انجام واکسیناسیون رایگان طیور بومی در 164 روستای آمل
18 آذر 1395 ، دیدگاه 0

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : مهندس احمد علی یگانه مسئول بسیج سازندگی شهرستان آمل با بیان اینکه طرح ملی واکسیناسیون طیور در سطح روستاهای شهرستان آمل با همکاری بسیج سازندگی و اداره دامپزشکی شهرستان با اعزام بسیجیان پرتلاش به روستاهای هدف آغاز گردید گفت: تعداد 360 هزار قطعه طیور بومی در روستاهای شهرستان آمل برعلیه بیماری نیوکاسل بصورت رایگان واکسینه می شوند.

وی افزود: 52 اکیپ از نیروهای بسیج سازندگی با آموزش لازم از سوی دامپزشکی برای پیشگیری از احتمال بروز بیماری نیوکاسل در جمعیت طیور بومی این طرح را از تاریخ 14 آذرماه بطور همزمان در مازندران به اجرا در آوردند.

مسئول بسیج سازندگی شهرستان آمل  ادامه داد: 120 نفر از نیروهای بسیج آموزش دیده در قالب 52 اکیپ مجموعا با هماهنگی قبلی به 164 روستای تعیین شده در آمل رفته و با خوراندن واکسن نیوکاسل مقاوم به حرارت، طیور بومی را بر علیه این بیماری ویروسی ایمن می سازند.

یگانه  با بیان اینکه طریقه دریافت این واکسن را از راه آشامیدن است گفت: این واکسن در مقابل حرارت مقاوم است و بیش از دو ساعت به صورت محلول در آب دوام می آورد تا توسط طیور خورده شوند.

وی هدف از اجرای این طرح را مبارزه با بیماری مهلک «نیوکاسل» در طیور خواند و متذکر شد: چنانچه این بیماری در طیور بومی کنترل شود برای طیور صنعتی نیز حفاظی ایمن ایجاد می شود.

وی افزود: این طرح در راستای اقتصاد مقاومتی برای جلوگیری از انتشار بیماری به واحدهای صنعتی و جلوگیری از خسارت ناشی بیماری نیوکاسل و کمک به اقتصاد خانواده انجام شده است.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0