قله دماوند سرمایه دیرینه و ماندگار شهرستان آمل است
18 آذر 1395 ، دیدگاه 0
فرماندار ویژه آمل : دماوند سابقه بسیار زیادی دارد و می تواند نماد خوبی برای شهرستان آمل باشد که این قله در تاریخ و فرهنگ ما نقش دیرینه ای دارا است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : احمد منفرد، فرماندار ویژه آمل در جلسه تصویب نماد شهرستان آمل اظهارداشت: پیامبر اکرم هدف اصلی بعثت خویش را مکارم اخلاقی بیان کردند و دین مبین اسلام دین کرامت بخشی به انسان و اخلاق است.

وی تصریح کرد: در نمادسازی بسیار مهم است چیزی را انتخاب می کنیم بتوانیم بار توجیهی و معنایی آن را تشریح کنیم و از آن دفاع لازم را داشته باشیم.

معاون استاندار مازندران افزود: در میان همه نمادها باید جامع ترین را انتخاب کنیم تا به کل شهرستان تسری داشته و از جامعیت لازم برخوردار باشد.

منفرد ادامه داد: در شهرستان آمل نمادهای بسیاری داریم که شامل تاریخ، فرهنگ، مذهب، شخصیتها، پدیده های طبیعی و تولیدات می شود و این ها سرمایه های گرانقدری هستند.

فرماندار ویژه آمل با اشاره به قله دماوند اظهارداشت: کوه در تعادل بخشی اثرگذار است و به واسطه قله دماوند آب و هوایی داریم که در دیگر نقاط کشور وجود ندارد.

وی تصریح کرد: وجود قله دماوند در شهرستان آمل تعادل بخشی را در طبیعت رقم زده است که همیشه در جهت و راستای آبادانی قرار دارد.

معاون استاندار مازندران ادامه داد: دماوند سابقه بسیار زیادی دارد و می تواند نماد خوبی برای شهرستان آمل باشد که این قله در تاریخ و فرهنگ ما نقش دیرینه ای دارا است.

منفرد افزود: رشته کوه البرز با وحدتی به قله دماوند می رسد که وحدت در عین کثرت می شود و منتهی به نشانی است که مظهر وحدت است.

فرماندار ویژه آمل خاطرنشان کرد: هرچیزی رو به بالا است برای ما ارزش دارد و به سوی خدا می رود که چیزی بالاتر از قله دماوند در سرزمین ایران نداریم تا نشان دهیم.

وی با بیان این که دماوند قائم و استوار است، گفت: در تعالیم والای دینی داریم که بیان می شود باید مانند کوه استوار باشیم و کوهها از جایی نمی جنبند و باید در استواری از کوه بهره گیری کنیم.

معاون استاندار مازندران افزود: در شاهنامه فردوسی راجع به دماوند بیانات بسیاری شده و زیبایی های آن را توضیح داده و تشریح می کند و کوه در فرهنگ ما نشانگر سختی است.

منفرد با بیان این که قله دماوند سرمایه دیرینه و ماندگار شهرستان آمل است، گفت: این قله ظرفیت و سرمایه ای گرانقدر برای این دیار است.

وی تصریح کرد: برای معرفی و تصویب نماد شهرستان آمل نیاز است تا نمادهای مختلف مورد بررسی قرار گیرد و بررسی و تبادل نظر لازم انجام شود.

محمد محمدی، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل در این جلسه افزود: هر تصمیمی برای نماد شهرستان آمل گرفته شود ماندگار است که می تواند بازخوردهای فرهنگی داشته باشد و ضرورت دارد در انتخاب نماد دقت شایسته ای صورت گیرد.

محمدرضا شیدفر، رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آمل در این جلسه تصریح کرد: قله دماوند ظرفیتی عظیم و ماندگار برای شهرستان آمل است که می توانیم برای معرفی این قله به عنوان نماد شهرستان از کارهای گرافیکی هم استفاده کنیم که در بسیاری کشورهای دنیا انجام می شود.

گفتنی است، در این جلسه مصوب شد تا از ظرفیت اساتید و بزرگان فرهنگ و تاریخ جهت تبادل نظر و اندیشه به منظور تصویب نماد شهرستان آمل استفاده شود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0