آمل در همین مکان با زیربنای 120متر مربع و با اعتبار 2 میلیارد و 500 میلیون ریال آغاز شد.

وی تاکید کرد: سعی داریم که تا اوایل سال 96 سالن چند منظوره ورزشی دبستان استثنایی دین و دانش آمل با نظارت اداره کل نوسازی مدارس مازندران که دارای سالن های ورزشی، آموزشی و اجتماعات می باشد را تحویل دهیم.

در پایان به پاس قدردانی و تلاش های مهندس بزرگمهر دادگر لوح تقدیری از سوی معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس آموزش و پرورش استثنایی کشور توسط مسئولین آمل به ایشان اهدا شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0