همایش تجلیل از معلولین موفق شهرستان آمل برگزار شد + عکس
15 آذر 1395 ، دیدگاه 0
رئیس اداره بهزیستی شهرستان : حدود 7 هزار معلول تحت پوشش اداره بهزیستی آمل قرار دارند که شامل معلولان بینایی، شنوایی، ذهنی و جسمی و حرکتی هستند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کما ل آنلاین : همایش تجلیل از معلولین موفق شهرستان آمل با حضور امام جمعه آمل، فرماندار ویژه آمل، شهردار آمل، رییس و اعضای شورای اسلامی شهر، مدیر آموزش و پرورش، رییس اداره ورزش و جوانان، بخشدار مرکزی، رییس اداره بهزیستی، بهادر مولایی قهرمان وزنه برداری کشور و معلولین در سرای مهر شهرداری آمل برگزار شد.

در این مراسم که با اجرای سرود از سوی گروه های مراکز توانبخشی معلولین همراه بود از پیراهن تیم ورزشی معلولین رونمایی و از معلولین موفق قدردانی گردید.

وحید حسین زاده، رییس اداره بهزیستی آمل در این همایش با بیان این که معلولین مشکلات و کاستی هایی دارند که ضرورت دارد برای رفع آن چاره اندیشی شود، گفت: رسیدگی به امور معلولین از وظایف سازمان بهزیستی است که برنامه های مختلفی مانند مسکن، اشتغال و توانمندسازی برای این عزیزان صورت می گیرد.

وی تصریح کرد: 7 مرکز توانبخشی در شهرستان آمل داریم که نیمی از مراکز توانبخشی استان در این شهرستان قرار دارد و بعضی از مراکز ویژه استان و درجه یک کشوری و استانی در آمل قرار دارد.

حسین زاده با بیان این که 10 درصد از افراد جامعه دچار معلولیت هستند، ادامه داد: برای همه مدیران ادارات دعوتنامه صادر شد و انتظار بود تا همه مسئولین حضور داشته باشند که بعضی از مشکلات مربوط به حوزه اداری آنان می شود.

رییس اداره بهزیستی آمل خاطرنشان کرد: مناسب سازی فضای شهری نیازمند توجه است که تشکر از شهرداری و شورای اسلامی شهر داریم اما بعضی از نقاط دارای نقصان است و برخی از ادارات و بانکها نیز مناسب سازی نشدند.

وی افزود: حدود 7 هزار معلول تحت پوشش اداره بهزیستی آمل قرار دارند که شامل معلولان بینایی، شنوایی، ذهنی و جسمی و حرکتی هستند.

حسین زاده تصریح کرد: معلولیت جسمانی و اعصاب و روان در حال افزایش است که یکی از علت ها در سوانح و تصادفات جاده ای است که سبب این گونه از معلولیت ها می شود.

رییس اداره بهزیستی آمل با بیان این که در بخش مسکن معلولین 23 مورد وام 8 میلیونی بلاعوض داده شد که انشعاب آب، برق، گاز و صدور پروانه ساختمانی رایگان است، گفت: برای خانواده های دارای دو معلول نیز وام 30 میلیون تومانی بلاعوض پرداخت شده است.

وی ادامه داد: 250 میلیون ریال مشارکت های نقدی و 470 میلیون ریال مشارکت های غیرنقدی برای معلولین تحت پوشش اداره بهزیستی شهرستان آمل هزینه شده است.

حسین زاده تصریح کرد: 32 نفر از معلولین در 6 ماهه سالجاری وام 15 میلیون تومانی اشتغال با بهره 4 درصد دریافت کردند و این امر باید اشاره شود که سهم بیمه کارفرما را سازمان بهزیستی می دهد و تقاضا داریم کارفرمایان معلولین را جذب کنند.

رییس اداره بهزیستی آمل اظهارداشت: یکی از اهداف سازمان بهزیستی درخصوص اشتغال و توانمندسازی معلولین است که طرح بیمه معلول خویش فرمایی داریم و سازمان هزینه آن را پرداخت می کند.

وی افزود: در 6 ماهه سالجاری مبلغ 7 میلیارد و 950 میلیون ریال وام اشتغال به معلولین پرداخت شد و ضرورت دارد تا خدمات بیشتری به جامعه هدف معلولین داشته باشیم.

حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی، امام جمعه آمل در این همایش با بیان این که معلولیت نمی تواند یک عیب باشد، گفت: معلولیت عنایت پروردگار متعال برای فرد، خانواده و جامعه است که هرکدام از ما به نوعی در خانواده و بستگان با معلولیت دست و پنجه نرم می کنیم.

امام جمعه آمل تصریح کرد: معلولیت می تواند یک فرصت، تلنگر و خدمت باشد که ضرورت دارد از معلولین حمایت های شایسته ای صورت گیرد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0