ضرورت ایجاد وقف های جدید و مورد نیاز جامعه/ گسترش آمار طلاق نگران کننده است
12 آذر 1395 ، دیدگاه 0
امام جمعه آمل در بخشی از خطبه های نمازجمعه آمل بر ضرورت ایجاد وقف های جدید و مورد نیاز جامعه اشاره کرد و گفت: ضرورت دارد وقف هایی در حوزه قرآن، مهدویت و حضرت زهرا(س) ایجاد شود که باید به این عرصه نگاه ویژه ای شود.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین، حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی، امام جمعه آمل در خطبه های نمازجمعه با بیان این که تقوا، پرهیزکاری و دوری از گناه بهترین عمل در پیشگاه حضرت حق است، گفت: ضرورت دارد در این عرصه کوشا بوده و اهتمام شایسته ای صورت دهیم
وی افزود: بدحجابی بزرگترین مشکل جامعه ما است که باید نگاه اخلاقی و دینی در خانواده ها حاکم باشد و ضرورت دارد شیوه های تربیتی پیامبر گرامی اسلام را سرلوحه امور خود قرار دهیم.
حجت الاسلام مرتضوی اظهارداشت: نیاز است نگاه دینی در خانواده گسترش پیدا کند و پدر و مادر تنها به دنبال خوراک، پوشاک و تحصیل نبوده و به تربیت فرزندان هم توجه داشته باشند.
امام جمعه آمل خاطرنشان کرد: مقدار زیادی از سنت های دینی فاصله گرفتیم و زیاده روی بسیاری در امر تهیه جهیزیه صورت می گیرد و خانواده با مشکل مواجه می شوند.
وی تصریح کرد: استحکام و دوام خانواده دارد از هم می پاشد که آمار طلاق جامعه بالا رفته است و این اقدام در سنین بالا هم دارد رقم می خورد که باید ریشه یابی شود.
وی ادامه داد: فرهنگ دینی و تربیت اسلامی باید در جامعه نهادینه سازی شود که برکات ارزشمندی دارد و نباید از این فرهنگ متعالی فاصله بگیریم.
حجت الاسلام مرتضوی افزود: نیاز است در انتخاب همسر توجه و دقت شایسته ای صورت گیرد که باید تمایل قلبی وجود داشته باشد و امروز متاسفانه طلاق دارد به خانواده ها رنج بسیاری وارد می کند و باید پایه این نهاد مهم مستحکم شود.
حجت الاسلام مرتضوی افزود: اگر می خواهیم فرهنگ عفت و پاکدامنی را در جامعه داشته باشیم راهش استحکام بخشی بنیان خانواده و ترویج دوستی و محبت در خانه است که باید از خودمان شروع کنیم.
وی بیان داشت: از آحاد مردم شهرستان آمل کمال قدردانی و سپاس را داریم که ویژه برنامه های ارزنده ای در ماه های محرم و صفر صورت گرفته است.
حجت الاسلام مرتضوی با اشاره به دهه وقف تصریح کرد: فعالیت های قابل تقدیری صورت گرفته و روند کار بسیار عالی است.
وی با قدردانی از ریاست اداره اوقاف و امورخیریه آمل و مجموعه کارکنان این اداره ادامه داد: کارهای قشنگی در دستور کار قرار گرفته است و در سال جدید 9 وقف جدید داشتیم و در اخذ سند مالکیت کارهای ارزنده ای انجام شده است.
امام جمعه آمل ادامه داد: درود خدا بر اجداد و بزرگان ما که به وقف نگاه بسیار معقولی داشتند و آمار این شهر با بعضی از استان ها برابری می کند.
حجت الاسلام مرتضوی تصریح کرد: اینجا دیار علویان و دارای مردم با بصیرت است که در حوزه وقف اهتمام ویژه ای صورت دادند و باید به این مردم افتخار کنیم و زمینه اعتمادافزایی مردم به حوزه وقف صورت گیرد.
وی اظهارداشت: ضرورت دارد وقف هایی در حوزه قرآن، مهدویت و حضرت زهرا(س) ایجاد شود که باید به این عرصه نگاه ویژه ای شود.
امام جمعه آمل ادامه داد: کارهای خیریه تخصصی در این شهرستان باید صورت گیرد و نیاز است بنیاد خیریه ازدواج آسان در آمل ایجاد شود.
وی افزود: این بنیاد می تواند فعالیت های ارزنده ای صورت دهد که برکات بسیاری در حوزه جهیزیه و ازدواج می تواند داشته باشد.
حجت الاسلام مرتضوی تصریح کرد: زیرساخت آمل باید درست شود تا در زمان باد، برف و باران با مشکل مواجه نشویم.
وی ادامه داد: آیت الله آملی لاریجانی را مورد هجمه داخلی و خارجی قرار دادند که ایشان بعنوان یک مازندرانی عمل های خوبی انجام دادند و حساب مورد نظر از قدیم بود.
وی افزود: مردم مشکل معیشتی دارند و گرفتار هستند که اقتصاد ما بیمار است و باید کاری برای آن انجام شود و معیشت مردم بهبود پیدا کند.
امام جمعه آمل افزود: مازندران در حضور انتخابات الگو است و به همین دولت بیشتری رای را دارند و کمترین توقع هم دارند و برای همین شهر ما چه کردند.
حجت الاسلام مرتضوی ادامه داد: ضرورت دارد به حوزه اشتغال توجه شود و به سرمایه های فکری نسل جوان جامعه نگاه ویژه ای صورت گیرد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0