با حضور مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی کشور؛
17 آذر 1395 ، دیدگاه 0
چهارمین نمایشگاه تخصصی صنعت دام و طیور در آمل افتتاح شد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : مراسم افتتاح چهارمین نمایشگاه تخصصی صنعت دام و طیور با حضور مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور، معاون استاندار مازندران و فرماندار ویژه آمل، فعالان بخش دام و طیور، مدیران استانی و شهرستانی در مرکز نمایشگاه های تخصصی آمل برگزار شد.

محمود ابراهیمی، دبیر اجرایی چهارمین نمایشگاه تخصصی صنعت دام و طیور آمل در این مراسم با بیان این که شهرستان آمل با تنوع اقلیمی که دارد فضا را برای بخش کشاورزی و دام و طیور فراهم کرده است، گلت: پتانسیل خوبی در بخش تولید فراهم شده است و افراد و شرکت های فعال و صاحب نامی داریم.

وی تصریح کرد: رویکرد خود را به نمایشگاه از حوزه تجاری خارج کردیم و ضرورت دیدیم تا در بخش های اقتصادی و آموزشی به دستاوردهایی برسیم که باید بتوانیم حلقه مفقوده میان دانشگاه، صنعت و بازار را مرتفع کنیم.

احمد منفرد، فرماندار ویژه آمل در این مراسم افزود: آمل در عرصه تولید پیشگام و پیشتاز است و قدرت بالقوه و بالفعلی داریم که تفاوت اقلیم زمینه ساز تکثر تولید شده است.

معاون استاندار مازندران بیان داشت: در صنعت طیور صاحب رتبه در سطح کشور هستیم و بیش از 2 درصد تولید کشور در این بخش به شهرستان آمل تعلق دارد.

منفرد تصریح کرد: برای ما مهم است به وضعیت موجود بسنده نکنیم و بتوانیم سطح تولید خود را گسترش دهیم و بخش هایی که به آن پرداخته نشده است را احیا کنیم و باید قدرت بزرگ بیمه را معرفی کنیم تا در صورت نیاز مورد استفاده قرار گیرد و زمینه جبران خسارت ها فراهم شود.

وی با قدردانی و تشکر از مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان آمل در برپایی این نمایشگاه اظهارداشت: امروز نمایشگاهها جایگاه واقعی خود را پیدا کرده و محلی برای تبادل اطلاعات و بیان مسائل و مشکلات شده است.

محمد کمالی سروستانی، مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور در این مراسم گفت: این استان در بخش طیور از سالها قبل جایگاهی خاص داشته و نقش مهمی ایفا کرده است.

وی تصریح کرد: نمایشگاهها شکل خاصی پیدا کرده و تولیدکنندگان بسیاری در این عرصه ورود پیدا کردند که خود عاملی برای رشد و توسعه در کشور می شود.

کمالی افزود: اگر تولیدکنندگان ما مقداری حمایت شوند توان صادرات دارند که بنیان هایی گذاشتیم می تواند زمینه ساز استقلال و خودکفایی باشد و زمینه ساز تحقق اقتصاد مقاومتی شود.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور ادامه داد: در تولیدات دامپروری و کشاورزی نزدیک به 90 درصد نیاز داخلی تامین می شود که باید این را حفظ کنیم.

کمالی بیان داشت: امیدواریم این نمایشگاهها به تدریج جایگاه بین المللی پیدا کند و خوشحالیم این نمایشگاهها در شهرستان ها برگزار می شود که مهم است دارد در قلب تولید این اتفاق صورت می گیرد.

سید حسین اسلامی، مدير جهاد کشاورزی شهرستان آمل در گفتگو با خبرنگار ما افزود: اين نمايشگاه از تاريخ 16 لغايت 19 آذر ماه سال جاری با حضور توليدکنندگان و فعالان اين صنعت در مرکز نمايشگاههای تخصصی شهرستان آمل برگزار می شود.

مدیر جهاد کشاورزی آمل بيان داشت: با توجه به اهميت و جايگاه ويژه اين نمايشگاه در تبادل اطلاعت فنی، بازرگانی و آشنايی هرچه بيشتر صاحبان صنايع و توليد کنندگان و دست اندرکاران با آخرين دستاوردهای صنعتی و فن آوری روز جهان و ايجاد فرصت مناسب جهت برقراری ارتباط مستقيم بين خريداران و فروشندگان کالا و خدمات در زمينه صنعت موضوعی ايجاد و فراهم خواهد شد.

وی يادآورشد: برپايی اين نمايشگاه نقش بسزایی در شناسايی و گسترش مناسبات تجاری و ايجاد فرصتهای سرمايه گذاری بين توليد کنندگان و موسسات تجاری داخلی و فعالان بخش دام و طيور ايفا خواهد کرد.

وی اشاره کرد : دراین نمایشگاه 23 غرفه وجود دارد که شاخص ترین شرکت از قبیل کاله، خزرالکتریک، ارس بازار، آمل جوجه، البرز ماکیان، اتحادیه مرغداران مازندران، گرما الکتریک، نورگستران و دیگر شرکتها از استانهای مازندران، گلستان، تهران و البرز حضور دارند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0