بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه شمال آمل به مناسبت 16 آذر روز دانشجو
16 آذر 1395 ، دیدگاه 0

بسم الله الرحمن الرحیم

دانشجو موذن جامعه است اگر خواب بماند نماز یک امت قضا میشود (شهید بهشتی)

16 آذر یادآور همان روزی است که دانشجویان استقلال طلب و استکبار ستیز این سرزمین نسبت به دخالت های بیجای آمریکا و انگلیس در امور ایران و همچنین سفر ریچارد نیکسون معاون رئیس جمهور آمریکا به ایران واکنش نشان دادند و مشعل مبارزه با استکبار را شهیدان احمد قندچی,مصطفی بزرگ نیا و مهدی شریعت رضوی روشن کردند.

شاید آن روزها به ذهن کسی هم نمیرسید که این مشعل استقلال طلبی و مبارزه با استکبار تا سالیان درازی روشن بماند و پس از آن شاگردان مکتب خمینی(ره)مشعل داران این جریان عظیم دانشجویی شوند که در راس آنها شهیدانی همچون چمران و علم الهدی ها پدید آیند که ابهت ابر قدرت های شرق و غرب را در هم شکنند و پس از آن ها نیز اساتیدی چون شهریاری و احمدی روشن ها ادامه دهنده این راه بوده اند.

باز هم این روز ها شاهد تکرار تاریخ هستیم;
دوباره شیطان بزرگ به تعهدات خود عمل نکرد، نقض عهد کرد، آن هایی که خوش بینانه به برجام امیدوار بودند امروز خود اقرار دارند که تحریم «داماتو»نقض فاحش برجام است. زمانی که این حرف ها را شنیدیم به یاد آن روز ها افتادیم که امام خامنه ای می فرمودند: ((من به این مذاکرات خوش بین نیستم )) و عده ای هم از سر ساده لوحی و نه از سر خیانت به شیطان بزرگ امید بسته و منتظر آفتاب تابان برجام بودند، اما دیدیم که با آفتاب برجام آسمان زندگی مردم نه تنها آفتابی نشده، بلکه مه آلود و ابری گشته و اوضاع بیکاری جوانان هم روز به روز افزایش یافت.

شاید اتفاقات امروز ما آیینه عبرتی باشد برای آیندگان تا ببینند که اگر به نصایح امام امت  خود توجه نکنند و به جای  خدا و جوانان این مرز و بوم چشم امید به بیگانگان ببندند تاریخ دوباره تکرار خواهد شد.

حال که مسئولین خود اذعان به نقض برجام دارند و دیدند که استکبار هیچگاه با مستضعفین تعامل نخواهد کرد و باز شاهد آن بودیم که 99% مجلس سنای آمریکا رای مثبت به تمدید تحریم ها داده است؛

ما دانشجویان دلسوز و انقلابی دانشگاه شمال از مجلس و دولت محترم خواستاریم که موضع قاطعانه و مقتدرانه ای علیه این تحریم ها بگیرند و الا عزت ملی را لکه دار کرده اند.

و من الله توفیق

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0