برگزاری مراسم دسته روی و اجتماع بزرگ عزاداران شهادت امام رضا در آمل +عکس
10 آذر 1395 ، دیدگاه 0
مراسم دسته روی روز شهادت امام رضا(ع) از آستان مقدس امامزاده ابراهیم(ع) تا مسجد امام رضا(ع) برگزار و سپس اجتماع بزرگ عزاداری شهادت امام رضا(ع) برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری کمال آنلاین، مراسم دسته روی روز شهادت امام رضا(ع) از آستان مقدس امامزاده ابراهیم(ع) تا مسجد امام رضا(ع) برگزار و سپس اجتماع بزرگ عزاداری شهادت امام رضا(ع) برگزار شد.

در آغاز دسته روی با برپایی ایستگاه صلواتی از سوی اداره اوقاف و امورخیریه آمل و مرکز فرهنگی قرآنی آستان مقدس امام زاده ابراهیم(ع) آمل از عزاداران پذیرایی شد.

حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی، امام جمعه در اجتماع بزرگ عزاداران رضوی که همزمان با سالروز شهادت امام رضا(ع) در مسجد امام رضا(ع) آمل برگزار شد اظهارداشت: در ایام ارزشمند و متعالی قرار داریم که ضرورت دارد بهره گیری شایسته ای در مسیر تعالی و تکامل خود صورت دهیم.

وی تصریح کرد: در روز شهادت امام رضا(ع) همه ما عزادار هشتمین ستاره تابناک امامت و ولایت هستیم که می تواتیم استفاده شایسته ای از این روز داشته باشیم و در مسیر گرانقدری قرار گیریم.

حجت الاسلام مرتضوی با بیان این که اهتمام والایی در مراسم دسته روی و عزاداری شهادت امام رضا(ع) از سوی همگان وجود داشته است، گفت: از ابتدای ماه محرم تا پایان ماه صفر ویژه برنامه های ارزنده ای صورت گرفته است که جای قدردانی و سپاس از همه عزیزان دارد.

امام جمعه آمل اظهارداشت: از جوانان تشکر ویژه ای داریم که عزم شایسته ای در برپایی عزای حسینی داشتند و مردم دیار علویان تلاش ارزشمندی انجام دادند که حرکت های ماندگاری در دل تاریخ است.

وی با اشاره به دهه وقف تصریح کرد: ضرورت دارد اهتمام والایی در راستای ترویج فرهنگ وقف وجود داشته باشد که برکات و دستاوردهای والایی در این فرهنگ ارزشمند قرار دارد.

ضرورت تقویت نگاه خیراندیشانه در ترویج فرهنگ وقف

حجت الاسلام مرتضوی ادامه داد: بهره گیری از فرهنگ وقف بود که سبب شد این روزها را تحکیم و حفظ کنیم و نیاز است نگاه خیراندیشانه به فرهنگ وقف تقویت و گسترش پیدا کند.

امام جمعه آمل اظهارداشت: در سال های گذشته اهتمام والایی برای ترویج عزاداری سرور و سالار شهیدان وجود داشته است که نام واقف همواره زنده بوده و برکات کار خیر واقف جاری و ماندگار است.

وی تصریح کرد: استحکام و اقتدار نظام اسلامی و همین عزاداری ها به برکت بسیج چندین ملیونی ملت عزیز ایران اسلامی است که امام و رهبری خود را بسیجی دانسته و به آن افتخار می کنند.

حجت الاسلام مرتضوی افزود: مردم ما در ماه های محرم و صفر عزاداری گرانقدری صورت دادند و ارادت والای خود را به بهترین نحو ممکن به خاندان عصمت و طهارت نشان دادند که این حرکات و برنامه ها برکات والایی دارد.

امام جمعه آمل خاطرنشان کرد: با پیاده روی و دسته روی در جمع زائران هشتمین ستاره تابناک امامت و ولایت قرار گرفتیم و این نگاه ارزشمند باید بماند و ماندگار شود که دستاوردهای متعالی در آن وجود دارد.

وی ادامه داد: سیره عبادی امام رضا(ع) مثال زدنی است که باید از این امام همام درس های فراوانی بگیریم که زندگی انسان را در مسیری ارزنده و والا قرار می دهد.

حجت الاسلام مرتضوی با بیان این که بهره گیری از سیره رضوی زمینه ساز تحقق سبک زندگی اسلامی است، گفت: ضرورت دارد از این فرهنگ متعالی بهره گیری شایسته ای را در مسیر سعادت و رستگاری خود صورت دهیم.

امام جمعه آمل اظهارداشت: ترویج فرهنگ اهل بیت معصومین(ع) باید به نحوی شایسته انجام شده و بتوانیم زندگی خود را بر مدار حضور در محضر خاندان عصمت و طهارت قرار دهیم.دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0