برانکو: اگر پنالتی ماشین‌سازی گل می‌شد زحمات‌مان به باد می‌رفت
13 آذر 1395 ، دیدگاه 0
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با تاکید بر اینکه پاسخ سردار آزمون برای انتقال مهدی طارمی به تیم روستوف را با لحن بدی نداده، گفت: اگر پنالتی ماشین سازی به گل تبدیل می‌شد زحمات ما به باد می‌رفت.

برانکو ایوانکوویچ بعد از پیروزی تیم فوتبال پرسپولیس مقابل ماشین سازی تبریز در نشست خبری گفت: این برد سخت به دست آمد و به بازیکنانم به خاطر جنگندگی تبریک می گویم.

وی افزود: می دانیم تا آخر فصل بازی های مشابهی در انتظار ما است. ۹۰ دقیقه بازی را کنترل کردیم. فرصتهای زیادی را به وجود آوردیم و اگر آن پنالتی ماشین سازی به گل تبدیل می شد زحمات ما به باد می رفت. برای ما برد مهم است. 

سرمربی پرسپولیس خاطرنشان کرد: می دانستیم این بازی و تمام مسابقات لیگ سخت است. می توانم بگویم این مسابقات مثل ماراتن است ولی مهم این است که بازی را می بریم و از این طریق هوادارن را شاد می کنیم. 

برانکو درباره فشاری که روی مهاجمان پرسپولیس وجود دارد، تصریح کرد: امروز هم فرصت های زیادی از دست دادیم. وقتی این همه شانس گل نمی شود، آن موقع بر تیم عصبیت حاکم می شود و یک مقدار عدم اطمینان. قانون فوتبال است که اگر گل نزنی، گل می خورید و احتمال باخت دارید. اگر گل دوم را می زدیم، راحت تر می توانستیم بازی کنیم و نتیجه هم بهتر می شد. 

وی در خصوص احتمال تقویت تیم تاکید کرد: به تقویت تیم فکر می کنیم. البته تعداد زیادی از بازیکنان با تیم های خود قرارداد دارند و سخت است تیم تقویت شود ولی اگر بخواهیم صرفا بازیکن بیاوریم، چنین کاری نمی کنیم. فعلا صدر جدول هستیم و از اول هم گفتیم این هدف ماست. طبیعی است که معیار جذب بازیکن هم برای ما بالاست.

برانکو درباره کارت زرد بازیکنان تیمش افزود : گرفتن این کارتها توجیه ندارد. امروز هم کارت طارمی بی مورد بود. مسلمان هم نباید کارت می گرفت. لیز خوردن که خطا نیست. بازی قبل هم محمد انصاری ناعادلانه کارت گرفت.

سرمربی پرسپولیس درباره اینکه اول فصل گفته بود بیرانوند دروازه بان اول تیمش است و عملکرد خوب رادو شوویچ در چند بازی اخیر امکان دارد تغییری در سیاست او ایجاد کند، گفت: پرسپولیس باید دو گلر در این سطح داشته باشد. خوشحالم که رادو ثابت کرد چرا او  را جذب کرده ایم. او هر لحظه که در دروازه است، برای ما تقویت است. خوشحالم دو گلر مثل بیرانوند و رادو دارم. بیرانوند هنوز مصدوم است. من به این سئوالات نسبی که در آینده چه اتفاقی می افتد، پاسخ نمی دهم.

برانکو درباره دلایل بازی کردن حسین ماهینی به جای محمد انصاری در خط دفاع در حالی که پلی یانسکی مدافع آخر تخصصی است، گفت: پلی یانسکی در ترکیب بازی ما قرار داشت. ارزیابی بنده این بود که مدافعان فعلی (سیدجلال حسینی و حسین ماهینی) بهتر می توانند با هم کار کنند چون همزبان هستند. آنها کل فصل هم کنار هم بازی کردند.

وی درباره اینکه مهدی طارمی هم با حسینی همزبان است و آیا این دلیل خوبی است که بیاید کنار سیدجلال بازی کند؟ با کنایه، گفت: طارمی حتی می تواند حتی دروازه هم بایستد. نمی دانم او را در تمرینات دیده اید یا خیر ولی درون دروازه هم عالی است!

سرمربی پرسپولیس در ادامه در واکنش به سئوال خبرنگاری مبنی بر اینکه سردار آزمون به صحبت شما برای انتقال مهدی طارمی به باشگاه روستوف روسیه با لحن بدی حرف زده است، گفت: ببخشید لحن سردار بد بوده است؟ مگر من حرف بدی در نشست خبری قبل از بازی زدم؟ نه! تا جایی که به یاد دارم به آزمون هم به خاطر بازی های خوبش تبریک گفتم و تاکید کردم که هنوز کار زیادی پیش دارد تا به سطح علی دایی برسد.

برانکو ادامه داد: شاید کسی هست که فکر می کند الان هم از علی دایی بهتر است. حتی گفتم که آزمون شرایط بازی در پنج لیگ برتر دنیا را دارد. من تاکید کردم که خوشحالم طارمی با آزمون رفیق است ولی رفتن طارمی به باشگاه روستوف در حیطه اختیارات باشگاه پرسپولیس است. آیا من حرف بدی زده ام؟

وی افزود: به نظرم علی دایی هنوز بزرگترین بازیکن فوتبال تاریخ ایران است. او آقای گل ملی دنیا است و همه باید به دایی افتخار کنیم. من هم افتخار می کنم زمانی مربی دایی بوده ام. مهم نیست که چه کسی چه حرفی زده است. 

«آیا از زوج طارمی و پریموف در خط حمله راضی هستید؟» برانکو در پاسخ به این سئوال گفت: بهتر بود اگر طارمی امروز یکی، دو گل می زد ولی فقط او نبود که فرصت از دست داد. علیپور و مسلمان هم موقعیت گلزنی داشتند. باید از دروازه بان تیم ماشین سازی هم تمجید کنیم. ظاهرا او قبلا در تیم دپورتیوو اسپانیا بوده است. او کیفیت خوبی داشت.

سرمربی پرسپولیس یادآور شد: بدتر از گل نزدن طارمی زمانی بود که او فرصت گلزنی ایجاد نمی کرد. من روز گذشته هم گفتم که باید منتظر شکوفایی مهاجمان بود. گاهی اوقات حفره سیاهی ایجاد می شود که توپ مهاجمان به گل تبدیل نمی شود. این مسئله نمونه های جهانی هم دارد.

برانکو با بیان اینکه پریموف امروز اولین بازی خود را برای پرسپولیس در لیگ انجام داده است، گفت: از عملکرد فرشاد احمدزاده هم راضی هستم. او بارها برای رامین رضائیان توپ فرستاد و بارها به محوطه جریمه حریف نفوذ کرد. از بخش عمده بازی فرشاد احمدزاده و مسلمان راضی هستم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0