دردسرهای عکس منشوری و استعفای دو سرمربی/ یک فوتبالیست گوشه رینگ!
18 آذر 1395 ، دیدگاه 0
اظهارات تند شجاعی و عکس جنجالی رحمتی، استعفای همزمان دو مربی لیگ برتری، واگذاری تیم امید به فدراسیون و استعفا در پرونده تیم جنجالی اخیر مهمترین اتفاقات این هفته را رقم زد.

انتخاب یکی از سه نماینده ایران به عنوان بهترین بازیکن فوتسال سال آسیا بهترین اتفاقی بود که در آغاز این هفته رقم خورد اما این تنها اتفاق خوب این هفته نبود چراکه طی این مدت بانوی شطرنجباز ایران در پایان گرندپری بانوان جهان به عنوان سوم دست یافت، پینگ پنگ بازان در رده بندی جهانی جایگاه قبولی پیدا کردند،  با برگزاری مجمع انتخاباتی در مورد مدیریت یک فدراسیون تعیین تکلیف شد و ... .

اما ورزش در این هفته هم از حاشیه دور نبود وقتی بعد از اتمام دیدارهای هفته دوازدهم لیگ برتر دو مربی از سمت خود استعفا دادند، برای 10 مربی و ورزشکار زن و مرد، توبیخ یا محرومیت دوپینگی در نظر گرفته شد، سرپرستی جنجالی موی تای استعفا داد و مهمتر از همه ملی پوش فوتبال در رابطه با اوضاع اجتماعی و ورزشی ایران صحبت های تندی را مطرح کرد که منجر به احضارش به کمیته اخلاق فدراسیون شد.

مهمترین اتفاقات و رویدادهای این هفت روز ورزش به شرح زیر است:

حسن زاده بهترین بازیکن فوتسال آسیا شد
بهترین های فوتسال آسیا در سال ۲۰۱۶ میلادی پنجشنبه گذشته توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا معرفی شدند که در میان آنها فقط یک بازیکن ایرانی حضور داشت. بر این اساس و طبق اعلام AFC علی اصغر حسن زاده به عنوان برترین فوتسالیست آسیا انتخاب شد.

بیمه رازی نایب قهرمان مسابقات کشتی باشگاه های جهان شد
پنجشنبه گذشته سومین دوره رقابت های کشتی آزاد جام باشگاه های جهان پس از دو روز رقابت میان دوازده تیم شرکت کننده در سالن لوکوموتیو شهر خارکف اوکراین به پایان رسید. در دیدار نهایی این رقابت ها تیم تایتان مرکوری آمریکا نایب قهرمان دو دوره گذشته  با شکست ۴ بر ۳ تیم بیمه رازی قهرمان دو دوره گذشته این رقابت ها به عنوان قهرمانی رسید و بدین ترتیب نماینده ایران به عنوان نایب قهرمانی دست یافت. در این رقابت ها تیم کشتی ستارگان ساری، دیگر نماینده ایران به عنوان سومی دست یافت.

عنوان سومی بانوی شطرنجباز ایران در گرندپری بانوان جهان
دور یازدهم و پایانی مسابقات شطرنج گرندپری بانوان جهان پنجشنبه گذشته در خانه شطرنج خانتی مانسیسک روسیه برگزار شد. در این دور از رقابت ها سارا سادات خادم الشریعه به مصاف خوتناشویلی از گرجستان رفت و به تساوی مقابل وی رضایت داد. این نتیجه در حالی به دست آمد که خادم الشریعه از دیگر دیدارهای خود صاحب دو برد، هفت تساوی و یک شکست شده بود. بدین ترتیب و با توجه به نتیجه به دست آمده در دیدار امروز، خادم الشریعه با مجموع ٦ امتیاز در جایگاه سوم جدول رده بندی ایستاد و با این عنوان به کار خود در این مرحله از مسابقات پایان داد.

اتفاقات خوب برای تنیس روی میز ایران در رده بندی جهانی
دوازدهمین رنکینگ فدراسیون جهانی در سال ۲۰۱۶ میلادی در حالی پنجشنبه گذشته منتشر شد که نوشاد عالمیان پس از دو سال و نیم به رده ۸۶ جهان بازگشت و ۱۲ پله صعود داشت. افشین نوروزی ، محمدرضا اخلاق پسند و میدیا لطف الله نسبی که از رنکینگ جهانی خارج شده بودند نیز مجددا به رنکینگ بازگشتند. همچنین نیما عالمیان هم در این رده بندی با کسر ۳۱ امتیاز ۱۷ پله سقوط کرد. در بخش زنان نیز ندا شهسواری نفر اول رنکینگ کشورمان با یک پله صعود در مکان ۲۷۵ قرار گرفت. شیما صفایی با ۱۹ پله صعود در مکان ۵۶۹ ایستاد و هلیا اصغری با ۱۸ پله صعود در مکان ۵۷۹ جای گرفت.

استعفای خطیبی از هدایت ماشین سازی
به دنبال شکست تیم ماشین سازی تبریز مقابل پرسپولیس در هفته شانزدهم رقابت های لیگ برتر و در کل نتایج ضعیف این تیم در این دوره از رقابت ها که منجر به قعرنشینی شاگردان رسول خطیبی شده است، وی جمعه گذشته از سمت خود استعفا کرد. در همین راستا و به دنبال موافقت اعضای هیای مدیره با استعفای مطرح شده، حسین خطیبی به صورت موقت هدایت بازیکنان ماشین سازی را بر عهده گرفت.

توبیخ و محرومیت ۱۰ مربی و ورزشکار زن و مرد
دبیرکل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ طی این هفته اسامی ۱۰ مربی و ورزشکار زن و مرد  که در رشته های مختلف مرتکب تخلف دوپینگی شده بودند را اعلام و محرومیت یا توبیخ آنها را مشخص کرد. بر این اساس محسن رمضانی و فاطمه یوسفی (دوچرخه سواری)، مهدی رستمی مقدم و امین لطف الهی (دوومیدانی)، حسن گروهی و مسعود قوی بازو (جودو)، امیر رضا محمدزاده(وزنه برداری)، محسن فکوری (فوتبال ساحلی) همرا ه با محمد پورعباس (مربی جودو) هر یک با محرومیت چهار ساله مواجه شدند ضمن اینکه کسری باقرپور (دوچرخه سواری) نیز به توبیخ کتبی و درج در پرونده محکوم شد.

بسته شدن یک پرونده جنجالی با یک  استعفا
در حالی که قرار بود طی این هفته رو به پایان جلسه کمیته انضباطی فدراسیون ورزشهای رزمی برای رسیدگی به تخلف صورت گرفته در رقابتهای جام جهانی موی تای در کازان روسیه تشکیل شود، شنبه گذشته سرپرست تیم اعزامی به این رقابتها از سمت خود دراین فدراسیون استعفا کرد. عابدی با حضور در فدراسیون ورزشهای رزمی ضمن عذرخواهی از اتفاق بوجود آمده از سمت های خود در این فدراسیون استفعا داد و رئیس  فدراسیون نیز خیلی سریع با این استعفا موافقت کرد. 

پرسپولیس دوباره صدرنشین شد
دیدارهای هفته دوازدهم رقابت های لیگ برتر طی روزهای پنجشنبه و جمعه برگزار شد. در جریان این هفته از مسابقات دو تیم استقلال تهران و استقلال خوزستان با نتیجه مشابه ۲ بر صفر مقابل صبای قم و سایپا به برتری دست یافتند. گسترش فولاد تبریز در دیدار خانگی ۲ بر یک سپاهان را متحمل شکست کرد ضمن اینکه در خوزستان تیم فولاد این شهر با نتیجه پرگل ۴ بر ۲ نفت تهران را با شکست مواجه کرد. این بازی پرگل ترین دیدار این هفته از رقابت ها بود.

در جریان دیدارهای برگزار شده در روز دوم هفته دوازدهم لیگ برتر نیز ذوب آهن با سه گل پیکان را شکست داد. پرسپولیس در مصاف با ماشین سازی تبریز یک بر صفر صاحب برتری شد. صنعت نفت آبادان با همین نتیجه سیاه جامگان را شکست داد و دیدار تیم های تراکتورسازی و پدیده مشهد هم با تساوی یک بر یک به پایان رسید.  در پایان دیدارهای این هفته از رقابت ها پرسپولیس مجددا به صدر جدول بازگشت و تیم های تراکتورسازی و نفت هم در رده های دوم و سوم جدول قرار گرفتند.

فرکی با سایپا ادامه می دهد
حسین فرکی، سرمربی تیم فوتبال سایپا پس از قبول شکست مقابل استقلال خوزستان از سمت خود استعفاد داد؛ در همین راستا هیات مدیره باشگاه سایپا شنبه گذشته با حضور حسین فرکی تشکیل جلسه داد. فرکی در این جلسه ضمن تاکید بر استعفای خود گزارشی از عملکرد فنی تیم فوتبال ارائه کرد که پس از شنیدن حرف ها فرکی تمامی اعضای هیات مدیره ضمن مخالفت با استعفای وی بر حمایت از این مربی تاکید کردند.

صحبت های جنجالی مسعود شجاعی و احضار به کمیته اخلاق
مسعود شجاعی، بازیکن تیم ملی فوتبال ایران با انتقاد از شرایط اجتماعی و ورزشی مصاحبه ای جنجالی را انجام داد که بازتاب زیادی داشت. بر همین اساس کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال وی را  احضار کرد تا در مورد اظهارات اخیر خود توضیح دهد. ضمن اینکه علی کفاشیان نایب رئیس فدراسیون ها هم تاکید کرد که شجاعی باید برای اظهاردات خود سند ارائه کند در غیر این صورت باید منتظر برخوردهای شدیدی باشد.

مصطفی کریمی رئیس فدراسیون ورزش های ناشنوایان شد
مجمع انتخاباتی فدراسیون ورزش های ناشنوایان یکشنبه گذشته به ریاست مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش در محل آکادمی ملی المپیک برگزار شد که طی آن مصطفی کریمی با کسب ٢٢ رای از مجموع ٤٠ آرای ماخوذه به عنوان رئیس چهار سال آینده این فدراسیون انتخاب شد. پیش از آغاز انتخابات و از مجموع یازده کاندیدایی که ثبت نام کرده بودند، پنج نفر کناره گیری کردند و بدین ترتیب رای گیری میان ۶ نفر انجام شد که از میان آنها و از مجموع ٤٠ رای ماخوذه، به غیر از کریمی که صاحب اکثریت آرا شد، نظم ده ١٦ رای گرفت و دولو و فراهانی هم هر یک صاحب یک رای شدند!

تمام اختیارات تیم فوتبال امید به فدراسیون واگذار شد
رئیس کمیته ملی المپیک در نامه ای به رئیس فدراسیون فوتبال اختیار تمام و کمال تیم امید را به این فدراسیون واگذار کرد. در بخشی از نامه ارسالی هاشمی به تاج آمده است: پیرو مذاکرات حضوری، بنا به اهمیت تشکیل تیم امید زیر ۲۳ سال کشور جهت حضور در مراحل کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو و حضور قدرتمند در بازیهای آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی و ضرورت وحدت رویه ها، مسئولیت تشکیل، برنامه ریزی و سازماندهی این مهم به عهده آن فدراسیون محترم می باشد.

تیراندازان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا چه کردند؟
طی این هفت روز ورزش تهران میزبان مسابقات تیراندازی قهرمانی آسیا بود که در رده های سنی مختلف هر دو بخش مردان و زنان برگزار شد. در چارچوب این مسابقات تیم جوانان ایران به عنوان قهرمانی رقابتهای تفنگ بادی قهرمانی آسیا دست پیدا کرد. ضمن اینکه در همین رده سنی تیم تفنگ بادی بانوان کشورمان صاحب  مدال برنز مسابقات شد. همچنین تیم تفنگ بادی بانوان نوجوان ایران صاحب عنوان پنجم شد.

جنجال عکس چندماه قبل
یکی از اتفاقات هفته گذشته مربوط به عکسی می شد که چند بازیکن استقلال در اردوی ارمنستان با یک خانم بی حجاب گرفته بودند و در آستانه دیدار این تیم با تراکتورسازی برای رحمتی دردسرساز شد و کار را تاجایی پیش برد که صحبت از محرومیت وی هم مطرح شد اما در نهایت محرومیتی در کار نبود!

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0