مراسم گرامیداشت دهه وقف و روز دانشجو در دانشکده علوم قرآنی آمل برگزار شد
16 آذر 1395 ، دیدگاه 0
رییس اداره اوقاف و امورخیریه آمل :گفتمان دانشجویی باید گفتمان عدالت خواهی در جامعه باشد که ضرورت دارد دانشجویان در این عرصه اهتمام و تلاش شایسته ای داشته باشند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : حجت الاسلام رسول علیخانی، رییس اداره اوقاف و امورخیریه آمل در مراسم گرامیداشت دهه وقف و روز دانشجو که در دانشکده علوم قرآنی آمل برگزار شد اظهارداشت: مشکل عدم شناخت فرهنگ در جامعه داریم و نیاز است تا کار فرهنگ سازی در دانشگاهها صورت گیرد.

حجت الاسلام علیخانی تصریح کرد: تعظیم شعائر و کار فرهنگی باید در کنار هم انجام شود و تقوا به مفهوم این است تا دستورات دین مبین اسلام را در تمام برنامه های زندگی خود اجرایی کنیم تا وارد مسائل فردی و اجتماعی شود.

وی افزود: امام خمینی(ره) در ابتدا خود را تربیت کرده و سپس در برابر قدرت های استکباری ایستادگی کردند و باید سیره نورانی ایشان را سرلوحه امور خود قرار دهیم و بهره گیری ارزنده ای داشته باشیم.

 رییس اداره اوقاف و امورخیریه آمل بیان داشت: مبانی داریم اما در اجرا سردرگم هستیم که سبب شد آسیب های اجتماعی در جامعه گسترش پیدا کند و نیاز است مبانی دینی و ارزشی را در جامعه ترویج دهیم.

حجت الاسلام علیخانی تصریح کرد: عظمت رسول مکرم اسلام به سبب بندگی ایشان بود و قرآن کریم بر این وجود نورانی نازل شد که برترین افراد کسانی هستند معرفت بیشتری داشته باشند.

وی ادامه داد: در جامعه تبلیغ نسبت به فروع دین صورت می گیرد اما ضرورت دارد در کنار آن به اصول دین هم داشته و اهتمام والایی نسبت به گسترش اجرای آن در جامعه صورت دهیم.

رییس اداره اوقاف و امورخیریه آمل با بیان این که نیاز است فرهنگ مهدویت در جامعه ترویج پیدا کند، گفت: اگر آحاد مردم را با فرهنگ مهدویت آشنا کنیم همگان منتظر ظهور این وجود نورانی می شوند و ضرورت دارد در این عرصه گفتمان سازی شود.

وی اظهارداشت: گفتمان ها باید در جامعه گسترش پیدا کند تا مطالب بسیاری دست مردم قرار گیرد که می تواند برکات و دستاوردهای ارزشمندی داشته باشد.

حجت الاسلام علیخانی تصریح کرد: وظیفه داریم همه ما بعنوان سرباز تنگه احد گام برداشته و تکالیف خود را به بهترین نحو ممکن انجام دهیم و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب را چراغ راه خود کنیم.

وی افزود: نحوه رفتار ما اثرگذاری در جامعه دارد که باید دغدغه لازم ایجاد شود و می طلبد برای انجام کار فرهنگی در جامعه یکی و همدل شویم که برکات بسیاری دارد.

رییس اداره اوقاف و امورخیریه آمل ادامه داد: نیاز است همه ما تلاش و کوشش خود را مضاعف کنیم و بتوانیم نقش پررنگی در امور داشته باشیم و عزم جدی در انجام تکالیف و فعالیت های لازم صورت دهیم.

وی اظهارداشت: گفتمان دانشجویی باید گفتمان عدالت خواهی در جامعه باشد که ضرورت دارد دانشجویان در این عرصه اهتمام و تلاش شایسته ای داشته باشند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0