برخی سخنرانان روز دانشجو جاده صاف کن سیاست های استکباری دولت آمریکا بودند
19 آذر 1395 ، دیدگاه 0
برخی سخنرانان روز دانشجو جاده صاف کن سیاست های استکباری دولت آمریکا بودند

به بهانه برگزاری جشنواره فیلم یاس و حضور مسئولین کشوری تکلیف ساخت مجتمع فرهنگی رامسر باید  تا اتمام سال 95 معلوم شود
امام جمعه رامسر گفت: برخی ها در روزی که نماد مبارزه و مقابله با سیاست های استکباری دولت آمریکا است با سخنرانی در دانشگاه ها چهره استکباری دولت آمریکا را تطهیر کردند و جاده صاف کن سیاست های استکباری دولت آمریکا شدند.

حجت الاسلام سید جعفر رضایی در جمع نماز گزاران جمعه شهرستان رامسر ضمن گرامی داش یاد و خاطره شهدا و امام شهدا و تبریک آغاز امامت امام زمان (عج) گفت: ۱۶ آذر در سه شنبه گذشته روز دانشجو بود که به همه دانشجویان این روز را تبریک عرض می کنیم و توصیه داریم که بصیرت دانشجویی خود را تقویت کنند.
وی افزود: امروز مسئله بصیرت دانشجویی که در تعبیر مکرر مقام معظم رهبری تحت عوانینی که امروز دانشجو باید سیاسی باشد اما از جناح بازی ها پرهیز بکند و بینش سیاسی داشته باشد نشان دهنده این است که آنچه مطلوب نظامی اسلامی می تواند باشد بیداری و بصیرت دانشجویی است.
امام جمعه رامسر در ادامه بیان کرد: مردم ایران از سال ۱۳۳۲ و  سال ها قبل از انقلاب نسبت به دولت آمریکا و استکبار تنفر داشتند و در همان سال ۱۳۳۲ در آذر ماه دانشجویان مبارزی بودند که در زو ۱۶ آذر به شهادت رسیدند.
وی تصریح کرد: مبارزه دانشجویان در ۱۶ آذر ۱۳۳۲ برای مقابله با نفوذ آمریکا و استکبار بود و این گونه باید گفت که روز دانشجو حقیقتاً روز مبارزه با استکبار به طور خاص با آمریکا است.
وی اضافه کرد: ما روز ۱۳ آبان در برابر کل سیاست های استکباری تظاهرات و اعتراض می کنیم اما در روز دانشجو باید گفت کهد این روز مختص مبارزه با سیاست های استکباری و زیاده خواهی دولت آمریکا است.
حجت الاسلام رضایی با انتقاد از برخی برنامه های روز دانشجو در برخی دانشگاه ها گفت: برخی ها در روزی که نماد مبارزه و مقابله با سیاست های استکباری دولت آمریکا است با سخنرانی در دانشگاه ها چهره استکباری دولت آمریکا را تطهیر می کنند.
وی افزود: بعضی از سخنرانان در همین امسال جاده صاف کن سیاست های آمریکا بودند.
وی با بیان اینکه دانشجوی امروز باید بداند که روز دانشجو، چگونه و برای چه شکل گرفت اظهار کرد: امروز در فضای کنونی دانشجو می بایست بیشتر از گذشته دارای بینش و بصیرت سیاسی و انقلابی باشد و در این راه باید تشکل های مختلف دانشجویی، اساتید فرهیخته و نخبگان رسالت سنگینی بر دوش دارند.
امام جمعه رامسر با اشاره به روز ۱۹ آذر و تشکیل شورای انقلاب فرهنگی در سال ۶۳ به دستور امام خمینی (ره) بیان کرد: نماز جمعه مهمترین پایگاه فرهنگی و معنوی هر شهرستانی محسوب می شود و از تریبون انتظار دارم که شورای انقلاب فرهنگی در اقدامی سایست های فرهنگی در کشور را یکپارچه و هدفمند کند.
وی اضافه کرد: امروز ضعف و مشکل اصلی بخش فرهنگ چه در عرصه های دینی و هنری تعدد و کثرت نهادهای تصمیم گیر و سیاست گذار به صورت موازی در بخش های مشابه است که باعث شده تا در امور فرهنگی سیاست واحدی دنبال نشود و بر اثر این راه اشتباه بودجه ها و زمان های بسیاری تلف می شود که انتظار داریم تا شورای انقلاب فرهنگی این اقدام انقلابی را هر چه سریعتر به انجام رساند و به جای کارهای روبنایی فرهنگ را به صورت زیر بنایی بسازد.
وی با اشاره به برگزاری جشنواره بین المللی فیلم یاس در رامسر در روز های آینده گفت: رامسر شهری فرهنگی و هنری است اما از نداشتن حتی یک مجتمع فرهنگی و هنری رنج می برد که می طلبد مشکلات و موانع موجود در ساختمان نیمه کاره ای که بر همین اساس بنا شده هر چه زودتر رفع شود تا در این شهر حداقل یک مجتمع فرهنگی و هنری را برای اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه داشته باشیم.
وی در همین رابطه افزود: تلاش های فراوانی شد تا مشکلات و موانع میراثی این مجموعه نیمه تمام حل شود اما با اینکه قول هایی داده شد و مسئولان ارشاد هم قول دادند تا بودجه ای را اختصاص دهند اما باز می بینیم که بعد از گذشت حدود 4 ماه از آن قضیه اقدامی انجام نشده است که تاکید می کنم  به بهانه برگزاری جشنواره فیلم یاس و با حضور مسئولان کشوری تکلیف ساخت این مجتمع در سال 95 مشخص شود و این موضوع را به دارزا نکشانیم.
حجت الاسلام رضایی در پایان با اشاره به شهدات امام حسن عسکری (ع) ضمن تسلیت شهادت آن امام مظلوم گفت: بعد از شهادت امام حسن عسکری (ع) آغاز امامت امام زمان (عج) است که باید همه ما شیعیان و سربازان حضرت حجت (عج) هر سال با امام زمان خود بیعت کنیم که در راه حق و حقیقت استوار می مانیم./ سایت نیمه پر رامسر

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0