نمایندگان مجلس به وظیفه اصلی خود که وضع قانون است بپردازند
12 آذر 1395 ، دیدگاه 0
نمایندگان مجلس به وظیفه اصلی خود که وضع قانون است بپردازند

سید جعفر رضایی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته، تصادف قطار مسافربری تبریز مشهد و فاجعه تروریستی حله که منجر به درگذشت و شهادت تعدادی از هموطنان شد را به خانواده‌های بازماندگان تسلیت عرض کرد و گفت: امیدواریم مسوولان با تدبیری که می‌کنند در آینده شاهد حوادث اینچنینی نباشیم.

امام‌ جمعه شهرستان رامسر با اشاره به شهادت جانگداز علی ابن موسی الرضا(ع) اظهار کرد: برجستگی و رمز موفقیتی که در زندگی آن امام بزرگوار وجود داشت موجب توطئه‌های مأمون عباسی شد.

* سیاست در لباس دین باشد

وی با بیان اینکه در نگاه انسان مسلمان و حکومت دینی رفتارهای سیاسی زمانی اثربخش خواهد بود که لباس دین و دیانت به سیاست پوشیده باشد، خاطرنشان کرد: اما بعضی افراد نتوانستند این مکتب را از اسلام درس بگیرند و سیاست را در فریب مردم معنا کرده و همان را دنبال می‌کنند.

خطیب نمازجمعه با بیان اینکه سیاست‌مداران کشور ما باید بدانند سیاست در حکومت اسلامی معنایی جز دیانت و معنویت ندارد و کسی که نتواند با معنویت کار کند باید توسط مردم کنار گذاشته شود، گفت: وجهه همت یک مسؤول باید ترویج فرهنگ اسلامی و معنویت باشد و امام خمینی(ره) نیز هم شعار داد و هم عمل کرد که سیاست باید مروج معنویت و نظام دینی باشد.

وی در ادامه سخنان خود در خطبه دوم روز مجلس را به نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و همچنین نماینده حوزه انتخابیه رامسر، تنکابن و عباس‌آباد تبریک گفت و آرزو کرد تا همه مجلسیان به رسالت نمایندگی خود واقف شوند.

* وجود دو مشکل در اجرای قانون کشور

رضایی اظهار کرد: در کشور ما دو مشکل اجرای قانون و دیگری وضع قوانین ناهمگن وجود دارد، به این معنی که چون وضع قانون با رعایت انجام نمی‌گیرد در جای دیگر همان قانون به گونه‌ای دیگر بیان شده و وضع می‌شود.

رضایی خاطرنشان کرد: حتی گاهی قانون وضع شود اما در ادارات و نهادها آیین‌نامه‌های متعارض وضع شده و عدم هم‌خوانی بعضی قوانین و ضعف در ضمانت اجرای قانون داریم.

وی خطاب به نمایندگان تصریح کرد: حواس نمایندگان مجلس باید جمع باشد که برای کمک به مردم در قبال آنها خیانت نکنند و به وظیفه اصلی خود که وضع قانون است بپردازند./ فارس

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0