زنگ پژوهش در دبیرستان فرزانگان متوسطه اول آ مل نواخته شد
15 آذر 1395 ، دیدگاه 0
امام جمعه آمل : در عصر امروز اگر اهل تحقیق، پژوهش ودانش نباشیم چیز با ارزشی در خود نخواهیم داشت و تنها خواندن و نوشتن دردی را از انسان دوا نمی کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : همزمان با هفته پژوهش و با حضور امام جمعه آمل، فرماندار ویژه آمل، مدیر و معاونین آموزش و پرورش آمل، رییس و اعضای شورای اسلامی شهر، مسئولین ادارات و نهادها، زنگ پژوهش در مرکز آموزشی فرزانگان آمل نواخته شد.

حجت الاسلام والمسلمین سید جلیل مرتضوی امام جمعه آمل با اشاره به اینکه در اسلام به پژوهش و تحقیق سفارش شده است، گفت: اسلام و قرآن آدمی را به تحقيق و پژوهش تشويق می كنند که برکات و دستاوردهای ارزنده ای برای انسان دارد.

وی افزود: در عصر امروز اگر اهل تحقیق، پژوهش ودانش نباشیم چیز با ارزشی در خود نخواهیم داشت و تنها خواندن و نوشتن دردی را از انسان دوا نمی کند.

 امام جمعه آمل اظهارداشت: در دنیای امروز دانایی یکی از محور‌ها و شاخص‌ های اصلی پیشرفت و تعالی هر جامعه به شمار می‌رود و دانسته‌های ما یا با مطالعه منابع اطلاعاتی موجود و یا بنا به پژوهش‌هایی که خود انجام می‌دهیم محقق می شود.

حجت الاسلام مرتضوی تصریح کرد: امروز برای بدست آوردن علم، دانش، تحقیق و پژوهش جنسیت و غنی و فقیر نمی شناسد و همه ساله هفته ای به نام پژوهش داریم اما متاسفانه از اعتبارات خاص خبری وجود ندارد.

وی بر ضرورت ترویج پژوهش محوری در جامعه اشاره کرد و بیان داشت: آن چیزی که جامعه را به سمت پویایی پیش می برد پژوهش و تحقیق است که باید پژوهش را از جوانان و نوجوانان شروع کنیم تا به نقطه مطلوب در این عرصه دست پیدا کنیم.

 احمد منفرد، فرماندار ویژه آمل با بیان این که در گذشته نگاه به علم نگاه سنتی بوده است، گفت: نگاه امروز به علم فقط خواندن و نوشتن نیست و نگاه تحقیقی وپژوهشی مورد توجه است تا پژوهش را به سمت خلاقیت و تولید علم ببریم.

 وی افزود: پژوهش به دنبال یافتن چرایی و چگونگی است و صرف آموختن کافی نیست و ضرورت دارد باید به دنبال پرسش های برویم که زمینه نخست آن پژوهش باشد.

 فرماندار ویژه آمل با بیان این که سند تحول بنیادین آموزش وپرورش به تایید رهبر معظم انقلاب رسیده است، گفت: اگر در سال 1404 می خواهیم رتبه نخست تولید علم در را منطقه داشته باشیم جز با تلاش و همت شما دانش آموزان عزیز که آینده سازان مملکت هستید میسر نمی شود.

فرماندار ویژه آمل اظهارداشت: پژوهش محوری زمینه ساز توسعه پایدار می شود که بستر و زمینه ساز است و بدست آوردن علم زن و مرد نمی شناسد و در ایران امروز کسانی که در دانشگاهها قبول می شوند بیش از 60 درصد دانش آموختگان از دختران هستند.

 عباس مرزبند، مدیرآموزش و پرورش آمل گفت: مرکز آموزشی فرزانگان آمل یکی از مدارس خوب شهرآمل است و این دختران که در این مرکز مشغول به تحصیل هستند جزو بهترین های شهر می باشند.

وی با قدردانی از تلاش مدیریت و کادر آموزشی مدرسه در تربیت این دانش آموزان افزود: همکاران ساعی در این مدرسه دانش آموزان که آینده سازان این مملکت هستند را به لحاظ اخلاقی، ادب و علمی آماده می کنند که پای به جامعه بگذارند برای کشورشان مفید باشند.

 مدیرآموزش و پرورش آمل بیان داشت: امر پژوهش برای برون رفت از وضعیت نامطلوب و رسیدن به وضعیت مطلوب و متعالی می باشد که دغدغه تحقق آن را داریم و همه باید تلاش و کوشش کنیم تا بتوانیم به اهدافی داریم برسیم.

 

 

 

صفیه بهرام نیا مدیریت دبیرستان فرزانگان متوسطه اول آ مل  گفت : مرکزاموزشی استعدادهای درخشان امل (فرزانگان متوسطه اول)از مدارسی می باشد که رشدوتعالی همه جانبه دانش اموزان ازبرنامه های مهم ان است

وی افزود : به سبب حضوردانش اموختگان برتر شهرهای آمل،نور،چمستان،محموداباد دراین آ موزشگاه برنامه های متنوعی دررابطه بافعالیتهای علمی،پژوهشی وفرهنگی وهنری دانش اموزان دارد که نتیجه این فعالیتها ؛کسب رتبه های برتر درسطح شهرستان ،استان وکشور می باشد

بهرام نیا بیان داشت : دبیرستان فرزانگان با تجهیزات کامل(کلاسهای هوشمند،آزمایشگاه تخصصی شیمی ،فیزیک وزیست)کتابخانه مجهز ،سایت رایانه ،اتاق ورزش و....می تواند مکان مناسبی برای انجام فعالیتهای علمی پژوهشی دانش اموزان سطح شهرستان باشد

درپایان پس از دادن لوح به مدیریت ، معلمان و دانش آموزان نمونه از نمایشگاه فعالیتهای پژوهشی دانش اموزان ودبیران وهمچنین ساختمان جدیدالتاسیس علمی پژوهشی فرزانگان بازدید بعمل آمد

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0