محفل نورانی انس با قرآن کریم در آمل برگزار شد
17 آذر 1395 ، دیدگاه 0
محفل نورانی انس با قرآن کریم به همت اداره اوقاف و امورخیریه آمل، ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان آمل، اتاق اصناف آمل و حوزه بسیج اصناف این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : محفل نورانی انس با قرآن کریم همزمان با دهه وقف در آستان مقدس امامزاده ابراهیم(ع) آمل برگزار شد که قاریان برجسته قرآن به تلاوت آیاتی از کلام الله مجید پرداخته و گروه تواشیح نیز اجرای برنامه داشته است.

محفل نورانی انس با قرآن کریم به همت اداره اوقاف و امورخیریه آمل، ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان آمل، اتاق اصناف آمل و حوزه بسیج اصناف این شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام رضا یوسفی، مدیر امور قرآنی اداره کل اوقاف و امورخیریه مازندران در این محفل نورانی تصریح کرد: در ابتدا باید حق تلاوت را بجا بیاوریم و در کنار آن براساس قرآن کریم و دستورات دین مبین اسلام گام برداریم.

وی افزود: اگر مومن به کلام خداوند متعال نباشیم نمی توانیم راه را به درستی تشخیص دهیم که ضرورت دارد راه تعالی را در پیش گرفته و از تعالیم والای قرآنی بهره گیری کنیم.

حجت الاسلام یوسفی اظهارداشت: بهره گیری از مفاهیم والای قرآنی برکات و دستاوردهای ارزشمند و گرانقدری دارد که می توانیم استفاده والایی از آن صورت دهیم.

مدیر امور قرآنی اداره کل اوقاف و امورخیریه مازندران با اشاره به دهه وقف افزود: وقف های جدید و مورد نیاز جامعه ضرورتی اساسی است که می طلبد در این عرصه قدم برداریم.

وی ادامه داد: تنها پنج درصد از موقوفات سراسر کشور صرف امور قرآنی می شود که نیاز است وقف های قرآنی در جامعه گسترش پیدا کند تا در این عرصه فعالیت های ارزشمندی صورت گیرد.

حجت الاسلام یوسفی تصریح کرد: باید کرسی های تلاوت قرآن کریم همراه با بهره گیری از معارف و مفاهیم ارزشمند این کتاب نورانی داشته باشیم که دستاوردهای والایی در آن قرار دارد.

وی افزود: موقوفات با نیت قرآنی نیازمند توجه است که ضرورت دارد موقوفات به این سمت برود که برکات والایی در آن قرار دارد و می تواند در توسعه فرهنگ قرآنی اثربخش باشد.

غلامرضا حمیدی، رییس اتاق اصناف شهرستان آمل در این محفل نورانی اظهارداشت: قرآن کریم معجزه و کتابی گرانقدر با بیان فصیح و شیوایی است که در آن تعلیم و تزکیه قرار دارد.

وی افزود: در این محفل نورانی فضایی آسمانی و روحانی قرار دارد که می طلبد مفاهیم والای قرآنی را در برنامه های زندگی خود وارد کنیم.

رییس اتاق اصناف آمل افزود: باید آیات نورانی قرآن کریم را در عمق روح و جان خود وارد کرده و استفاده های ارزشمندی را از این کتاب بزرگ داشته باشیم.

حمیدی با بیان این که شهدا مانند آیه های قرآن مقدس هستند، تصریح کرد: هر زمانی قرآن خوانده می شود باید تفکر داشته باشیم و پرهیزکاران در مسیر خضوع و خشوع رسیده و به مقام یقین دست پیدا کردند.

وی ادامه داد: شهدا به درجه یقین رسیده و جزو مقربان شدند و توانستند در مسیر ارزش ها قرار گرفته و زمینه ساز عزت و افتخار ارزشمندی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی شوند.

رییس اتاق اصناف آمل تصریح کرد: نیاز است تعالیم و معارف والای قرآنی را وارد برنامه های زندگی خود کنیم که برکات ارزنده ای در آن قرار دارد و زمینه ساز سعادت و رستگاری حقیقی انسان می شود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0