طرح ملی ایمنی آب در آمل اجرایی می شود
16 آذر 1395 ، دیدگاه 0
مدیر آب و فاضلاب شهری آمل : دستورالعملی تهیه شده است تا طرح ایمنی آب اجرایی شود و این طرح در آمل صورت می گیرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : شعبان زروکی، مدیر آب و فاضلاب شهری آمل در جلسه کارگروه تخصصی ایمنی آب شهرستان با بیان این که طرح ملی آب طرح سراسری است، گفت: ابلاغ برای اعضای کارگروه زده شد و قرار بود در گام اول اطلاعات پایه در حوزه فعالیتی را به کارگروه ارائه دهند که اطلاعات لازم به دبیرخانه شود.

وی تصریح کرد: طرح ملی ایمنی آب با هدف پیشگیری کیفیت منابع آب صورت می گیرد و ضرورت دارد نسبت به آلاینده هایی که می خواهد آب را آلوده کند کنترل داشته باشیم.

زروکی با بیان این که آب مقوله مهمی در کشور است و در کشور بحران منابع آبی داریم، گفت: دستورالعملی تهیه شده است تا طرح ایمنی آب اجرایی شود و این طرح در آمل صورت می گیرد.

وی با بیان این که اطلاعات توصیفی باید از سوی دستگاههای مرتبط ارائه شود، اظهارداشت: طرح ملی آب بررسی می کند چه مخاطراتی آب را تهدید می کند و باید شناسایی و سپس اولویت بندی شود که باید کنترل و حذف صورت گیرد و در گام آخر باید آزمایش کنیم تا چه میزان با اجرای این طرح مخاطرات برداشته شده است.

زروکی تصریح کرد: در حوزه اطلاعات توصیفی باید دستگاههای مورد نظر همکاری لازم را داشته باشند تا پس از اجرای این مرحله وارد دیگر مراحل مورد نظر شویم.

حسین احسانی، معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه آمل در این جلسه افزود: مسائل ایمن سازی آب شهروندان باید به بهترین نحو ممکن و آنگونه که شایسته است پیگیری شود.

وی اظهارداشت: هر دستگاهی به نحوی سهمی در آلودگی آب دارد و بخشهای مختلف این آلودگی را رقم می زنند و پیشگیری از آلودگی آب بسیار مهم است و باید گام های شایسته ای برداشته شود.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه آمل ادامه داد: فاضلاب های روستایی لاریجان به رودخانه های فرعی رفته و از آنجا وارد رودخانه هراز می شود که ضرورت دارد دقت و توجه ویژه ای صورت گیرد.

محمدرضا شیدفر، رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آمل در این جلسه افزود: کارگروه های حوزه آب باید در سطح شهرستان متمرکز شود و این امر ضرورت دارد.

وی تصریح کرد: مطالعه علمی و منطقه ای برای مشخص شدن نوع آلودگی رودخانه هراز باید صورت گیرد که نیاز می رود ریز اطلاعات در این عرصه را در دست داشته باشیم.

شیدفر ادامه داد: اتحادیه پرورش دهندگان ماهیان قزل آلا اعلام آمادگی تقبل هزینه مطالعات رودخانه هراز را داشتند که باید در این عرصه کاری انجام شود.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آمل خاطرنشان کرد: ضرورت دارد نظارت های لازم در مناطق بالادست صورت گیرد تا با آلودگی آب کمتری مواجه شویم و به همه واحدهای پذیرایی محور هراز اعلام کردیم که باید خود را به استانداردهای محیط زیست مجهز کنند.

وی افزود: 106 واحد پذیرایی در محور هراز فعالیت می کنند که باید مطالعه مورد نظر صورت گیرد که آیا مشکلی دارند و اگر باشد در چه قسمتی باید در زمینه رفع مشکل گام برداشته شود.

شیدفر با بیان این که کار سلامت تا فراگیر و همزمان نباشد بازخورد لازم را نداریم، اظهارداشت: بخش مسکونی و شیلات آلودگی بیشتری دارند که باید مراقبت و توجه شایسته صورت گیرد تا فاضلاب خانه ها به رودخانه هراز نریزد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0